Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Víkendová diskuze: Cloud není mrak

neki

To je strachu z cloudu. Stačí pohledat a trochu si zaplatit a máte data šifrovaná a bezpečná. Osobně využívám Wuala, ale určitě existují další podobně zabezpečené služby. Jenom se o nich tolik nemluví jako o Dropboxu, Skydrive apod. Na ty nahrávat tak maximálně zašifrované zálohy jednou za čas (na to mám 50GB na box.net). Nicméně zatím stejně používám flash disk, protože ne všude se chci/můžu přes wualu připojit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Postavit ve firmě privátní cloud a mít pro kancelářské pracovníky rozjetou desktopovou virtualizaci má výhody.

Soukromá osoba má stejně taky plno dat v cloudu (zálohy, emaily, fotky, sem tam i nějaké dokumenty), tak nevidím důvod, proč jej nepoužívat více. Ovšem ne plošně, ale u těch lidí, kteří to opravdu využijí.

I doma by to mohlo mít smysl, představte si jeden výkonný stroj a zbytek jsou energeticky nenároční (WYSE, SunRay) klienti se spotřebou do 10W. Na co mít puštěné 2-3 PC/notebooků.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Osobně si už přivykám mít data k dispozici kdekoliv formou připojení se k nějaké službě. Hojně využívám službu SKY Drive od mrkvosoftu. Vemte si taky věci jako Steam a Origin. Kdesi na netu jsou uložené mé pozice ve hrách. Nevadilo by mi mít namísto normálního pc jen HW zástupce, který se připojí k netu, zde si třeba vyberu prostředí, systém a začnu pracovat s programy, dělat tabulky, výkresy atd. Pak přejedu půl světa s něčím o velikosti krabice mlíka a po připojení k netu můžu pokračovat v práci.

Nováček
    Registrace
    May 2006

No pukud jsou to data nějakým způsobem citlivá dají se zaheslovat.. Například takle mám uložený rodinné alba.. co když mi selže komp a flash ztratím, dvd bude nečitelné protože zase zálohy člověk většinou často nekontroluje.. pak jediná záchrana můžou být uložiště na netu..

Neregistrovaný

Odjakživa máme ve firmě data archivována na serveru, který má své plánované zálohování.

Dnes se tomu ale říká cloud.

Respektive v tomto případě private cloud

TtTKkK

Osobně jsem zálohoval na externí disk - odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).

Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy.com: https://copy.com?r=zPku0e
    Když se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: DRM ochrany PC her
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 18-03-2010, 00:34
  4. Víkendová diskuze: Není čas přehodnotit autorské poplatky?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 80
    Poslední příspěvek: 09-03-2010, 13:40
  5. Víkendová diskuze: Proč tu ještě není OLED?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 25-11-2008, 05:59