reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace WIN, obnoveni zalohy, nastaveni

Georginek (2957)|23.12.2011 18:14
Zdravim, panove potrebuju jemne poradit s takovou malickosti...

Budu mit SSD, po precteni diskuzi jsem se definitivne rozhodnul, ze teda Windows nainstaluju "ciste"na SSD, ale zajima me, jestli se da potom importovat zaloha s nastavenim Windows, zaloha programu ze stavajiciho systemu na klasickym HDD, nebo si to budu muset nastavit znova sam?

Pripadne kdo ma SSD, jestli mi sem hodi par radku o tom, jak nastavit ruzne funkce jako treba defragmentaci, kam dat Cookies, kam ukladat TEMP a tak podobne. Neco uz jsem pocetl, treba zde najdu lesi doporuceni.


PS: Samozrejme bych byl nejradsi, kdybych nemusel reinstalovat a proste bych naklonoval system z HDD na SSD, ale prej to nekdy dela neplechu a dokonce je tam i 30% snizeni vykonu. :)

Diky
Richmond (8084)|24.12.2011 07:41
Snížení výkonu při importu profilu nebo klonování proti čisté instalaci tam je a to z jednoduchého důvodu - nainportuješ si tam i "bordel" ze starého disku. U Windows naprosto neřešitelná věc. Čistá instalace + nastavení cca 30min + kopírování "must have" aplikací/souborů max. hoďku. Až to budeš mít tak klidně disk naklonuj - budeš mít čisťoučký obraz disku pro příště ;)
Georginek (2957)|26.12.2011 15:02
Mno, ja mam Windows tak hezky nastavenej, podle par for jsem pozmenil veci v registrech, a nechce se mi to hledat znova, ale asi budu muset. Jasny, par "must have"programu, nastaveni Startu, vzhledu, pozadi a ruznejch blbosti....+ instalace par her. Stejne asi kdyz teda mam SSD, tak aktualni hry, co budu hrat hodim na SSD. ( I kdyz to asi zase nebude az tak moc rychlejsi, ne? )

Kdo z Vas tady ma SSD? Nhkg?R34ktor? :D
Poradite cemu se mam vyvarovat v nastaveni?
http://it.cestuji.info/optimalizace-w7-pro-ssd.php
Georginek (2957)|28.12.2011 17:37
Napadla me jeste jedna moznost.
Teoreticky bych tam nemel mit zadnej bordel. Nesel by udelat klon disku? :)
Tusim ze Intel k tomu dodava i software....
16cmfan (2153)|28.12.2011 17:50
[quote=Georginek;487219]Mno, ja mam Windows tak hezky nastavenej, podle par for jsem pozmenil veci v registrech, a nechce se mi to hledat znova[/quote]

Tipnem si o panáka Whisky, že sa úpravy týkajú zvýšenia odozvy systému - bez pr*ele, to s SSD nemusíš riešiť ;). Nekomplikuj to zbytočne
Georginek (2957)|28.12.2011 17:56
Prave ze odezvy ani tak ne. Ale mam to docela predelany, nainstalovanych hafo programu, predelanej start, ikony, vzhled a podobny ficury, nastavenej FF atd :D
Retiree (49)|14.1.2012 15:20
Původně jsem taky zamýšlel Win a aplikace dát na SSD, pak jsem to neprovedl, ale něco jsem o tom četl. Z principu flash pamětí se nedoporučuje provádět defragmentaci, jak z hlediska živitnosti pamětí, tak i z hlediska odlišného algoritmu přístupu k souborům. Také je vhodné maximálně omezit jak windowsům, tak i aplikacím opakované zapisy na SSD.
out_of_space (18)|14.1.2012 16:32
Pokud budeš mít Intel, stáhni si Intel SSD toolbox a v kolonce system tuner se dozvíš, co je potřeba udělat. A nastavení Firefoxu můžeš zálohovat pomocí http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/.