Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?

Prahs (neregistrovaný)

Gamepad (Logitech RublePad II) mám a super věc. Používám při emulaci GBA, PS, PS2 ... i při hraní závodních her. Například GRiD s vypnutou asistencí, na klávesnici si nemohu hrát s plynem nebo brzdou. Perfektně se mi s tím hrají sportovní simulátory, FIFA, PES ... (možná zvyk z konzole, na které jsem vyrůstal)

Joystick je určitě taky super, ale je vhodný jen pro letecké simulátory, takže nepotřebuji.

Chápu, že lidé co na PC převážně pracují, nemají ani potřebu takové věci vlastnit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

KOukám že sem tu snad jediný co využívá joystick i na něco jiného než letecký sim. Zkuste si dát na joysticku někdy /pokud nemáte volant/ i závody - F1 apod. Uvidíte že to je při dobrém nastavení MNOHEM lepší než gamepad či snad klavesnice / ta je samozřejmě na automobilový závod nepoužitelná, snad krom NFS apod./ Joystick má jednu ohromnou výhodu, je mnohem citlivější na zatáčení. Na klávesnici bud zatáčíte na 100% nebo vůbec, analog. páčkou na gamepadu proste tak malé rozdíli v zatočení /kroucení volantem/ neuděláte. Tudíž kdo nemá volant je to druhá nejlepší volba.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

já jsem odkojený ps one a ps2 takže gamepad je jako moje prodloužená ruka,někdy před třemi roky jsem začal hrát na pc ale přechod na klávesnici byl o nervy,teď už bych gamepad do ruky nevzal,pouze na závody jako dirt 3,(hrál jsem to s volantem a málem jsem převrátil stůl)jinak volant nebo klávesnice

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já jsem pro Joystick - mám rád závodní a letecké hry a tam se víc než gamepad hodí asi právě joystick. Gamepad jsem si taky vyzkoušel ale nebavilo mě to. Joystick jsm však neměl více než 5 let v ruce, tak nevím, jestli by mi to teď nepřišlo jiné. Každopádně nejsem náročný hráč a používám klasickou klávesnici. Nejvíc jsem se s joystickem nahrál asi na NFS Porsche (jedna z mála výborných her - na to v jaké době byla vytvořena).
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 15-01-2012 v 11:25

Neregistrovaný

Joystick sem hojně používal k hraní her v letech 1993 - 2001, v dnešní době mi začiná chybět. Hlavně analogový klasický Joystick, který se nedá ani sehnat. Dnešní Joysticky jsou na hraní her pomalu nepoužitelné. Jedinou oblastí, kde se dobře uplaťnují jsou letecké simulátory a to je dost málo! Přitom oproti klávesnici a myši to má příjemnější a jednoduší ovládaní!

Nováček Avatar uživatele Diwiak
    Registrace
    Feb 2007

z hernych periferii uz len volant (konkr. logitech MOMO), joystick aj gamepad su kdesi v krabici,, vyuzitiu aj tak brani stary gameport konektor

v novych hrach ho uz nie je kde vyuzit, ak by som uvazoval o nejakej simulacii (napr. stary enemy engaged:apache vs havoc) tak by to urcite chcelo nieco kupit

Neregistrovaný

tak kromě moorhuhnu jsen hrál jen letecké simulátory, takže to Wingman Force feetback od Logitechu jistil. Ale už 6 let na něj bohužel padá prach. Není čas...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Nejsem žádnej hráč, takže s klávesnicí a potkanem si vystačím. Pokud bych si chtěl vychutnat kvalitní letecký simulátor, tak džojstik a nebu o automobilových her volant s pedálama, ale za ty prachy mi to nestojí a kvůili hodině hraní měsíčně to taky nebudu kupovat.

Neregistrovaný

Na letecké simy jedině joistick a to kvalitní.Bez něj je to velmi slabý odvar.Od roku 1999 s přestávkami proháním Falcon4 a později jeho vylepšní (OF,BMS,AF).Vsadil jsem po po zkušenostech s levnějším zbožím na Saitek X52 a je fakticky dobrý a přesný.Na automobilové simulátory určitě volant,jinak myš a klávesnice.Gamepad nemusím.Podle mne je dobrý tak na Tetris.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 27-06-2011, 15:18
  3. Víkendová diskuze: Šifrovat! Nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 14-05-2011, 15:00
  4. Víkendová diskuze: Živí soupeři, nebo AI?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 28-06-2010, 11:27