reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nenačte se HDD

Scripio (10)|23.2.2012 19:45
zdravím...včera mi počítač v pohodě jel...pak jsem ho bez jakéhokoliv problému vypnul ale dneska mi nechce najet systémový disk...roztočí se ale nenabootuje(není vidět ani v biosu)...zkoušel jsem ho dát i do externího boxu ale stejný výsledek...kontrolka na boxu pořád svítí červeně...plotny se normálně točí nejde slyšet žádné cvakání disku...jedná se o disk SEAGATE BARRACUDA 7200.11 500GB systémový soubor NTFS...Windows XP SP3
Richmond (8084)|23.2.2012 19:51
Zkusit dotáhnout šroubky elektroniky zespodu na disku (případně sundat, prohlédnout jestli je v pořádku, mrknout na chipy a vyčistit kontaktní plošky), zkusit znova v boxu jestli se objeví. Jsem pro ho ještě vyzkoušet v miniXP na Hirens Boot CD (takhle poškozené disky se svítící ledkou se mohou načítat až po limitu který má bios)...
Scripio (10)|23.2.2012 20:40
ok tak já už stáhuju ten hirens boot...disk mám pak připojit přímo do PC nebo stačí ho mít v tom externím boxu?
Scripio (10)|23.2.2012 22:27
tak disk pořád svítí a ten miniXP s tím diskem né a né najet:(
Richmond (8084)|23.2.2012 22:34
Vydává Windows nějaký zvuk signalizující detekci připojení disku?

Pak jedině s ním na SATA a v miniXP pak kliknout na ikonku s detekcí všeho hardwaru a opět počkat.
Scripio (10)|23.2.2012 23:12
no právě že zvuk žádnej:( a když disk zapnu před najetím toho miniXP tak se dostanu jen do toho menu hirens boot a když dám ten miniXP tak ten ani nenajede:( a když ho zapnu až jak mi najedou ty miniXP tak kde spustím tu detekci? normálne ve správci hardware nebo je tam na to nějakej program?
Richmond (8084)|24.2.2012 00:05
Je tam program (na v14 byl snad i na té ploše, jinak je ve Startu, teď si na to z hlavy nevzpomenu). Na některých řadičích se HBCD kolikrát ani korektně nerozběhne kvůli sata mechanice. Typicky mATX desky bez nativní podpory SATA (je nutné zkontrolovat s manuálem jak a v kterém režimu fungují jednotlivé porty)

V tom boxu je jaký řadič? JMicron JM20337 funguje bezvadně, Silicon Image SiL31xx už má právě tyhle problémy
Scripio (10)|24.2.2012 00:29
mám verzi 10.6 a na ploše je jen nějakej mount program a ten nic neudělá...jinak ten box mám půjčenej od kámoše je to nějakej Sharkoon ( http://shop.olmi.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=1770&track_mod=souvis ) jinak mě napadlo jestli náhodou něco neodešlo na tom plošnym spoji ale bohužel nemám takovej šroubovák abych se na to podíval:(