reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: ACTA - Právo nebo podraz?

Georginek (2957)|4.2.2012 19:18
Nebudu to moc rozvadet, vesmes je to totalni sr***a.......

Moje ucast na demonstraci v USTI hovori za muj nazor......

Tohle si u me pani z ODS pos***i. Vystoupil sem :D :D
Richmond (8084)|4.2.2012 19:21
No sláva, konečně někdo přímo od zdroje :slug

ČPS vs Piráti: Banalita, všichni snad víme o koho jde... Vyjádření formou protestu v takový kládě chválím nicméně jsem čekal trochu víc informací. Třeba bys mohl uvést proč je špatné chránit obyčejné lidi proti padělkům. Zaznělo tu spousty stížností ohledně stahování a cen (klasika), bohužel ani jeden negativní názor na alespoň podle mého nejhorší věc, kterou ACTA elegantně hodí všem ISP na triko "hlídat" si svoje zákazníky s tím, že když někdo narazí byť jen na potencionální warez tak ho budeš muset vypojit (nebo se soudit) / smazat nebo co si usmyslej. A hlídat to jednoduše nejde, jednoduše to jde akorát smazat ;)
Georginek (2957)|4.2.2012 19:30
No, nemyslim si, ze je spatne chranit lidi proti padelkum :D

Me se strasne libi tohle: http://www.dontmakemesteal.com/cz/ souhlasim s tim v podstate na 100%

Ono to ani tak neni jen o tom Warez ( i kdyz normalni lidi si mysli ze je to pouze Warez ), nicmene me rozciluje byt sebemensi kontrola internetu, o prolejzani PC na hranicich ani nemluve.

A stahovat se bude stejne, at tou cestou, nebo dalsi cestou. 80% lidi pouzivajici PC nemuzou zavrit nebo sankcionovat.
VencaX (3686)|4.2.2012 19:38
Jestli si vzpomínám dobře (a nečetl jsem celou předchozí diskuzi), pak ACTA měla zabránít hlavně padělání. Jenomže pak se to celé zvrhlo. To že dělá to, co dělá, nepomůže ani těm autorům hudby a filmů, na které měla být zaměřena. Ta smlouva má hodně much, hodně toho tam chybí (hlavně definice důležitých věcí, na kterých je založena). Je to v tuhle chvíli něco jako verze 0.1 a nikdo nemyslel dál, takže jestli bude takhle platná tak neomezí nikoho jiného než všechny, krom těch, kteří na cenzuře budou prosperovat, což jsou vůdčí osobnosti států. Nic co pochází z USA nemá žádný jiný smysl, než si nějak pomoct, nějak se obohatit na úkor ostatních.
czhunter (775)|4.2.2012 19:43
Mimochodem, našel jsem další lež, která se šíří internetem pod hlavičkou Anonymous/Pirates (možná není "pravá", ale já to nepoznám)

http://disinfo.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/02/operation_black_march.jpg


Všimněte si konce.
Vlastník Megauploadu ve skutečnosti není z Nového Zélandu, ale z Německa a žije v USA, a nebyl zatčen na základě zákona, který ještě neexistuje.


Další lež, která se běžně opakuje je, že "Kim dostal za porušování autorských práv 50 let vězení, což je dvakrát víc, než dostal Breivik za vraždu desítek dětí."

Tak jednak Kim zatím žádný trest nedostal (nakonec Breivik taky ne) a - věřte nebo ne - z toho teoretického trestu který mu hrozí, 55 let, je pouze 5-15 let za porušování autorských práv, zbytek je za jinou trestnou činnost, kterou páchal! (on to totiž nebyl žádný svatoušek)
durib (1141)|4.2.2012 19:49
[quote=czhunter;492409]Durib> Věnuj se prosím něčemu co ti jde, ne překladům.[/quote]
Z toho jsem pochopil, že máš k mému překladu výhrady. Jak by jsi to přeložil ty? Nebo je dle tebe "oficiální" překlad v pořádku?
Smlouvy by měly být napsány jasně, bez různorodého výkladu. Soukromé společnosti to tak mají, proč politika stále ne?
kevin00 (10238)|4.2.2012 20:01
[quote=czhunter;492409]Protože je nečtu, ani nevím o jejich existenci.
Ale podíval jsem se na ten web a na hlavní straně jsem žádný článek o obsahu ACTA nenašel, takže ani nevím, co bych linkoval (omlouvám se, opravdu nemám čas sledovat blogýsky všech politických stran).[/quote]

Takže Tvá obvinění jsou smyšlená. To jsem rád, že jsme si to ujasnili ... jinak onen blogýsek čtou i poslanci této republiky :)

[quote=czhunter;492409]A to že je Diit nohsledem Pirátů (dobře, nebudu psát ČPS, i když je to kratší, protože je to zastaralé) je snad jasné, ten server tiskové zprávy žádných jiných politických stran než Pirátů neotiskuje, takže se dá považovat za jejich "hlásnou troubu" (jednu z mnoha na internetech).[/quote]

Těch IT serverů zabývající se ACTA a jejím rozborem je více. Všichni jsou nohsledi Pirátů ? Citací z tiskových zpráv či výňatky z článků na Pirátských novinách je po webu porůznu, všichni jsou nohsledi Pirátů ? Co když daný web pouze sympatizuje s danou myšlenkou a nesouhlasí se zbytkem programu Pirátů ? Co když je to příznivec ? Všichni tito lidé jsou nohsledi ? A co když se mu tisková zpráva či výňatek z článku pouze hodí "do krámu" a píše o dané problematice jelikož je to "kůl" ? To jsou věci, viď.
S největší pravděpodobností bude autor článků sympatizantem myšlenky Pirátů a svým způsobem onu myšlenku prezentoval. Za daný článek ale nenesou Piráti jakoukoliv odpovědnost, autorem článku je někdo jiný. Pouze použil zrovna pirátské zdroje, což není trestným činem. A pokud se budeme držet přímo tebou linkovaného článku, tak uvedené zdroje jsou naprosto jiné, než-li Pirátské. Takže co mají tedy Piráti společného s daným článkem ?

[quote=czhunter;492409]Ty články, které jsem linkoval sice nejsou od Pirátů, ale zcela jasně byly záměrně vytvořeny uměle proto, aby ukázaly, jak jsou autorská práva škodlivá. Nicméně jsou to lži a výmysly a takových článků jsem v posledním týdnu četl víc a fanoušci Pirátů je mezi sebou linkují a lajkují a společně si notují v nadávkách, jak mají pravdu, a jak jsou soudy a zákony špatné.[/quote]

Takže už změna. Články nejsou vytvořeny Piráty a nejsou jejich oficiálním stanoviskem. Hodnotíš pouze názory jednotlivých čtenářů daných článků. Tudíž chceš říci, že samotní Piráti nenesou odpovědnost za dané články a tudíž nelžou a nevymýšlí si.

[quote=czhunter;492409]A že by v Brně nakonec bylo těch lidí víc? 50 byl stav kolem 13:00, je fakt, že na té fotce to vypadá tak na stovku, možná i dvě když si představím, že někdo se do záběru nevešel.[/quote]

Kdyby jsi věnoval 15 min. hledáním informací místo vymýšlení uštěpačných poznámek na stranu lidí, kteří mají opačný názor než-li ty, zjistil by jsi ihned kolik tam bylo lidí, našel by jsi si i videa, kterých je na netu hned několik. Protože tvůj čas je velmi drahý jak jsem četl a získávání informací je pro Tebe tedy problém tak Ti to ulehčím a jedno video vložím rovnou




[quote=Georginek;492412]Moje ucast na demonstraci v USTI hovori za muj nazor......[/quote]

Že jsi se nepřihlásil :) Jinak 11.2 bude demonstrace další :)
lunak (17)|4.2.2012 20:09
[quote=czhunter;492418]Mimochodem, našel jsem další lež, která se šíří internetem pod hlavičkou Anonymous/Pirates (možná není "pravá", ale já to nepoznám)

http://disinfo.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/02/operation_black_march.jpg


Všimněte si konce.
Vlastník Megauploadu ve skutečnosti není z Nového Zélandu, ale z Německa a žije v USA, a nebyl zatčen na základě zákona, který ještě neexistuje.


Další lež, která se běžně opakuje je, že "Kim dostal za porušování autorských práv 50 let vězení, což je dvakrát víc, než dostal Breivik za vraždu desítek dětí."

Tak jednak Kim zatím žádný trest nedostal (nakonec Breivik taky ne) a - věřte nebo ne - z toho teoretického trestu který mu hrozí, 55 let, je pouze 5-15 let za porušování autorských práv, zbytek je za jinou trestnou činnost, kterou páchal! (on to totiž nebyl žádný svatoušek)[/quote]

Jakou jinou trestnou činnost máte na mysli? Neobvinili ho třeba také z nějakého "znásilnění"? Jinak jsem docela zvědavý, zda ho vůbec nějaký soud bude soudit za porušování autorských práv...
czhunter (775)|4.2.2012 20:41
Dobře, odhalili jste mě. Je to jednoduché.

Nemám rád vymývání mozků, nemám rád hloupé lidi, nemám rád Piráty!

Více už asi nemusím psát, můj postoj je jasný, poperte se s ním jak chcete :)
To že tu budu v menšině a nakonec mě umlátíte počtem písmenek mi bylo jasné hned na začátku.



lunak> Finanční podvody.


durib> Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?



A stejně byste mi mohli aspoň zběžně vysvětlit, proč vznikají všechny ty lži, o kterých jsem psal - ať už jsou pravé od Pirátů nebo Anonymous, nebo falešné (já to opravdu nepoznám), ale pouze mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky.
Opravdu je nutné podporovat odpor proti ACTA i za cenu lhaní a podvádění? Mají snad odpůrci ACTA pocit, že sama o sobě není dost špatná, a tak je potřeba její "zlost" přiživit?
lunak (17)|4.2.2012 21:15
[quote=czhunter;492429]Dobře, odhalili jste mě. Je to jednoduché.

Nemám rád vymývání mozků, nemám rád hloupé lidi, nemám rád Piráty!

Více už asi nemusím psát, můj postoj je jasný, poperte se s ním jak chcete :)
To že tu budu v menšině a nakonec mě umlátíte počtem písmenek mi bylo jasné hned na začátku.



lunak> Finanční podvody.


durib> Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?



A stejně byste mi mohli aspoň zběžně vysvětlit, proč vznikají všechny ty lži, o kterých jsem psal - ať už jsou pravé od Pirátů nebo Anonymous, nebo falešné (já to opravdu nepoznám), ale pouze mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky.
Opravdu je nutné podporovat odpor proti ACTA i za cenu lhaní a podvádění? Mají snad odpůrci ACTA pocit, že sama o sobě není dost špatná, a tak je potřeba její "zlost" přiživit?[/quote]

Finanční podvody jsem u "Kima" nenašel - alespoň z pohledu českých zákonů (to, co uvádějí dělá každý druhý český obchodník cennými papíry!!). Ostatně za nic takového ho nestíhají... Vymývání mozků a hloupé lidi nesnáším také, proto nechápu Vaši averzi k Pirátům... Pokud sympatizujete se spolky typu OSA, pak jste buď hloupý nebo bezohledný (obojí se nevylučuje) obchodník, který si neuvědomuje, že autorská práva, respektive "copyright" v současném podání a především v tradičním anglo-americkém právním výkladu jsou kontraproduktivní vůči autorům samým...
durib (1141)|4.2.2012 21:22
[quote=czhunter;492429]Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?[/quote]
Tak mi tedy odpověz pravda/lež = ANO/NE (předpoklad, že ctíš pravidla a máš pouze 1 nick)
V žádném případě není tvoje přezdívka na SHW czhunter. (ANO/NE)
V každém případě není tvoje přezdívka na SHW czhunter. (ANO/NE)
V každém případě je tvoje přezdívka na SHW czhunter. (ANO/NE)

Pro toho, kdo nechápe:
Odpověž ano/ne na "Nejsi člověk?"


[quote=czhunter;492429]proč vznikají všechny ty lži, mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky. Mají snad odpůrci ACTA pocit, že sama o sobě není dost špatná, a tak je potřeba její "zlost" přiživit?[/quote]
Proč vznikají předvolební sliby (lži). Proč TV Nova vysílá lži o teroristických kyberútocích? Proč ti policajt při pokutě lže do ksichtu, jenom aby vybral pokutu? Je totiž třeba ovlivnit většinu populace, která se nachází v amplitudě gaussovy křivky.
ACTA sama o sobě ještě nestačila nadělat paseku. Až tu možnost ale mít bude, bude už pozdě. Proto se někteří snaží vzbudit z ní strach pomocí různých metod. Bojuje se ale stejnými prostředky na obou stranách, jenom ta jedna má více peněz a vlivu :(
kevin00 (10238)|4.2.2012 21:48
[quote=czhunter;492429]Nemám rád vymývání mozků, nemám rád hloupé lidi, nemám rád Piráty![/quote]

To plně respektuji, je to tvůj názor a úhel pohledu na danou věc. Máš na něj plné právo. Ovšem nelze někoho nazývat lhářem a dokazovat to tím, že jako obhajobu použiješ "on někdo někde řekl". Poté se samotné označení lháře otáčí vůči Tobě samému. Což je jak jistě uznáš zbytečné :)


[quote=czhunter;492429]A stejně byste mi mohli aspoň zběžně vysvětlit, proč vznikají všechny ty lži, o kterých jsem psal - ať už jsou pravé od Pirátů nebo Anonymous, nebo falešné (já to opravdu nepoznám), ale pouze mají za úkol podpořit jejich názory a myšlenky[/quote]

Existuje plno zdrojů informací, které se dají brát vážně a které se vážně brát nedají. Záleží pouze na Tobě, co si z toho vybereš a jak moc toužíš po informacích. Když pominu nyní problém ACTA, tak je to stejné jako když si koupíš Blesk a nebo regionální deník. Opět si uvedl jako příklad Piráty, tudíž svou tezi prosím dokaž důkazem z oficiálních zdrojů Pirátů. U Anonymous je to těžší, neboť nejsou nijak organizovaní a různé zprávy jsou opravdu fake. Musíš prostě zapojit hlavu a zamyslet se nad tím co čteš. Nic víc Ti na větu "oni lžou, konec tečka" nedokáži odpovědět :)
Georginek (2957)|4.2.2012 22:05
To Kevin: Ale jo, prihlasil :D Teda jestli myslis na FB :D

Nenapadlo me, ze tam budes, sme mohli pokrafrat.....Tak priste a snad nebude takova kosa....
Richmond (8084)|4.2.2012 22:06
[quote=czhunter;492429]
To že tu budu v menšině a nakonec mě umlátíte počtem písmenek mi bylo jasné hned na začátku.[/quote]
- Naprostý souhlas, písmenek požehnaně (tolik jsem tu snad nenapsal od rána a to spamuju docela fest), informační hodnota nulová :thumb
[quote=czhunter;492429]lunak> Finanční podvody.[/quote]
- Přesně tak. Daně pánové, daně - to, že to tlačí nějaký vydavatelství je ještě jakš-takš, ale když to namíchne stát tak je s ním ámen. Pak už je jen krůček k tomu aby dostal někdo s propiskou v ruce od nějakého toho zábavního průmyslu "držhubné" a průkak je na světě.
[quote=czhunter;492429]durib> Myslím, že oficiální překlad je zcela v pořádku podle pravidel českého jazyka má jednoznačný smysl. To tě ve škole neučili, že se nemá překládat slovo od slova?[/quote]
- Naprostý souhlas. Samozřejmě tím nezpochybňuji problematiku dvojitého záporu (tak trochu češtinářská specialita, ale myslím že se to bralo už na základním stupni ZŠ. Nebo radši napíšu na STŘEDNÍ, neberte to jako flame, je to tak rok-dva rozdílu)

Co takhle přestat řešit malichernosti, příjít na jádro pudla, dohledat prokazatelně špatné věci a pak kvůli nim teprve jít bloknout vstup do parlamentu?
[SPOILER=radši do spojléru]radši úplně smazal, nemam koule :thumbdown[/SPOILER]

edit: 13.ka je docela kočka, možná z ní udělám Devátou :D (někdo mi visí kevine pivo :))
edit2: 10 taky není špatná... hele vzali jste si na sebe čísla? :notsure Třeba číslo 137?
atca-kevin.jpg
czhunter (775)|4.2.2012 22:20
[quote=durib;492439]Proč vznikají předvolební sliby (lži). Proč TV Nova vysílá lži o teroristických kyberútocích? Proč ti policajt při pokutě lže do ksichtu, jenom aby vybral pokutu? Je totiž třeba ovlivnit většinu populace, která se nachází v amplitudě gaussovy křivky.
ACTA sama o sobě ještě nestačila nadělat paseku. Až tu možnost ale mít bude, bude už pozdě. Proto se někteří snaží vzbudit z ní strach pomocí různých metod. Bojuje se ale stejnými prostředky na obou stranách, jenom ta jedna má více peněz a vlivu :([/quote]S tím souhlasím. Takže jsme si vysvětlili, že nejsou "dobří" a "zlí", ale všichni jsou zlí.
Jediný rozdíl je pak v tom, že já nevěřím, že Piráti jsou míň zlí, než ti ostatní. Jasně, oni toho míň zkazili, ale to proto, že toho miň udělali (a jak všichni víme, kdo nic nedělá, nic nezkazí).
kevin00 (10238)|4.2.2012 22:33
[quote=Georginek;492447]To Kevin: Ale jo, prihlasil :D Teda jestli myslis na FB :D
Nenapadlo me, ze tam budes, sme mohli pokrafrat.....Tak priste a snad nebude takova kosa....[/quote]

Tož ještě abych nebyl, to by bylo velmi smutné :D 11.2 je protest další, měl by být i nějaký projev apod. Tahle demoška nebyl náš počin, to dělal jeden týpek naprosto spontánně, já ho kontaktoval a pak se zjistilo, že chudák neví co s tím. Ale bylo to dobré, je to frajer :)
kevin00 (10238)|4.2.2012 22:42
[quote=czhunter;492450]Jasně, oni toho míň zkazili, ale to proto, že toho miň udělali (a jak všichni víme, kdo nic nedělá, nic nezkazí).[/quote]

Tak to celkem ROFL :D :D :D
Richmond (8084)|4.2.2012 22:42
[quote=kevin00;492453]...demoška nebyl náš počin, to dělal jeden týpek naprosto spontánně, já ho kontaktoval a pak se zjistilo, že chudák neví co s tím. Ale bylo to dobré, je to frajer :)[/quote]
No pěkně...

Co s tim, tim :D tim woá (čekuješ jako woá týpku co tim kua mířim a hlavně kam :)) co je na ACTA špatně (mimo to co jsem napsal) a co by mě mělo motivovat k tomu abych někam přišel říct razantní NE ACTĚ?

Neříkej mi, že stojíš na straně těch ufňukánků co mají cvaknutý "legální" stahování na x giga :rolleyes: a jde jim jen o tupé stahování.

edit: Nevím co je na tom ROFL, ona je to docela i pravda. Vem v potaz, že takhle se před volbama kasala půlka voličů VV a ta druhá tomu věřila

edit2: no tak teď mi to secvaklo - on mě má kevin v ignore listu :shut :idea tak takhle mě nandat vostře a ještě k tomu v bezvědomí to je slušný :D To né todle, to jdu trucovat...
durib (1141)|4.2.2012 23:07
OK, na téma výroková logika a zákony jsem nenašel pomoc ani u googla (další oříšek v chápání "ani" :D). Nechám to tedy být. V angličtině je to jasné a v tom jazyce je to i podepsané.
Jinak ještě k těm lžím- ve svých historických vědomostech jsem nenašel protlačení nějakého politického názoru v "demokracii" bez polopravd, mlžení a lží (a pomluv). Populisté vítězí.
Kolik lidí si ACTA přečetlo, či přečte, aby si udělali svůj vlastní názor? Já si taky nečtu pokaždé licenci při update programu.
Z tohoto důvodu je nutné prostě tyto lidi stáhnout na jednu, či druhou stranu. Samotní piráti to nedělají, co jsem od nich četl i slyšel, bylo stejně relativní jako samotná dohoda.
Suproví odpůrci řeknou cokoliv proti dohodě, musí se přece pohnout masy lidí. Tady se uplatní smyšlené příběhy, i když i ty by v jedné z budoucích ACTA realit mohly být pravdivé.
Druhá strana barikády zase buď bagatelizuje, či mlží, nebo i lže- když tvrdí, že "něco takového se stát nemůže".
Ivo Mašek (507)|4.2.2012 23:14
Jeden diskutér mi tu připomíná podpisovatele a hájitele anticharty, aniž by četl chartu.
Ještě dodám: Pamatuji časy, kdy východoevropan cestující "za hranice svého štěstí do zemí ďáblů a zla", byl lustrován, musel mít doklad a byl prohlížen, jak zvíře převážející ze ZOO do jiné ZOO. bylo to velmi ponižující, trapné, nechutné, .... Nerad bych se dočkal něčeho podobného v jiné formě. nejsem zloděj, tudíž s nechutí nesu, že je ze mne preventivně zloděj udělán a jsem defacto za zloděje označen.
Možná by si měli někteří přečíst deklaraci lidských práv a svobod.
Pavel Matějka (11)|5.2.2012 11:40
Existují ve světě bílé vrány - například Švýcarsko.
Ivo Mašek (507)|5.2.2012 11:57
Jo, to je ono :thumb
Obávám se, že antidemokraté hulákající dnes a denně o svobodách a demokracii, toto neunesou.
kevin00 (10238)|5.2.2012 11:57
Neodpustím si jednu poznámku. V dohodě ACTA ale přeci nejde primárně o stahování (ne)legálních kopií "čehokoliv". Dohoda ACTA je postavena velmi jednoduše a zkráceně řečeno na zástěrce "autorských práv", kdy bude umožněno podrobné sledování a kontrola všeho, co my jako občané děláme. To je podstatná věc, proti které protestujeme. Nechceme žádný totalitní režim, cenzury či plošné sledování. Pokud si někdo stahuje mp3, video apod, tak to patří trochu do jiné debaty.
durib (1141)|5.2.2012 12:59
[quote=kevin00;492508]V dohodě ACTA ale přeci nejde primárně o stahování (ne)legálních kopií "čehokoliv".[/quote]
To sice ne, ale masy na tohle slyší. Pamatuju si ještě dobu (před více, jak rokem určitě), kdy se podepisovaly první petice proti ACTA. Přišel jsem do školy a spustil o svobodách a cenzuře. Podepsalo se pár lidí. Pak jsem se jenom zmínil o tom, že si nebudou moct stáhnout písničky a měl jsem podepsán celý papír. Takovým lidem musíš sáhnout na to, co mají teď. Nejsou schopni, nebo nechtějí přemýšlet o možné budoucnosti.
Jinak, než takhle dle mě bojovat nelze. Není to lež, ale ani čistá pravda. Mluv o svobodách a máš za sebou 100 lidí. Mluv o "stahování" a máš jich za sebou tisíce.
kevin00 (10238)|5.2.2012 13:23
[quote=durib;492517]To sice ne, ale masy na tohle slyší. Pamatuju si ještě dobu (před více, jak rokem určitě), kdy se podepisovaly první petice proti ACTA. Přišel jsem do školy a spustil o svobodách a cenzuře. Podepsalo se pár lidí. Pak jsem se jenom zmínil o tom, že si nebudou moct stáhnout písničky a měl jsem podepsán celý papír. Takovým lidem musíš sáhnout na to, co mají teď. Nejsou schopni, nebo nechtějí přemýšlet o možné budoucnosti.
Jinak, než takhle dle mě bojovat nelze. Není to lež, ale ani čistá pravda. Mluv o svobodách a máš za sebou 100 lidí. Mluv o "stahování" a máš jich za sebou tisíce.[/quote]

Ale takto to nefunguje, tedy aspoň ne pro mě. Nechci se podílet na lhaní a planých slibech ;) Pokud chceš mluvit o kopírování je nutno definovat čeho se ta debata má týkat. Pokud kopírování např. mp3 mezi lidmi, jednotlivými zařízeními, apod. a nebo jestli o kopírování ve smyslu kradení děl autorům (jak je to dnes mylně a velmi aktivně prezentováno, že Piráti chtějí autorům díla ukrást a oni za něj nedostanou zaplaceno).
V prvním příkladu se budeme bavit o tom zda-li vůbec autorovi nějaká škoda vznikne, pokud dané autorovo CD si zakoupíš a poté jej budeš kopírovat. V druhém příkladu se jedná o velmi rozšířenou fámu a IMHO to vyplývá z boje proti kopírovacímu monopolu a organizacím typu Dilia, OSA, Intergram, apod.
Ovšem ani jedno není primárním problémem dohody ACTA. Já si myslím, že omezování osobní svobody, šmírování, kontroly na hranicích, apod. jsou dostatečným argumentem a není třeba se uchylovat k takovýmto praktikám. Navíc pokud lidé v blízkém okolí dané věci zcela nerozumí, je v tvém zájmu přeci vysvětlit daný problém.
VencaX (3686)|5.2.2012 16:31
[quote=kevin00;492523]Navíc pokud lidé v blízkém okolí dané věci zcela nerozumí, je v tvém zájmu přeci vysvětlit daný problém.[/quote]

Pokud ale lidé nechtějí slyšet, tak neslyší. Sám to moc dobře vím. Prostě lidem musíš vzít něco, co mají a až potom tě budou poslouchat.



Pokud se nemýlím, ACTA měla původně sloužit jako ochrana proti padělání. Padělání je ale trochu něco jiného než stahování. Když si to vezmeš reálně, tak padělek je něco, co vznikne jako napodobenina něčeho jiného, kdežto stažená mp3 je pořád stejná, jako původní soubor. Když jí stáhneš, není to napodobenina.

Koupil jsem si CD. Vezmu ho a zkonvertuju na mp3 soubory. Nahraju si je na kartu a pustím do sluchátek v mobilu. Teď mi řekněte, když mě policista uvidí, jak poslouchám hudbu na mobilu, tak mi údajně bude moct zabavit telefon. Za co? Za to že jsem si koupil CD a nahrál si ho do mobilu? A co když se mi CD poškrábe, dá mi někdo nové? Nedá.

A to jsou jen 2 z nemála problémů téhle smlouvy. Právě proto jsem proti téhle smlouvě. Právě proto bojuju za svá občanská práva. Na jednu stranu je ta smlouva užitečná, ale na druhou je v ní tolik chyb jako ve Windowsech.
kevin00 (10238)|5.2.2012 16:48
[quote=VencaX;492550]Pokud ale lidé nechtějí slyšet, tak neslyší. Sám to moc dobře vím. Prostě lidem musíš vzít něco, co mají a až potom tě budou poslouchat.[/quote]

Pokud nechce slyšet, tak se není o čem bavit. To máš jednoduché. Buď se daný jedinec chce na dané téma bavit a získat informace a nebo ty informace nechce získat a pak je naprosto zbytečná jakákoliv debata. To už tu dokázal czhunter, který se bavil o něčem o čem nebyl informován a dle jeho slov ani nemá čas na to, aby informace získával. Tak pak je debata bezpředmětná. A pokud bude po mě někdo chtít, abych řekl, že ACTA = kopírovací monopol, tak to neřeknu, protože to není pravda.


[quote=VencaX;492550]Koupil jsem si CD. Vezmu ho a zkonvertuju na mp3 soubory. Nahraju si je na kartu a pustím do sluchátek v mobilu. Teď mi řekněte, když mě policista uvidí, jak poslouchám hudbu na mobilu, tak mi údajně bude moct zabavit telefon. Za co? Za to že jsem si koupil CD a nahrál si ho do mobilu? A co když se mi CD poškrábe, dá mi někdo nové? Nedá.
A to jsou jen 2 z nemála problémů téhle smlouvy. Právě proto jsem proti téhle smlouvě. Právě proto bojuju za svá občanská práva. Na jednu stranu je ta smlouva užitečná, ale na druhou je v ní tolik chyb jako ve Windowsech.[/quote]

Pokud dohodu ACTA přečteš, tak primárně není založená na tom, že si "děláš kopie", ale na tom, jak zamezit tomu "dělání". A toto "zamezení" je aplikováno formou, kdy bude ze zákona povinné šmírování, omezování osobní svobody, apod. A to je ten hlavní problém celé dohody. To je to proč bychom se měli proti ní postavit ... to co ty popisuješ je kopírovací monopol, ten Ti zakazuje dělat tyhle činnosti.
czhunter (775)|5.2.2012 17:28
[quote=kevin00;492557]PTo už tu dokázal czhunter, který se bavil o něčem o čem nebyl informován[/quote]Ve skutečnosti jsem udělal jednu jedinou chybu, kterou přiznávám - přiřadil jsem výrokům špatného autora (tzn. tvrdil, že to řekli Piráti, ačkoliv to řekl někdo jiný, kdo se s nimi pouze identifikoval).

Ovšem to nic nemění na faktu, že ty výroky, zprávy a informace nejsou pravdivé, a že pod jejich vlivem zřejmě podepsala petici proti ACTA většina signatářů (nemůžu to dokázat, ale soudím takt podle toho, že mnoho signatářů tyto informace šíří dál).

Ale to, že se takové informace šíří nemůže popřít. To, že nejsou pravdivé taky nemůžete popřít. A to, že jsou vyvolávány uměle, aby ve společnosti zvětšily nenávist proti ACTA taky nemůžete popřít.
Bohužel nemám schopnosti ani prostředky ani čas zjistit, kde takové informace vznikají, ale kdyby to byla neoficiální kampaň Pirátů (nebo soukromá činnost jejich členů a sympatizantů), tak by mě to vůbec nepřekvapilo.
kevin00 (10238)|5.2.2012 18:29
[quote=czhunter;492570]Ovšem to nic nemění na faktu, že ty výroky, zprávy a informace nejsou pravdivé, a že pod jejich vlivem zřejmě podepsala petici proti ACTA většina signatářů (nemůžu to dokázat, ale soudím takt podle toho, že mnoho signatářů tyto informace šíří dál).[/quote]

Tento bod Ti byl již vysvětlen. Takže stačí přečíst mou odpověď o kousek výše. Pokud čteš pouze servery typu The Zeitung nedivím se, že máš mylné smýšlení o všech odpůrcích dohody ACTA. A věř, že nejsou hloupý, plnou z nich by si Tě dalo k svačině jako povadlou kopretinu. A pokud hloupý jsou, tak poté dám úvahu kdo je hloupější. Zda-li ten, kdo získává informace, snaží se a nebo ten, kdo nemá zájem dohledat oficiální zdroje informací případně danému člověku vysvětlit, že je to jinak ?

[quote=czhunter;492570] A to, že jsou vyvolávány uměle, aby ve společnosti zvětšily nenávist proti ACTA taky nemůžete popřít.[/quote]

Nemohu souhlasit a popírám. Piráti nic uměle nevyvolávají. Znovu zopakuji co jsem již několikrát napsal. Pokud máš důkaz o lhaní, mystifikaci, "umělému vyvolávání" podej důkaz z oficiálních zdrojů Pirátů.

[quote=czhunter;492570]Bohužel nemám schopnosti ani prostředky ani čas zjistit, kde takové informace vznikají, ale kdyby to byla neoficiální kampaň Pirátů (nebo soukromá činnost jejich členů a sympatizantů), tak by mě to vůbec nepřekvapilo.[/quote]

Máš nějaké důkazy k těmto výrokům ? Pokud nikoliv, nevznášej takovéto výroky. Tebe taktéž nikdo neosočuje z podvodů, lhaní a mystifikace.
VencaX (3686)|5.2.2012 18:40
[quote=kevin00;492557]Pokud dohodu ACTA přečteš, tak primárně není založená na tom, že si "děláš kopie", ale na tom, jak zamezit tomu "dělání". A toto "zamezení" je aplikováno formou, kdy bude ze zákona povinné šmírování, omezování osobní svobody, apod. A to je ten hlavní problém celé dohody. To je to proč bychom se měli proti ní postavit ... to co ty popisuješ je kopírovací monopol, ten Ti zakazuje dělat tyhle činnosti.[/quote]

Potom se omlouvám - tj. donutil jsi mě si o tom něco přečíst :D :)

Nicméně zabránit stahovat data tím, že někdo bude sledovat co stahuju je špatný. Mělo by se spíš zabránít příčinám než následkům.
kevin00 (10238)|5.2.2012 18:47
[quote=VencaX;492599]Nicméně zabránit stahovat data tím, že někdo bude sledovat co stahuju je špatný. Mělo by se spíš zabránít příčinám než následkům.[/quote]

A nyní se stačí pouze zamyslet nad tím, jakým způsobem zjistí, že stahuješ film, posíláš email, stahuješ dokument, který jsi si v práci hodil na ulož to, apod ...
VencaX (3686)|5.2.2012 19:24
Nejlepší prevence je zamezení vzniku. Podle mě by se mělo zamezit tomu, aby se takové soubory na internetu vůbec vyskytovaly. Když tam takové soubory nebudou, tak přirozeně nebude co stahovat a tím bude zaručeno to, že si nikdo nic takového nestáhne.

EDIT:
Třeba teď nedávno jsem hledal něco do školy na uloz.to. Stahoval jsem neznámé soubory ke kterým jsem nenašel popis. Některé z nich nebyly vůbec to, co jsem hledal. Co když některý z nich stáhnu a pak smažu, protože uvidím, že to jě třeba řeknu nějaké album? Stáhnul jsem nepovolený obsah a už to budou vědět někde ve sledovacím centru a už mi blokujou internet za stahování nelegálního obsahu.
kevin00 (10238)|5.2.2012 19:30
Jak by jsi takovou prevenci chtěl zavést ? Stačí soubor zabalit do raru/zipu a přejmenovat jej na "foto z dovolené" a jak zjistíš jaký obsah daný uživatel uploaduje na úložiště ? A kdo bude provádět kontrolu souborů ? Nebo by jsi zakázal kompletně datové úložiště :notsure
czhunter (775)|5.2.2012 19:50
[quote=kevin00;492592]Nemohu souhlasit a popírám. Piráti nic uměle nevyvolávají. Znovu zopakuji co jsem již několikrát napsal. Pokud máš důkaz o lhaní, mystifikaci, "umělému vyvolávání" podej důkaz z oficiálních zdrojů Pirátů.[/quote]Ty jsi strašný oponent do diskuze. Už jednou jsem uznal svoji chybu, když jsem napsal, že jsem omylem přisoudil některé výroky Pirátům (jakožto politické straně), a ty mi to stále předhazuješ a opakuješ se jako kolovrátek.
Co víc mám udělat? Spletl jsem se v autorství, to už jsem dávno přiznal. Zbytek platí!

A lži o ACTA nešíří jen Zeitung (což je server, který jsem tento týden viděl poprvé v životě), ale také DIIT, autor výzvy Black March (nejspíš cizinec) - a samozřejmě všichni další, stovky, tisíce nebo i miliony subjektů, co mezi sebou kopírují ty stejné (pochopitelně neověřené) informace.
VencaX (3686)|5.2.2012 20:08
[quote=kevin00;492622]Jak by jsi takovou prevenci chtěl zavést ? Stačí soubor zabalit do raru/zipu a přejmenovat jej na "foto z dovolené" a jak zjistíš jaký obsah daný uživatel uploaduje na úložiště ? A kdo bude provádět kontrolu souborů ? Nebo by jsi zakázal kompletně datové úložiště :notsure[/quote]

Co třeba soukromý upload? Dneska když něco normálně nauploaduješ na nějakej server, tak si to pak můžeš vyhledat, popřípadě komukoli poslat odkaz. Takže zákaz jakejchkoli zveřejněnejch (často vidět u warezu) linků. Upload můžeš, ale pouze na přihlášeným účtu s přístupem pouze k vlastním souborům.
Samozřejmě by to znamenalo end shareserverů, protože by se prostě neuživily a když o tom zpětně přemejšim - omezenost v tom, že bys nemoh komukoli cokoli poslat na dálku (byť třeba obyčejnej dokument).
kevin00 (10238)|5.2.2012 21:09
[quote=czhunter;492630]Ty jsi strašný oponent do diskuze. Už jednou jsem uznal svoji chybu, když jsem napsal, že jsem omylem přisoudil některé výroky Pirátům (jakožto politické straně), a ty mi to stále předhazuješ a opakuješ se jako kolovrátek.
Co víc mám udělat? Spletl jsem se v autorství, to už jsem dávno přiznal. Zbytek platí![/quote]

Proč tedy opakuješ stejnou formulaci nepravdy ? Vycházím z toho co napíšeš. Pokud podáš informaci x musíš přeci čekat, že s informací x bude tak naloženo. Osobně bych toto tedy uzavřel, neopakuj stejné nepravdy, já nebudu mít na co reagovat a bude problém odstraněn :)

[quote=czhunter;492630]A lži o ACTA nešíří jen Zeitung (což je server, který jsem tento týden viděl poprvé v životě), ale také DIIT, autor výzvy Black March (nejspíš cizinec) - a samozřejmě všichni další, stovky, tisíce nebo i miliony subjektů, co mezi sebou kopírují ty stejné (pochopitelně neověřené) informace.[/quote]

Takže všichni, kteří píší o dohodě ACTA negativně lžou a mystifikují ? Nebo jaké stovky či milióny ... uvést v tom případě třeba 50 zdrojů nebude v tom případě žádný problém.

[quote=VencaX;492636]Co třeba soukromý upload? Dneska když něco normálně nauploaduješ na nějakej server, tak si to pak můžeš vyhledat, popřípadě komukoli poslat odkaz. Takže zákaz jakejchkoli zveřejněnejch (často vidět u warezu) linků. Upload můžeš, ale pouze na přihlášeným účtu s přístupem pouze k vlastním souborům.
Samozřejmě by to znamenalo end shareserverů, protože by se prostě neuživily a když o tom zpětně přemejšim - omezenost v tom, že bys nemoh komukoli cokoli poslat na dálku (byť třeba obyčejnej dokument).[/quote]

To znamená zakázat jakýkoliv cloud.
Dále tvou myšlenku trochu rozeberu. Firma x bude poskytovat datové úložiště. Uživatelé budou moci uploadovat soubory pouze po registraci a následném ověření registrace. Toto bereš jako určitý druh zabezpečení a ověření uživatele. Jaké je to zabezpečení a ověření ? Nick vymyšlený, IP adresa není žádným důkazem toho, že u daného počítače jsi pouze ty. Linky nebudou zveřejněny, což bereš také jako zabezpečení, společně s omezeným přístupem (budeš moci přistupovat pouze ke svým souborům), ale budu moci komukoliv poslat link na daný soubor. V podstatě takový Dropbox. Což nezabrání v podstatě ničemu. Akorát to komplikuje komunikaci mezi lidmi a to jak soukromou, tak firemní.
BTW Co to je shareserver ? Myslíš datové úložiště ? Co je špatného na provozování datového úložiště a poskytnutí uživatelům prostoru na jejich zálohy, sdílení souborů, apod ?
VencaX (3686)|5.2.2012 22:11
Neříkám, že to je špatné, ale datová uložiště jsou plná nelegálních souborů. Mým odhadem tak 95% je nelegálních.

Je to celkově složité téma a není vůbec jednoduché vymyslet ten systém tak, aby byl stoprocentně funkční a přitom nikoho neomezoval.

P.S. sice jsem v žádné velké firmě nebyl, ale podle mě jestli mají firmy datová uložiště, pak nejsou veřejně dostupná (pouze v rámci té jedné společnosti), tím pádem firemní komunikace nebyla skoro vůbec omezena.
Makros (0)|6.2.2012 08:44
Mě na tom nejvíce vadí to, že jediný kdo na tom vydělá nejsou umělci, vědci a vynálezci ale firmy, které na to budou dohlížet. A co se týče, je mi líto dát i 50 Kč za to abych zjistil, že ten film stojí za nic. Když chci vidět nějákou novinku tak se na ní stejně nejdřív jdu podívat do kina na kterém tvůrci filmů stejně vydělají nejvíce. A když to přeženu AKTA nejsou jenom o stahování a sdílení filmu, musiky a her, ale používání citátů sdílení novinových článků a článků z časopisů, obrázků a výroků na internetu. používaní návodů na svém blogu a spoustu dalších omezení. Jak se pak má svět vyvíjet když nové informace se nemají jakým způsobem šířit. Jeto omezování svobody slova ale hlavně omezení práva se vyvíjet a učit jak jedince tak společnosti
Povadlá pelargónie (0)|6.2.2012 12:00
[quote=kevin00;492444]Ovšem nelze někoho nazývat lhářem a dokazovat to tím, že jako obhajobu použiješ "on někdo někde řekl".
Existuje plno zdrojů informací, které se dají brát vážně a které se vážně brát nedají.Když pominu nyní problém ACTA, tak je to stejné jako když si koupíš Blesk a nebo regionální deník.[/quote]
Pokud to tedy dobře chápu tak zkopírovaná zpráva od Pirátů do Blesku nebo deníku je automaticky zpráva, kterou nemusím brát vážně protože ji "někdo někde řekl"?
[1] Dokázal byste tento názor obhájit kdybych Vás označila za lháře protože jste nedokázal svoji nevinu?
[2] Kde je rozdíl mezi zprávou v Blesku a zprávou u Pirátů?
[3] Nebude zkopírováním Blesk nebo deník porušovat autorská práva?
[spoiler=Viz. výrok]
[quote=kevin00;492523]...jestli o kopírování ve smyslu kradení děl autorům (jak je to dnes mylně a velmi aktivně prezentováno, že Piráti chtějí autorům díla ukrást a oni za něj nedostanou zaplaceno).
V prvním příkladu se budeme bavit o tom zda-li vůbec autorovi nějaká škoda vznikne[/quote]
[/spoiler]
[quote=kevin00;492444]U Anonymous je to těžší, neboť nejsou nijak organizovaní a různé zprávy jsou opravdu fake.[/quote]
[4] Pobavilo :thumb Je opravdu zdánlivá organizovannost klíčem k úspěchu? Inteligent se snad může vyznat v chaosu, nebo snad máte důkaz, že ne?
[5] Důkaz o pravdě/fake najdu kde?
[quote=kevin00;492444]Musíš prostě zapojit hlavu a zamyslet se nad tím co čteš.[/quote]
V tomto bodu se zcela jistě shodneme. Tento výrok nechť slouží nejen k přemýšlení o ACTA, ale o všem. Velmi dobře, mladý padawane, jen tak dále :thumb
[quote=kevin00;492444]Nic víc Ti na větu "oni lžou, konec tečka" nedokáži odpovědět :)[/quote]
Já ano.
[quote=kevin00;492523]
Já si myslím, že omezování osobní svobody, šmírování, kontroly na hranicích, apod. jsou dostatečným argumentem a není třeba se uchylovat k takovýmto praktikám. Navíc pokud lidé v blízkém okolí dané věci zcela nerozumí, je v tvém zájmu přeci vysvětlit daný problém.[/quote]
Omezení svobody už je dávno zavedené, jen si každá část Světa vykládá svobodu jinak.
Šmírování funguje delší dobu ze zákona (vyhledávání dětského porna).
Čas od času se dokonce (!) u lidí při kontrolách našly padělané cd. Na hranicích.
Máte důkaz o tom, že ČR mermomocí chtěla zavést prohlídky mp3 přehrávačů, fotoaparátů, kamionů se stovkami počítačů s harddisky nebo dokonce notebooků? Zkoušel jste někdy poslat 10 balíčků do/z USA přes celní kontrolu? Víte jak dlouho by prohlídka vůbec trvala? Na tyhle prohlídky zajisté všichni čekali jako na smilování! Kdo si nezlomí páteř pod tíhou papírů potřebných na schválení tak nastoupí na prohlížení nových počítačů, zkušenější ajťáci si nasadí rukavice a hurá na cizí notebooky :thumbs ti co by přežili dále pak na mp3, fotoaparáty, tablety, mobily...
[quote=durib;492517]To sice ne, ale masy na tohle slyší. Pak jsem se jenom zmínil o tom, že si nebudou moct stáhnout písničky a měl jsem podepsán celý papír.[/quote]
Souhlasím. Měls přihodit ještě slovo "zdarma" - bys je měl všechny včetně školníka. Vidím v tobě velký potenciál :thumbs
[quote=kevin00;492602]A nyní se stačí pouze zamyslet nad tím, jakým způsobem zjistí, že stahuješ film, posíláš email, stahuješ dokument, který jsi si v práci hodil na ulož to, apod ...[/quote]
No vida, hlavně že to tu už někdo o těch ISP nepsal, že?
[quote=Makros;492691]A co se týče, je mi líto dát i 50 Kč za to abych zjistil, že ten film stojí za nic. Když chci vidět nějákou novinku tak se na ní stejně nejdřív jdu podívat do kina na kterém tvůrci filmů stejně vydělají nejvíce.[/quote]
Od toho existují recenze, trailery nebo celé filmy ve snížené kvalitě
[spoiler=Samozřejmě legálně]

[/spoiler]
[quote=kevin00;492592]A věř, že nejsou hloupý, plnou z nich by si Tě dalo k svačině jako povadlou kopretinu. A pokud hloupý jsou, tak poté dám úvahu kdo je hloupější. Zda-li ten, kdo získává informace, snaží se a nebo ten, kdo nemá zájem dohledat oficiální zdroje informací případně danému člověku vysvětlit, že je to jinak ?[/quote]
Já bych ráda věřila, ale ty mezi ty nejchytřejší nepatříš nebo to nedokážeš vysvětlit (naproti tomu všemu máš vytříbený slovník jako ostřílený politik). Nejen kvůli té hrubce, ale především kvůli faktu, že stále opakuješ dokola to co se dozvěla masa lidí z těch deníků jako kolovrátek. Těším se na odpovědi a oficiální zdroje informací
NHKG (1136)|6.2.2012 13:23
@Povadlá pelargónie: Taková slohovka a ani jedno slovo o tom, čemu bude ACTA prospěšná. Mimochodem co takhle nebýt srab a lognout se pod svým nickem?
(Podle odkazu na Pelargonii si myslím, že budeš místním uživatelem.)

Lidé si bohužel nepamatují zvěrstva komunizmu a ani nevidí jak jdou u nás svobody a práva postupně do pr**le...

Toto by mělo být povinnou četbou, protože technika to umožňuje: http://cs.wikipedia.org/wiki/1984_(román)
Pelargónie (1)|6.2.2012 14:13
[quote=NHKG;492706](Podle odkazu na Pelargonii si myslím, že budeš místním uživatelem.)
[/quote]

Osobně si myslím, že někdo jen zneužívá mého světoznámého jména. :slug

edit: Ne, nezneužívá :)
NHKG (1136)|6.2.2012 15:24
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54629620-necasuv-kabinet-couve-pozastavil-ratifikaci-smlouvy-acta

Ratifikace ACTA u nás asi bude pozastavena! Že by se protesty vyplatily?
durib (1141)|6.2.2012 17:31
„My nechceme v žádném případě připustit situaci, kdyby nějakým způsobem byly ohroženy občanské svobody a svobodný přístup k informacím. Ratifikační proces bude pozastaven a znovu to podrobíme analýzám,“ uvedl premiér Nečas.
Tento krok může mít několik důvodů. Buď tím ukazují, že smlouvu nečetli/četli, ale nerozumí ji. I přes to ji však nechali podepsat. Nebo nám předhodí kost a až situace vychladne, úspěšně ratifikují. Pozastavení také dává čas pro úplatky.
Pozastavení znamená nic! Až jasné NE ACTA by mělo ukončit protesty. Ať to není jako vlk se nažral a koza zmizela.
kevin00 (10238)|6.2.2012 18:03
[quote=Povadlá pelargónie;492701]Pokud to tedy dobře chápu tak zkopírovaná zpráva od Pirátů do Blesku nebo deníku je automaticky zpráva, kterou nemusím brát vážně protože ji "někdo někde řekl"?[/quote]

Pokud ji autor článku poupraví, tak to není oficiální stanovisko. Články, o kterých byla řeč kopiemi článků Pirátů nebyly.

[quote=Povadlá pelargónie;492701]
[1] Dokázal byste tento názor obhájit kdybych Vás označila za lháře protože jste nedokázal svoji nevinu?
[2] Kde je rozdíl mezi zprávou v Blesku a zprávou u Pirátů?
[3] Nebude zkopírováním Blesk nebo deník porušovat autorská práva?[/quote]

1) Vina/nevina se povětšinou prokazuje důkazy. Co se týče názorů, nelze názor označit za lživý či nelživý. Takto lze označit výrok (např. toto auto není modré), ale nikoliv názor (domnívám se/mým názorem je že auto je modré).

2) Pokud se jedná o přesnou kopii, tak žádný. Pokud je článek jakkoliv upraven, potom jsou rozdílné o onu "jakoukoliv" úpravu.

3) Myslíte kopírovací monopol ? :) Kopírování není zločin ...

[quote=Povadlá pelargónie;492701]Omezení svobody už je dávno zavedené, jen si každá část Světa vykládá svobodu jinak.
Šmírování funguje delší dobu ze zákona (vyhledávání dětského porna).
Čas od času se dokonce (!) u lidí při kontrolách našly padělané cd. Na hranicích.[/quote]

O tom ale všichni víme. A Vám se toto líbí ? Jste i pro další prohloubení omezování lidských práv a svobod ?

[quote=Povadlá pelargónie;492701]Máte důkaz o tom, že ČR mermomocí chtěla zavést prohlídky mp3 přehrávačů, fotoaparátů, kamionů se stovkami počítačů s harddisky nebo dokonce notebooků? Zkoušel jste někdy poslat 10 balíčků do/z USA přes celní kontrolu? Víte jak dlouho by prohlídka vůbec trvala? Na tyhle prohlídky zajisté všichni čekali jako na smilování! Kdo si nezlomí páteř pod tíhou papírů potřebných na schválení tak nastoupí na prohlížení nových počítačů, zkušenější ajťáci si nasadí rukavice a hurá na cizí notebooky :thumbs ti co by přežili dále pak na mp3, fotoaparáty, tablety, mobily...[/quote]

Rozhodně nebudu podporovat dohodu, která toto podporuje.
Ivo Mašek (507)|14.2.2012 20:56
Největším nebezpečím pro internet je stát
[quote]Stát se o internet nijak nezasloužil, ale nyní se pokouší ho omezovat. ....... Příkladem jsou třeba snahy o ochranu autorských práv. "Ve skutečnosti o žádnou ochranu autorských práv nejde, protože nejde o autory, ale o velké korporace, které z toho mají peníze. Režiséři a herci z toho nebudou mít nikdy nic," myslí si Neff.[/quote]
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media-a-technologie/164306-neff-nejvetsim-nebezpecim-pro-internet-je-stat/