Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 51

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Zaměření pro: hraní her – pak filmy+net atd.

Platforma: nerozhoduje
    Operační systém: nechci, dík
    LCD monitor: 22'' - 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    LCD dobré na hry, DISK(Y) spíš asi ne mám starší (nevím ale estli půjdou do dnešních desek, to ještě nějak tady vyřešíme)
    Jinak předem všem účastníkům této diskuze moc děkuji.

mám registraci na czc (navrh sestavy tam mam, kdo bude chtít můžu sem hodit link) jinak vim že se tu odkazuje na alfu takže tady jsem nějak začal http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0119HC0116H601 + RAM http://www.czc.cz/corsair-vengeance-.../93270/produkt
    cena je nějak vyšší ale na jinym shopu to je kolem těch 25K
    Naposledy upraveno uživatelem JackFlash: 11-02-2012 v 13:07 Důvod: ještě paměti
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

No.... tak to ssd bych bral o neco levnejsi Corsair force series 3 jinak je to podle mě dobrý.
    .
    .
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...s&SearchType=1
    Naposledy upraveno uživatelem Matherdet: 11-02-2012 v 17:13 Důvod: Odkaz

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Osobně bych použil ty komponenty trochu jiné, ale v podstatě nemám výraznějších připomínej, nikde zbytečně nešetříš.
    CPU ale bude potřebovat chladič, vem třeba tranquillo nebo hyper 212 plus. Pod box chladičem toho moc nenataktuješ a brát "k" procesor a netaktovat je zase zbytečné připlácení (pak by stačila i5-2400 a deska za 2-2,5k)

LCD bych vzal se stavitelným podstavcem (mají na konci označení "P" - jako pivot, no hl. jde o nastavení výšky LCD vůči stolu)
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...G&SearchType=1

Registrace
    Apr 2011

Já mám velmi dobrou zkušenost s firmou Benq a Fujitsu siemens mel jsem celkem asi 6 monitoru za poslednich 5 let od nich a slouzi dobre,jinak se moc neorientuji v oblasti monitoru takže nevím jake znacky jsou dobre ci ne ale nekdo mi rekl ze vetsinu soucastek firmam dodava Samsung,tudiz ten za stejnou cenu bude asi lepsi nez LG s panelem od nich ?

Registrace
    May 2011

LG.Phillips dělá IPSka od r.2001 a je jedním z největších výrobců LCD typu IPS na světě.
    Ve skut. je anjdeš v mnoha monitorech typu S-IPS, H-IPS,eIPS, atd.. nehledě na značku.
    http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD

V mnoha monitorech prostě jsou panely několika málo výrobců a daná firma pouze dodá elektroniku a vrazí to do obalu.
    JInak jistěže jsou lepší panely, než to IPS od LG za 4k, ale v rámci rozpočtu je ten panel best-buy.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

ta 2500K má dobrý výkon a taktovat bych ji chtěl až s novou GK (pak koupim gelid nebo jemu podobný chladič) takže mě teď došlo jestli to 2500K má vlastně cenu brát...

SSD v obchodě kde budu kupovat to PYRO vyjde cca na 3800,-

LCD - ok alfah4ns, s tím monitorem nejspíš dám na tebe - na hry bude dobrý? Jaký bude rozdíl mezi tím co jsi postnul ty: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...G&SearchType=1 a timto http://www.alfacomp.cz/php/product.p...G&SearchType=1 a mohl udělat sestavu založenou na ''tvých'' komponentech? díky
    Naposledy upraveno uživatelem JackFlash: 11-02-2012 v 19:20

Registrace
    Apr 2011

Tak to jo.... ten corsair je taky tak s cenou ale podporuje S.M.A.R.T. coz je u me velice dulezity parametr jelikoz mam v pocitaci kolem 50Gb rodinych fotek a videi a kdyby se to smazalo coz uz se mi jednou stalo tak bych to uz podruhy u tatinka asi neprezil.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Zdravím, potřeboval bych poradit.. mám vybranou sestavu kterou bych si chtěl koupit,ale jen jsem ctěl vedět protože jsem si počítač nikdy nestavěl jestli tam není třeba něco zbytečné a nebo co by šlo zlepšit? A nevíte jak se si mužu přetaktovat počítač a nebo to mi udělají na prodejně? Díky moc.-)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0100BN010WV801

Registrace
    May 2011

JackFlash:
    235 je myslim novější.
    Jinak je to imho beztak všechno stejný panel, jen pokaždé s jiným designem a podstavcem.
    TN bývají o něco rychlejší, ale jestli nejsi progamer, tak ti IPS vadit nebude.

co se týče toho, kdybych si to stavěl já pro sebe...
    desku bych si asi vzal od asusu (p8z68-v), vzal bych jinak i zdroj - pokd by nešlo o hluk - seasonic s12 520W, pokud by o něj šlo, tak enermax pro82+ 525W.
    A vzal bych si i jinou case - pokud by nešlo o hluk - obyčejnou centurion, nebo něco podobného, pokud by šlo o hluk - Nexus prominent R nebo CM silencio.
    chladič na CPU bych dal každopádně z hlukových důvodů. DVD neřeším, používá, je jednou za měsíc.
    A taky si nejsm jistý, jestli se gtx560Ti vyplatí s ohledem na příplatek od obyčejné gtx560 OC od gigabyte (která je navíc i dost tichá).
    SSD bych si asi osobně vzal od intelu/crucialu/samsungu, protože nějak v současné době moc nevěřím diskům se SandForce řadičem (i když je mi jasné, že problémy s umíráním měl pouze některé verze SF řadiče a že i ostatní SSD mají své problémy a je nutnu ohlídat si nový firmware, příp. upgradovat, apod...)

Matherdet:
    A když disk podporuje S.M.A.R.T. tak jako nikdy nemůže odejít? LOL
    Srry, ale pokud nemáš data nikde zálohovaná a spoléháš na nějaký pitomý smart, tak si o ty data zasloužíš přijít (resp. si o to přímo říkáš)
    nehledě na to, že ssd umí odejít způsobem... ok ok ok a najednou BSOD a SSD už nenajede...a že se tak občas stává, pohledej si diskuze na netu.
    A chtěl bych vidět, jak bys vysvětloval situaci, kdyby ti odešel zdroj a vzal s sebou disky (to budeš říkat, ale ono smart byl ok?)
    No offense, ale doporučuji mít data na několika plotnových discích, které jsou na sobě nezávislé a ani nejsou v jednom PC, osobně používám 3 (ntb + PC u rodičů + externí disk, důležité data mám trojmo)

jajapaja:
    Je to trochu nevyvážené (CPU+deska), je tam pár věcí naprosto zbytečných (SSD + WD faex - proč?), atd.
    Každopádně, je třeba napsat více informací o tom, co od toho čekáš.
    A založ si nové vlákno, sestava za 60k je tady dost silně OT!
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 12-02-2012 v 01:49

Registrace
    Apr 2011

Alfah4ns mas pravdu ale ne vsichni sou tak bohary aby meli par pocitacu a nekolik externich disku.Navic s tim ze moji rodice sou cizinci tak hledat si praci v tyhle zemi je dost obtizny ;-)

Registrace
    May 2011

Jo, já to chápu. Ale min. aspoň externí disk si fakt pořiď.
    Rodinné foto jsou cennější, než nějakých 1,5 - 2k, kolik dneska externí 320-500GB disky stojí.
    Disky samozřejmě odejít můžou, ale pravděpodobnost, že ti ve stejný okamžik odejde disk v PC i ten externí, je malá. Já se jistím ještě PC od rodičů hl. z důvodu, že ntb i s ext. diskem všude možně tahám, kdyby mě náhodou někdo okradl, ať mi aspoň data zůstanou.

Nebo si to dej alespoň někam do cloudu, doporučuji to i když máš externí HDD. Např. kdyby ti švihl blesk někde poblíž do vedení, může ti to vzít veškerou elektroniku, co je momentálně zapojena.
    (pokud nemáš elektřinu vedenou v zemi). Různé "ochranné zásuvky" atd. jsou proti tomuto zbytečné.

SSD jsou daleko méně spolehlivé, než HDD. Hl. pokud HDD udělá nějaké chyby, kolikrát se ty data dají získat zpět, protože fyzicky existují na těch namagnetizovaných plotnách. A hlavně je to ještě mladá technologie. "levné" spotřební disky prostě tu a tam odejdou.
    SSD jakožto kupa flash pamětí pokupě, tam když to odejde, tak smůla.
    Aspoň na DVD si to povypaluj... Ale raději po dvou kusech z každého, stačí málo k tomu, aby bylo DVD nečitelné.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 12-02-2012 v 14:22

Registrace
    Apr 2011

Diky za rady,pokud se najdou penize tak se kouknu po ext. Hdd akorat ze stavim pc a vetsinu rozpoctu venuji tomu.Navic pc jede jak trabant,zrovna ten hdd trpi,je starej 7 let ale uz mam doma desku a case,jen cekam na ivy bridge.Pres leto bude penez vic a sezenu ssd, pameti a mozna nejakej ten zdroj.Pokud mi par tisic prispejou rodice koupim grafiku ale to bude az za dlouho....ale az budu shanet hdd tak napisu,ty o tom vis urcite vic ;-)

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

tak progamer nejsem, ale rád si prostě sám nebo s kámošema zapařím/e po netu (sem tam nejaka LANparty) a co vim tak všichni maji TN s papirove menší odezvou ale kdyz jsem videl recenze tak jsem koukal jak puk, že tak vyrobci kecaj s odezvou..a tak váhám no

ta asuska je fajnová ale má ten litr navíc fak význam? nejsem si jiste jeste s procakem zda brat presne 2500K protože galsi grafiku (tak za 2 roky cca) by mohla nakrmit i i5 2400 ne?

zdroj- tak na hluku nijak extra nelpím stejne si myslim že nová sestava bude tišší než ta současná kraksna tady vedle me, na ten seasonic jsem koukal, gold certifikaci nemaji koukam, takze to neni asi moc rozhodujici, jde mi hlavne at vydrzi - tam se prý šetrit nemá, co tenhle http://www.anacomp.cz/seasonic-x-560...ly_d47736.html

SSD a case jeste popřemyšlím a mrknu na netu, díky za rady
    Naposledy upraveno uživatelem JackFlash: 13-02-2012 v 02:52

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

má ještě někdo nějaké rady/postřehy? jinak počkám na HD 78** a jdu do toho, ikdyž mě láká IB a ty dva měsíce bych možná ještě přežil s timhle šrotem tady vedle

Registrace
    May 2011

pokud chceš dát přes 2k za zdroj, vzal bych Enermax Pro sérii. Kvalitní, spolehlivé, tiché. Na danou sestavu ale bohatě stačí 525W varianta

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od Arag v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 18-02-2014, 11:19
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč