reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Cloud není mrak

Pavel Kovač (374)|15.3.2012 12:10
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Cloud není mrak[/SIZE]Cloudové služby jsou dnes dostupné každému. Ruku v ruce jde s Cloudem i organizace času a kalendáře. Využíváte však jejich potenciál, nebo naopak svá data máte raději u sebe na flash disku?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|16.3.2012 12:08
Zdravím, já preferuji flash, cloud je pro někoho fajn věc, ale já mám radší své dokumenty u sebe, pak náhodou nepůjde net a jste v zadnici.
JindraPce (69)|16.3.2012 12:20
No já bych se nebál říct i to slovo na ř nebo i na p :D

mám stejný názor. Navíc nám nedávné události ukázaly, že to není úplně to nejbezpečnější řešení, mít data mimo. Protože si nějaká vláda usmyslí, že se ji tento způsob nelíbí a je po datech.

Má to ale i své obrovské výhody, ale pořád nás někde v pozadí nahlodávají otázky typu, opravdu ty data nikdo jiný nevidí? nikdo jiný se k nim nedostane? ...
Neregistrovaný (0)|16.3.2012 12:47
Cloud používám na průběžné zálohy dat a nastavení systému, samozřejmě v šifrované podobě. Nemusím vstávat od práce a lovit někde flešku. Ale až je hotovo, potom zálohuji na flešky. Též zastávám názor, že je nepřijatelné mít data výlučně v.... mraku :-) Jako pracovní záloha a jedna z mnoha záloh dat ano, nicméně data musí být pěkně doma při ruce.
SpaceExplo (6)|16.3.2012 13:00
Cloud - ano, ALE pouze svuj vlastni na svym hw a sw u sebe doma, pak jsem schopen/ochoten pouzivat "cloud".
Mam doma vlastni "server" na kterem bezi DAViCal skrzeva https a pomoci dyndns.org mam svuj kalendar dostupny v podstate kdykoli/kdekoli. Dalsi sluzby jsou jen otazkou pozadavku a vlastni snahy ;-)
DrZelenka (2491)|16.3.2012 13:13
S připojením, které je u nás dostupné (vše asynchronní s šílenou agregací, směšným uploadem a FUP) o něčem takovým nemá smysl uvažovat. Navíc po tom, co předvedl megaupload tomu ani nevěřím. Nejde o zavření kvůli pirátství, ale o to, že stačilo bejt chvíli bez peněz a najednou by přišli o data, protože servery měli jen pronajatý.

Papírově mám 18/2Mbit (vynutil jsem si protekční tarif), ale realita je o 20-30% nižší (když to jede dobře a není špička), případně o 70-80% nižší (když zapne FUP a to zapíná cca po 30 minutách vyššího trafficu - vypíná když na delší dobu vůbec nic neposílám/nepřijímám).

Jedinej provider, kterej má synchronní linku a nižší agregaci nemá žádnou reklamu, takže jsem se o něm dozvěděl až po podepsání 2 letý smlouvy (umožnilo mi to přejít z 8mbit/400kbit s 90% zpomalením při FUP a to zapínalo při sebemenším dlouhodobějším přenosu dat - na tom se prostě vydržet nedalo), takže ještě rok musím čekat. Vypovědět nemá smysl, protože bych platil víc, než kdybych měsíčně platil připojení do vypršení smlouvy a platit 2 připojení se mi taky nechce.
shasler (48)|16.3.2012 13:17
Cloud není mrak. Cloud je bloud...
Neregistrovaný (0)|16.3.2012 15:11
Nevím neznám a co neznám mě uráží takže nevím.
jarod72pm (46)|16.3.2012 15:13
Cloud? ne děkuji,co je doma to se počítá.
MaximusDM (0)|16.3.2012 15:21
Mam sugarsync a su spokojene s moji sklerozou kdy neco zapomenu na kompu a pak to shanim v praci/skole tak jen nahraju z webu;)
Noxikk (0)|16.3.2012 15:52
Jedine flashdisk. Data mam u sebe bez ohledu na dostupnost pripojeni, zalohovana a nehrabe se v nich kdejaky dobytek.
kolt (3)|16.3.2012 17:30
Cloud není špatná věc jak již bylo psáno k zálohám záloh a pod, ale jak už to tu padlo.. myslim si že data uložená na netu nejsou dostatečně v bezpečí, a je jedno jestli jsou šifrovaná nebo ne.. to nám předvedlo USA která trvala na smazání všech dat na Megaupload.. jim bylo jedno jestli je to legalni, šifrované a osobni a jestli samy tím nepurušují zákon, a pokud ano vytvoří si hned jiny který je k mazání opravňuje.. Myslím si že Internet nebude uz nikdy stejný, jaký jsme znaly před krachem Megauploadu.. Osobně zálohuji si své data i na internetu a šifruji si je.. Záloha záloh..

Pobavila mně reklama v TV na Google jak Tatínek ukládá svoje fota a videa atd na Googlu že si to někdy v budoucnu vše prohlídnou.. no po tom co se děje bych se na tento druh ukládání vzpomínek nespoléhal.. ale to už je jiná debata ohledné soc sítí..
je to jen můj postřeh nebo názor, nikomu ho nenutím.. :)
enzo24 (28)|16.3.2012 19:55
osobne data by som na cloud nedaval. Ale su iste typy dat, ktore si tam viem predstavit.
Napr. kupim si legalne film alebo hudbu cez net a kopiu mi uskladnia na cloude.
Podobne je to u hier napr. na steam-e.

Dalsim prikladom by mohlo byt zaloha map z navigacie..
Tronmkiheda@seznam.cz (18)|16.3.2012 20:07
On také není cloud jako cloud.
Teď, když jsem si pořídil chytrý telefon, velmi oceňuji synchronizaci kalendáře přes gmail, mám vše ve svém PC i v mobilu, možnost ukládat u některých her postup na cloud ve Steamu a pak pokračovat na jednom počítači tam, kde jsem na jiném skončil - taky fajn.
Ale jako státní zaměstnanec mám i zkušenost s tím, jak funguje cloud pod taktovkou vládních orgánů. KATASTROFA. Bez cloudu se ani nepřihlásím do Windows (a s ním někdy taky až po dvou restartech), všechny aplikace běží ve webovém rozhraní, ale serverová kapacita je naprosto nedostatečná (loading..., loading... loading...), takže na stejnou práci potřebuji cca o polovinu více času, ztrácí se spojení na síťové disky, na outlook, nefungují telefony (centrálně organizovaná internetová telefonie samozřejmě)... Zabít.

Co se týče dat, která považuji za osobní či důležitá, tak ty bych cloudu nikdy nesvěřil. Myslím, že už bych se s nimi také nikdy nemusel setkat a ve 100% bezpečnost takovéhoto systému prostě nevěřim. Cloud je myšlenka s velkým potenciálem (až budeme mít tak kvalitní a všude dostupné internetové připojení, jako mají třeba ve Finsku), ale to v sobě skrývá i potenciální nebezpečí.
chytrolin (23)|17.3.2012 01:55
Firemní data bych svěřil pouze firemnímu "cloudu", ve který mám dostatečnou důvěru. Osobní data, kde mě jejich citlivost nějak dramaticky netíží, jsou zálohovaná jinde a zároveň mi to ulehčí život - klidně taky do cloudu. Nicméně data, která bych nerad, aby se ztratili, případně je někdo viděl do mráčku jen tak nepustím ;)
neki (0)|17.3.2012 22:18
To je strachu z cloudu. Stačí pohledat a trochu si zaplatit a máte data šifrovaná a bezpečná. Osobně využívám Wuala, ale určitě existují další podobně zabezpečené služby. Jenom se o nich tolik nemluví jako o Dropboxu, Skydrive apod. Na ty nahrávat tak maximálně zašifrované zálohy jednou za čas (na to mám 50GB na box.net). Nicméně zatím stejně používám flash disk, protože ne všude se chci/můžu přes wualu připojit.
slowak1982 (134)|18.3.2012 12:15
Postavit ve firmě privátní cloud a mít pro kancelářské pracovníky rozjetou desktopovou virtualizaci má výhody.

Soukromá osoba má stejně taky plno dat v cloudu (zálohy, emaily, fotky, sem tam i nějaké dokumenty), tak nevidím důvod, proč jej nepoužívat více. Ovšem ne plošně, ale u těch lidí, kteří to opravdu využijí.

I doma by to mohlo mít smysl, představte si jeden výkonný stroj a zbytek jsou energeticky nenároční (WYSE, SunRay) klienti se spotřebou do 10W. Na co mít puštěné 2-3 PC/notebooků.
Lukáš 85 (132)|18.3.2012 17:18
Osobně si už přivykám mít data k dispozici kdekoliv formou připojení se k nějaké službě. Hojně využívám službu SKY Drive od mrkvosoftu. Vemte si taky věci jako Steam a Origin. Kdesi na netu jsou uložené mé pozice ve hrách. Nevadilo by mi mít namísto normálního pc jen HW zástupce, který se připojí k netu, zde si třeba vyberu prostředí, systém a začnu pracovat s programy, dělat tabulky, výkresy atd. Pak přejedu půl světa s něčím o velikosti krabice mlíka a po připojení k netu můžu pokračovat v práci. :thumb
kolt (3)|18.3.2012 22:49
No pukud jsou to data nějakým způsobem citlivá dají se zaheslovat.. Například takle mám uložený rodinné alba.. co když mi selže komp a flash ztratím, dvd bude nečitelné protože zase zálohy člověk většinou často nekontroluje.. pak jediná záchrana můžou být uložiště na netu..
Neregistrovaný (0)|19.3.2012 08:56
Odjakživa máme ve firmě data archivována na serveru, který má své plánované zálohování.

Dnes se tomu ale říká cloud.

Respektive v tomto případě private cloud
TtTKkK (0)|18.8.2013 18:00
Osobně jsem zálohoval na externí disk - odešel, a s ním i bohužel moje data. Dnes raději zálohuji do cloudu (internetové úložiště).

Nejštědřejší na místo zdarma mi vychází Copy.com: https://copy.com?r=zPku0e
Když se zaregistrujete přes zmiňovaný odkaz a nainstalujete si jejich aplikaci pro synchronizaci / zálohování dat, tak rovnou dostanete 20GB zdarma s tím, že když se přes vás zaregistruje někdo další, tak za každého dostanete dalších 5GB zdarma, což je super...