Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

parametry nabíječky pro MT

hw3_on (23)|7.2.2012 23:01
Dobrý den, prosím o elektrotechnickou radu. Originální nabíječka pro můj MT má parametr output 5,1V 850mAh. Prodejce mě doporučil cestovní nabíječku. Ta však má na výstupu 6V 500 mAh. Mohu tuto nabíječku používat aniž bych ničil baterii MT? Baterie je Li Ion 1780 mAh, konektor je micro usb. Snažil jsem se něco vygooglit, ale nevím jestli dobře rozumim... no teda nerozumím vůbec. Když jsem se díval na různé nabíječky,tak to mě úplně dorazilo - parametry se dost odlišují...nejvíce asi v proudu. Mám tomu rozumět, že důležité pro správné nabíjení a životnost Li Ion baterie je hlavně napětí? děkuji za pomoc
Jds (106)|8.2.2012 16:35
Zdravím nejsem elektronik ale myslím že důležitý je nabíjecí proud.Napětí=VOLTY,proud=ampéry nebo miliampéry.Asi takhle volty bych zachoval co nejblíže původnímu tedy 5,1v těch 6 voltů by to mnělo zvládnout.Nižší proud znamená delší dobu nabíjení.Já osobně jsem mněl nabíječku 1000mA odešla my.Koupil jsem 500mA a doba nabíjení se mi prodloužila 1x.Snad ti někdo poradí lépe.Zdar a sílu.
robky (3195)|8.2.2012 19:00
Dôležité sú obidva parametre ....
Najlepšie, ak výstupný prúd novej nabíjačky/adaptéra bude rovnaký/väčší ako u pôvodného, napätie rovnaké ...

napr. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
hw3_on (23)|8.2.2012 22:53
No já pochopil to co jsem vygooglil tak, že....... když se vybíjí baterka, tak klesá její napětí ( až poklesne na danou výrobcem stanovenou hodnou napětí, tak se raději to zařízení vypne ) = větší napětí zase na druhou stranu může tu baterku poškozovat. No u proudu jsem pochopil, že si bere kolik potřebuje. Tzn když tam bude 1200 mAh a baterka to dokáže odebrat, tak si to vezme... a asi to bude znamenat opravdu rychlejší dobití. Na začátku, kdy je ve vybité baterce malé napětí, tak bude velký rozdíl mezi dobíječka/baterka a poteče větší proud. Zatímco nakonci dobíjení bude napětí srovnáno a už nepoteče nic. Všechno to bude asi regulováné na straně hw mt, protože výrobce nemůže počítat s tím, že si každý uživatel koupí nabíječku s procesorem. Logicky jsem se snažil najít ty samé parametry, napětí jsem našel, ale ty proudy jsou většinou různé. No... No ale jsou to moje takové naprosto amatérské dedukce.... a obávám se, že asi špatné.... on je to totiž smartphone a baterka se nedá měnit, tak proto se o to tak zajímám.