reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xeon na P45?

zsdx (2098)|9.2.2012 14:13
Dobry den,
chtel bych se zepta, zda nekdo nema zkusenost s rozchozenim xeonu na desktopove zakl. desce.
Deska je MSI P45-Platinum, na seznamu podporovanych procesoru samozrejme zadny Xeon neni.
Nyni na ni beha C2D E8400 (na defaultu) a uzivateli to nestaci, takze by chtel ctyrjadro. Sehnat nove C2Q jaksi jiz nelze, tak jsem zkousel zjistit, zda by tam nesel dat nejaky 4jadrovy Xeon. Intel v ARKu u prislusnych Xeonu ma podporu pouze pro serverove chipsety a obracene - desktopova P45 nema psanou podporu Xeonu.
Jelikoz to jsou procesory zalozene na stejnych jadrech (i revizich), tak by to snad melo chodit. Na velice podobne desce kdosi uspesne rozbehal Xeon, ale dvoujadrovy.
Vim, ze je snazsi cesta HW upgrade CPU+MB+RAM, ale tohle mi prijde jako slusna vyzva.
Co myslite, ma cenu to zkouset?

P.S. Xeona zatim nemam, ale da se sehnat znatelne levneji nez jete C2Q, se kterym bylo navic buhvico dokazovano.
alfah4ns (1040)|9.2.2012 15:47
Zkuš. nemám, ale osobně nevím, proč by to nemělo jet. Snad jen aby deska nebyl zblblá z toho, že jej nezná a nepouštěla do něj nějaké nesmyslné hodnoty (napětí, atd), což by podle mě mělo jít nastavit manuálně.

Btw. ta E8400 by si zasloužila potáhnout na 4GHz, jsou to dost dobře taktovatelné CPU.
Salamander (6177)|9.2.2012 16:37
Třeba většina Asusek ty Xeony zvládala, ale záleží na tom, jak moc byl výrobce líný na to, aby je přidal do BIOSu :D
Otázka, jestli se to vůbec vyplatí ... ono když to prodáš, tak s těmi penězi na nový CPU určitě seženeš nějaké kombo na LGA 1155