reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučte zdroj

Fuckaroo (151)|9.2.2012 13:13
resil jsem to jinak.. zjistil jsem, ze nemam k dispozici pajku (pres cokoladu jsem to delat nechtel) a tak jsem vratil ten nexus zpatky.. namisto nej jsem koupil vysokootackovy xxx a hle, funguje to presne tak jak ma.. 900 otacek bylo zkratka malo. schvalne jsem zvolil vetrak s maximem otacek do 200,-Kc ,abych potom mohl postupne snizovat na hranici, kde to bude okey.. vetrak je sice pri tech 2000 otackach hlucnejsi, ale netrepe/nevrze a nevydava zvuky jako ten puvodni fortronackej. k tomu tedy dokoupim xxx a myslim, ze budu spokojen. takze investice 340,-Kc (vetrak+hw regulace).

stve me akorat to, ze ten pwr_fan nelze regulovat pres nejaky soft.. speedfan mi ho zkratka neukaze (jde mi regulovat akorat sys_fan1-2 +cpu_fan) - chtel bych to nastavit tak, aby to v idle (prohlizeni netu, fotky, maximalne video) jelo na tech +- 1000 otacek a pri spusteni 3D aplikace nebo nejake narocnejsi zatezi na cpu/gpu davalo treba 1500. zkratka neco jako "profil".
lavjoy (1628)|9.2.2012 15:33
V tomto případě silně pochybuju o kvalitě toho BS zdroje.Je vidět,že Seasonic je opravdu špička
Fuckaroo (151)|9.2.2012 17:48
ano, uz to tak bude..
robky (3195)|9.2.2012 18:56
To už si radšej za lepšiu cenu mohol mať [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ...

Ale budiž ... môžeš predsa dať niektorý iný ventilátor do pwr_fan na konštantné otáčky, a ventilátor zo zdroja do sys_fan a ovládať ho napr. speedfanom :idea
Fuckaroo (151)|9.2.2012 20:08
CZC.. za me urcite ne.. 3 a vice dni dodaci doba +pomerne vysoke postovne. Z CZC nic neobjednavam a v alfe tusim nic s manualni regulaci nemaji. Zase takovy rozdil to neni.. 340/250

a ty konektory prehodit nemuzu.. vysvetlovat se mi to nechce.

takze timto bych to uzavrel.. vsem diky za reakce (btw: vetrak jede na 1200-1300, je potichu a zdroj drzi - uz mam tu regulaci).
THE-END (65)|10.2.2012 14:44
A máš v skrini nejaký iný vetrák?Lebo je možné že sa pri trvalej zátaži prehrieva procesor alebo grafika odkedy je pomalší vetrák v zdroji,pretože ten starý to možno stihol odvetrať na takú teplotu aby sa to nevyplo.
Fuckaroo (151)|10.2.2012 15:38
jasne.. to me taky napadlo. kazdopadne mam 120mm intake, 120mm outtake - na procesoru komplet freezer 7pro rev.2 a na gpu mam windforce 2X

mam udelany, dle meho, pomerne dobry cable management.. takze vzduch proudi oK. presto je pravda, ze teplo co se pri zatezi tvori, predevsim z gpu, je velke.. takze to ten pomaly vetrak pravdepodobne nestihl odvetravat.

diky za pripominku.
THE-END (65)|10.2.2012 16:35
A preto sú chladiče grafík ktoré vyfukujú teplo do skrinky naprd.Preto uznávam referenčné chladenie,to tento problém nemá,a hned je o 100-200w zbytkového tepla menej.Fortron bluestorm II 500w má kamoš na grafike 8800gtx a core 2 quad,a v zátaži sa mu sotva zahreje,nieto ešte vypne.Máš za zadným vetrákom vyrezanú mriežku?Tá večšinou brzdí prúdenie vzduchu na minimum
alfah4ns (1040)|10.2.2012 16:54
the-end:
ano i ne.
Ono ty referenční chladiče s malým pidivětrákem ve skutečnosti chladí daleko hůř, než chladiče s 2-3 vekými větráky. Zkus si vzít třeba hd6970 s referenčním chladičm pod plnou zátěž, tepla je tam docela dost a zvukem připomíná fén na vlasy. Hoď tam accelero xtreme a najedou o té grafice nevíš a přitom má o nemálo stupňů méně.
A zavřít výkonnou grafiku do blbě chlazené skříně je kravina tak jako tak.
Pro výkonnější sestavy jsou každopádně ideální skříně se zdrojem dole.

já bych se na tyhle úpravy vykašlal, chování toho zdroje se mi nelíbí.
jestli chceš kvalitu + ticho, vem enermax pro série.
Fuckaroo (151)|11.2.2012 12:15
druhy den a jsem v pohode.. vetrak je potichu, zdroj (komplet) nepada. kazdopadne jeden naznak nejake chyby a opravdu kupuju novy.
JanDykast (1)|11.2.2012 12:29
Ahoj Já mám zdroj EC 550W běhá mi na něm už přes 2 roky AMD x2 ASUS EAH 5750 500GB HDD a bez jakýchkoli potíží..
alfah4ns (1040)|11.2.2012 12:34
JanDykast:
Tak to buď rád, EC jsou jedny z nejhorších zdrojů na trhu. Ten zdroj se může svým skutečným výkonem rovnat tak možná 350W seasonicu. Na tvém místě bych ho raději zkontroloval, jestli jsou v pořádku kondenzátory a pokud možno, ten zdroj vyměnil.
Tvé štěstí spočívá v tom, že má ta tvá sestava v plném vytížení velice malou spotřebu, pod 200W.