Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IP adresa k sitovce zustala...

endivie (99)|10.6.2007 23:47
vytahl jsem sitovku z PCI slotu...a ta sitovka mela na tvrdo hozenou ip 192.168.2.73... a tedka jedu na integrovanou a kdyz ji chtel taky dat 192.168.2.73 tak mi to hlasi ze uz to ma adapter Realtec ale ze uz je asi odpojenej ale ze kdyz bych ho zapojil ze se to muze prat atd... no ale ja nevim kde mam ten odpojenej Realtec najit abych mu mohl tuhle ip smazat. v sitovejch pripojenich uz neni a prikaz ipconfig /all ho taky nevypise
Jezevec (607)|10.6.2007 23:55
IP bude podle toho jestli tomu roumím správně zablokovaná u poskytovatele, takže pokud přidělil pevnou IP k fyzické adrese Vaší síťové karty, bylo by možná nejvhodnější kontaktovat jeho a informovat jej o změně síťové karty (btw co máte za poskytovatele?).

Jinak většina uživatelů by to nejjednušejc řešila vypnutím síťové karty na základní desce v BIOSu (kolonky jako Chipset Features nebo Integraded Pipetrials - Ethernet Adapter na disabled.) a použitím stávající síťové karty ve slotu - pakliže vyhovuje.
endivie (99)|11.6.2007 00:02
je to uplne jinak.vytahl jsem sitovku z PCI.takze mam jen integrovanou.s poskytovatelem to nema co do cineni.mam router a ten klonuje MAC adresu.
Architect (232)|11.6.2007 00:05
Zdravím,
tak já se jenom pokusím doplnit svůj postřeh. (ale je noc a už mi to nemyslí:)
Můžu to chápat tak, že byla IP adresa nakonfigurována, jako u mého routeru napevno? Aha, už vidím, že jsi odpověděl, no nic. V tom případě by mělo stačit jenom odebrat ovladače k síťovce (asi), popř. ve správci zařízení, pokud se tam stále nachází.

Toť pouze můj postřeh, protože mám router...
Jezevec (607)|11.6.2007 00:06
V tom pripade jsou tedy dve moznosti:

- instalovat sitovku zpet a integrovanou vypnout v BIOSu
nebo

Vase bezdratouvy router jiste ma webove rozhani pro ovladani. V tomto rozhrani muzete svoji sitovce prideli IPcko, ktere Vas napadne:)... bud ho muzete fixovat na Vasi sitovou kartu nebo omezit mnozinu pridelovanych IP na to konkretni ktere potrebujete, asi tak bych to rekl. Mate webove rozhrani routeru, zkousel jste se do nej dostat?

EDIT: Anebo jak psal Architect :)
mech13 (5526)|11.6.2007 00:52
pokud to spravne chapu, tak se system chova stejne jako kdyby byly obe sitovky zapojene, ze se brani aby mely obe stejnou IP... ale ono staci kliknout u te hlasky na "Ne" a system se na to vykasle a necha to byt:)

jinak by bylo potreba starou sitovku uplne odstranit aby system zapomel, ze uz takovou IP nekomu hlida, nebo ji vratit a rucne ji nastavit automatickou IP a pak ji vesele vyhodit

nebo skusit spravce zarizeni -> zobrazit -> zobrazit skryta zarizeni
mohla by tam byt ale to jenom varim z vody
endivie (99)|11.6.2007 01:20
Architect: no ve spravci zarizeni uz to prave neni
Jezevec: nn rec je trochu o necem jinem
mech13: jo ty to chapes naprosto dobre...no ja vim ze staci kliknout ne,ale vykasle se na to obrazne.jinak je to furt fixovany ze to tak je...a kdybych nekdy v budoucnu koupil novou pci sitovku tak se tyhle dve stretnou a to nechci...a dat ji tam zpet a nastavit automtickou IP a pak ji vyhodit...tak na to je pozde. ta karta delala problemy (musim zaklepat) a tak jsem ji doslvoa hodil z okna...
mech13 (5526)|11.6.2007 01:33
a zkousel ses divat do toho spravce zarizeni a zobrazit skryte?
endivie (99)|11.6.2007 01:46
jj zkousel.neni to tam.sou tam "srac*y" od Bluetooth ale tohle ne :(
Lax (97)|11.6.2007 07:41
Řešení je jednoduché - každá napevno zapsaná IP se zapíše i do registrů, takže právě tam se ti to bije. Spusť si regedit (bacha, jestli tomu nerozumíš, můžeš si tím zničit celý widle) a dej vyhledat tu IP. V podstatě všechny nalezené záznamy můžeš smazat i s odpovídajícími dalšími klíči. Jestli tomu nerozumíš, tak doporučuji jen změnit tu IP v registrech (mělo by být několik výskytů)
mech13 (5526)|11.6.2007 07:47
[QUOTE=Lax;38304]Řešení je jednoduché - každá napevno zapsaná IP se zapíše i do registrů, takže právě tam se ti to bije. Spusť si regedit (bacha, jestli tomu nerozumíš, můžeš si tím zničit celý widle) a dej vyhledat tu IP. V podstatě všechny nalezené záznamy můžeš smazat i s odpovídajícími dalšími klíči. Jestli tomu nerozumíš, tak doporučuji jen změnit tu IP v registrech (mělo by být několik výskytů)[/QUOTE]

jo to je dobry napad:) jen bych napred zmenil tu na integrovane sitovce, aby je nemazal obe najednou, ale jen tu kterou chce a po smazani tu na integrovane vratil zpet...
endivie (99)|11.6.2007 11:27
dobra prace Laxi diky za help.pridal jsem ti reputacni bodiky