reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zapojení hdd

marekpevný (347)|16.1.2012 12:18
Ahoj.Mám zapojenou 1 320gb disk v sata 1.Mám tady systém.Měl jsem tam zapojenej jěště jeden hdd tuším v sata 4 kterej jsem používal na data.Ten druhej hdd jsem vyměnil za 500gb.problém se mi někdy stává při zapnutí pc.prostě nic nenaběhne.Oddělám bednu-vypnu ze saty ten disk co tam mám na data a systém naběhne.Nevíte proč to může dělat??????jěště mě napadlo jestli nemůže blbnout napájení od zdroje protože mám oba disky na stejný větvi.
marekpevný (347)|16.1.2012 16:44
jěště aktualizace.Jakmile zapojím oba disky a chci zapnout pc tak mi monitor písne tuto hlášku Bootmgr.chyba.pak stačí když odpojím ten hdd so mám na data a vše naběhne tak jak má.Co to způsobuje????měl jsem takhle zapojenej jinej hdd o menší kapacitě a nikdy to nezlobilo.
zsdx (2098)|16.1.2012 17:02
Zkontroluj poradi disku pro spousteni OS v BIOSu - mel bys mit prvni tu 320.
Richmond (8084)|17.1.2012 17:01
Pošli více info - výrobce a typ desky, konkrétní zapojení hdd na konektorech a nastavení módu disků. Některé desky mají napevno nastavené AHCI na posledních portech (většinou barevně odlišené)
marekpevný (347)|17.1.2012 19:46
tak už vše valí tak jak má.Jěště mám malou otázečku.Na hdd jsem pomocí utility crystaldiskinfo naměřil 42 stupnů.byl zde i vyobrazen záznam že se mi teplota vyšplhala někdy i k 49 stupnům.Je důvod se nějak znepokojovat popř. zakoiupit nějakej pasiv na chlazení????jinak mi to vyřešit nejde.Mám starou bednu a větrák přede hdd tam prostě nedostanu.Díkes za radu
Georginek (2957)|17.1.2012 19:50
Hmm, vyfot vnitrek bedny.....tak se to nejlip analyzuje a muzem ti neco doporucit. Pasiv na chlazeni je bez vetraku IMHO k nicemu.
Disky by mel mit teplotu idealne do 38. Nad 50 uz to je risk. Zkracuje se zivotnost.