Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 33

Téma: PC se před login screenem resetuje.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Zkus zakázat automatický restart. F8 po zapnutí počítače jako do nouzového režimu, ale někde dole bejvala položka na zakázání restartu a pak na obrazovce byla vidět chybová hláška s kódem podle kterého se hledá závada. "bluescreen"
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Nejak sa tu začínam strácať

Máš hdd, na ktorom je nainštalovaný winXP. Bol ten operačný systém nainštalovaný na tej zostave, na ktorej je teraz používaný?

Vyskúšaj nabootovať z inšt. CD winXP, zvoľ To repair ...bla-bla-bla ...using Recovery console, press R a použi príkaz CHKDSK /R

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Tak stahuju Ubuntu a zkusím to přes USB. A opravdu by to mohlo být zdrojem? Dnes jsem ho kupoval, ale kdyžtak teda vyzkouším jiný.

EDIT: Nejdřív vyzkouším výše zmíněné teda.
    Naposledy upraveno uživatelem TondaBobr: 27-12-2011 v 21:14

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Nejak sa tu začínam strácať

Máš hdd, na ktorom je nainštalovaný winXP. Bol ten operačný systém nainštalovaný na tej zostave, na ktorej je teraz používaný?

Vyskúšaj nabootovať z inšt. CD winXP, zvoľ To repair ...bla-bla-bla ...using Recovery console, press R a použi príkaz CHKDSK /R
    Já jsem to pochopil tak, že disk je po formátu a nyní na něj na tomto PC nainstaloval XP, ale po instalaci se PC restartuje..

Jsme doma Tondo?

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No restartoval se i před formátem. Tak jsem hdd zapojil do jiného počítače a ten se taky začal restartovat, tak jsem ho naformátoval. Na druhém počítači v pořádku jel. Pak jsem ho přehodil zpět (první puštění jsem ho zapomněl zapojit), a zase se restartoval. Formátovat přímo na tomhle počítači nemůžu, protože z mně neznámého důvodu mi v CD menu windows nefunguje klávesnice, zatímco na druhém pc ano.

Registrace
    May 2006

No a kde si na ten disk teda nainstaloval WIN?

V biosu zkontroluj jeslti máš v Advenced / USB Configuration vše na ENABLED. (to kvuli té nefunkční klávesnici)

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Na tom druhém počítači. Teď pouštím ubuntu z USB a loaduje se...

Registrace
    May 2006

No tak jsme doma.. jestli jsi WIN na ten disk instaloval na jiném počítači, je zcela normální, že na tomto nejedou.. To by musely mít totožný HW. (XP se instalují s ovladačema toho druhého PC).

Vyřeš klávesnici, případně zkus jinou a nainstaluj WIN na tomto PC. Jestli ten linux fachá, tak to jen potvrzuje, že problém je v té instalaci XP a né v HW (zdroji či podobně).

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Aha Díky moc a omlouvám se za svoji demenci Jinak ubuntu jede z flashky. Tak se pokusím zprovoznit nějak klávesnici teda, no. Možná tu je někde redukce na PS/2. Díky moc!

Registrace
    May 2006

Neni ta klávesnice bezdrátová? Ty většinou v biosu, před instalací systému nefungujou..

No každopádně pak dej vědět, jestli se zadařilo, ať to uzavřeme happyendem.

btw thx robky za nakopnutí vedoucí k cíli

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Neni ta klávesnice bezdrátová? Ty většinou v biosu, před instalací systému nefungujou..

No každopádně pak dej vědět, jestli se zadařilo, ať to uzavřeme happyendem.

btw thx robky za nakopnutí vedoucí k cíli
    No u toho druhého to šlo Je bezdrátová. Můžu teda formátovat na druhém PC a pak přehodit po formátu zpět na instalaci windows? To už by snad klávesnice mohla jít.

Registrace
    May 2006

Jasně, takhle to udělat můžeš, ale jednodušší podle mě bude na těch pár minut vyměnit klávesnice..
    Že tahle půjde je imho spíš nepravděpodobné.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No já bych rád ty klávesnice vyměnil, ale všude už je zavřeno a jediná klávesnice doma je tahle a ještě jedna bezdrátová Takže uvidíme, kdyžtak zejtra koupím a dodělám.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No tak sem zformátoval na jednom PC, přendal na druhý a skočila na mě BSoD

STOP: 0x0000007b(0xf789e640,0xc0000034,0x00000000,0x0000 0000), tak koumám dál, každopádně zítra druhá klávesnice.

Registrace
    May 2006

BSOD je pád systému.. kdy na tebe ten BSOD skočil.. při instalaci, po ní? Napíšeš vždy tak polovinu informací, než by bylo potřeba, pak to tu skládáme jak rubikovku

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední