reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Driver CanoScan Lide 30

Retiree (49)|16.1.2012 12:26
Firma Canon ignoruje své staré zákazníky a nevydala pro tento (i další) typ skeneru ovladače pro Win7 resp. WinVista. Nebo se mýlím a už něco vydali? Skener se sice dá nainstalovat ve virtuálních WinXP, a také existuje jistý univerzální program - ten je ale placený a ne laciný, což není optimální řešení. Máte podobnou zkušenost?
zsdx (2098)|16.1.2012 15:25
Tak nevim, ja u Canonu vidim ScanGear i pro Win7 :notsure
Retiree (49)|16.1.2012 17:48
ScanGear je jen pro Macy, vše ostatní končí s WinXP.
StD (1963)|16.1.2012 18:15
@zsdx: Máš tam nějakou chybku v linku. Píše to:
[quote]
Page not found

The page you were looking for could not be located on the server.
  • You may have typed the web address incorrectly.
  • It is possible that the page you were looking for may have been moved, updated or deleted.
For further assistance, please try one of the following:
  • Return to the Support.
  • Try searching further in our FAQ and Download section.
  • Select the 'Back' button in your browser.
[/quote]
zsdx (2098)|16.1.2012 18:23
[quote=StD;489945]@zsdx: Máš tam nějakou chybku v linku. Píše to:[/quote]
Internal server error - uz ho odstranili a fachci to.

[quote=Retiree;489942]ScanGear je jen pro Macy, vše ostatní končí s WinXP.[/quote]
Ale oni pisou:
[quote]ScanGear CS
Verze souboru: 7.0.3.1a

Operační systémy: Windows 2000, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

Jazyky: English

Popis:This is a software that allows your computer to communicate with the scanner
[/quote]
Ke stazeni zde.
Retiree (49)|16.1.2012 22:47
>zsdx: Díky, skutečně to tam je na 3. straně, bohužel, jak píše std, zatím stále (opět?) internal server error, uvidíme..., ozvu se
Retiree (49)|17.1.2012 00:08
Matně si vzpomínám, že když jsem v září m.r. hledal i na zahraničních fórech, jediným výsledkem bylo, že ani tyto drivery od Canona, ač označené pro Vista a W7, dle mnohých nechodily. Nainstaloval jsem, vybral Twain zdroj a "Unable to select twain source" (nainstalovaný twain zdroj je VMUVC Twain Driver V 3.0 (32-32). Naštěstí mi před časem odešla stařičká tiskárna Canon, takže mám multifunkci Epson.

PS Ten stažený soubor je executable, datovaný 2007, v readme se o Win7 nepíše.
Retiree (49)|17.1.2012 13:35
Tak jsem začal vzpomínat a používat hlavu. Podle kteréhosi diskutujícího firma Canon odmítla aktualizovat drivery pro W7 a Vista. Jaksi jsem pozapomněl, že se jednalo o driver pro 64bit, což mně došlo až dnes.
Nainstaloval jsem GUI i ScanGear z originálního disku na Win7 Home Premium (32bit) SP1, vše ihned zcela funkční, driver (ScanGear) V.7.0.1. Sice nemám důvod, ale příležitostně zkusím driver V.7.0.3.1a a nový GUI.
Závěr:
Ovladače Canon pro skener CanoScan Lide 30 jsou funkční až do Win7, 32bitové verze.
Pro 64bitové verze jsou funkční ve virtuálním režimu Win XP.
Díky zsdx za nakopnutí správným směrem, současně se firmě Canon tímto omlouvám za matoucí informace.

Dodatek: CanoScan je oproti multifunkci Epson možná pomalejší, ale rozhodně podstatně tišší.