reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlnění displeye

Sanchezzz (18)|29.12.2011 15:25
Zdravím,
na displeyi od ntb mi směrem nahoru běhají vlny. Když je na 40 Hz jsou tenčí, když na 60 Hz Jsou širší, stáhl jsem i poslední ovladač na grafiku, ale problém přetrvává. Jak se toho zbavit, jestli to vůbec jde, a není to náhodou předzvěstím něčeho špatnýho?
Díky
odb (505)|31.12.2011 15:17
Pravdepodobne je to predzvest niecoho zleho
Obraz sa vlni aj pri napajani z baterie?

Na klasickom PC (monitore) je toto vlnenie sposobene rusenim z napajania. Rusenie z rozvodnej siete 230V alebo aj rusenie sposobene starnutim komponentov (zla filtracia napajania a podobne). S oboma dovodmi sa stretavam dost casto.
Zmena obnovovacej frekvencie pomoze potlacit dany problem. Ak je to nedostacujuce, tak pripojenie na inu fazu (laicky a zjednodusene - do inej zasuvky v inej miestnosti), vymena zdroja alebo grafickej karty. Ak sa obraz vlni aj pri napajani z baterie, tak je to problem.
Sanchezzz (18)|10.1.2012 11:43
Ano, vlní se i při napájení z baterie. Změna zásuvky také nepomohla a a snížení frekvence z 60 na 40 jen rozmělnila vlny. Takže asi mi nezbývá nic jiného než čekat, až se něco podělá.( Každopádně děkuju za odpověď.
alfah4ns (1040)|10.1.2012 17:16
Přes zem většinou dochází k rušení ext.monitorů připojených analogem.
V noteboocích se používá přímého napojení přes LVDS linky a k rušení by nemelo docházet v žádném případě.
Zkus připojit externí obrazovku, jestli to tam dělá taky.
Pokud ano, hledej chybu ve výstupu z grafiky. Pokud ne, může být chyba na cestě mezi grafikou a LCD (zkus pohýbat s víkem), v samotném LCD nebo obvodech, které se starají o jeho napájení.

bez diagnostiky v servisu se pravděpodobně nepohneš.