reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook na grafiku, hudbu - cca 15 000Kč

five-min (113)|8.6.2012 16:52
Ještě by mě zajímalo, co výkon procesoru. Protože pokud použiji nějaké VST(i), tak to bude asi náročné na procák.

Třeba u te R850 je "Intel i3-2330M 2.2GHz DC", tak aby to stačilo.
alfah4ns (1040)|8.6.2012 16:57
Pokud nechceš vyšší rozlišení, pak se budeš ale muset spokojit s nekvalitou těch základních panelů.
Samozřejmě, s připojeným ext.LCD by to vadit nemuselo.

Tu R850 ti schválím, podle mě se ten litr navíc proti S11 vyplatí.
Proti s11 má mimo absence nevypnutelné grafiky i silnější 66Wh baterku.
Pokud ti nevadila klávesnice (osobně mi ty chicklet od toshiby moc nesedí), tak bych ji vzal.
Richmond (8084)|8.6.2012 17:00
Jistě, je to přímo úměrné počtu kanálů na kterých je VST použito. Taky rozhoduje délka stisknuté klávesy (VST pak musí provést modulaci nástroje místo 1s třeba 5s a v tu chvíli je to prostě pro cpu záhul). Každopádně jsem přesvědčen, že 2GHz dvoujádro pro začátek postačí bohatě ;)
five-min (113)|8.6.2012 17:00
No na klávesnici jsem četl trošku špatné názory (malá odezva, protože je snížená nebo co a občas vynechával mezerník), ale mimo domov to snad půjde přežít a doma budu připojovat externí klávesnici.

Ještě jsem uvažoval nad nějakou 13", když budu doma mít monitor a mimo domov by to mohlo být pohodlnější (přenosnější), ale kromě té E320 jsem nic nenašel. Ta E320 ma nahouby výdech ventilátoru na pravé straně, kde má člověk myš a když ta kvalita není nic moc... tak nevím...
alfah4ns (1040)|8.6.2012 17:09
A nepsal jsi, že ti přijde 1600x900 na 15.6 moc malé? Protože:

15.6' 1600x900:
117.68 PPI, 0.2158mm bod

13.3' 1366x768px:
117.83 PPI, 0.2156mm bod

klávesnici jsem myslel, že jsi zkoušel, když ses na tu toshibu díval.

a jinak bych měl tip na fajn 13ku, ale má poměrně hlučné chlazení. Pevnostně je na tom ale dobře - HP 6360b. Je už ale od nějakých 19k a se 2r. základní zárukou. (teda pokud ho ještě splašíš, v těch nižších verzích)
Richmond (8084)|8.6.2012 17:12
No řešiš maličkosti. Primárně má nepožitelnej displej (PS, Illustrator, FL)... Ale klidně jo, kup si a uvidíš sám :p

Já jel donedávna na tomhle (podsvícená příplatková klávesnice, 4GB GSkill, 80GB SSD...) http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/344385-dell-latitude-e6400.html a krom toho že to bylo těžký jako prase to bylo ok po všech stránkách a koupil bych si to zase ;)
five-min (113)|8.6.2012 17:14
Co se týká 13", tak jsem přemýšlel nad asusem: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nevím ale, jak jsou na tom ale asusy dnes s kvalitou. Mám třeba netbook a přijde mi i po roce v pohodě (imho 10" 1024 x 600)
five-min (113)|8.6.2012 17:17
[quote]No řešiš maličkosti. Primárně má nepožitelnej displej (PS, Illustrator, FL)... Ale klidně jo, kup si a uvidíš sám[/quote]

To byla reakce na co? Na R850, nebo na edge E320?
alfah4ns (1040)|8.6.2012 17:20
E320.
+většina ntb se základním LCD.
Richmond (8084)|8.6.2012 17:22
Na větrák na straně co máš myš. Doma do budeš mít beztak hozený jak budeš potřebovat a ve vlaku myš nevyndáš. No nevim, ale fakt by možná nebylo od věci poohlédnout se po jetém Macbooku Pro 13 nebo Panech noteboocích... Neohromí číslama, ale pracuje se stím úplně jinak, má to přitom všecko a že bych ten hořčíkovej latitude nějak za 4r rozmlátil se fak říct nedá ;)
five-min (113)|8.6.2012 22:33
No nevím, já těmto použitým věcem moc nevěřím a raději bych něco nového...

Jinak k těm 13", co toto lenovo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jen nikde nejsou moc nějaké recenze, tak nevím. Ano, displej nebude nic moc, ale doma budu mít monitor a bylo by to přenosnější... Výkon má asi taky pěkný + 8GB RAM.
five-min (113)|9.6.2012 13:31
Ještě bych se rád zeptal, co si myslíte o 13" Lenovo IdeaPad Z370.
Podle mě nevypadá špatně: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
I když nevím, jak na to je jeho kvalita, zpracování atd...

Důvod proč uvažuji i nad 13" je právě ve velikost. Jelikož doma budu mít externí monitor, tak se mi to lépe vleze na malý stůl, kde to můžu využít i jako druhý monitor na nějaké drobnosti (prohlížeč/přehrávač atd.). A pro přenášení by to bylo přenosnější a lehčí.

EDIT: jinak byl jsem se dívat ještě jednou pro jistotu na tu toshibu R850 a klávesnice je OK. Nestalo se mi, že by mezerník nějak vynechával, jak bylo psané v recenzi na notebook.cz. I když nevím, jak to bude po delším čase používání.
VencaX (3686)|9.6.2012 16:08
Nevím, jak přesně Z370 / Z380, ale já mám V370... displejově jak říkáš nic moc, na práci ok, ale grafika a podobné věci na to to prostě není.
Kvalita nebude žádná extra, ale zase nijak hrozně bych to neviděl. Základna je normálně docela pevná, akorát víko bude takové "ohebnější". Holt u 15" jsou ty výka tlustší, pevnější. Já osobně bych proti nim nic neměl, ale nevím jestli zrovna Z370 / Z380kou si nějak polepšíš oproti v tématu zmiňované E320.

Původně jsi myslím psal, že externí displej nemáš, takže pokud máš a pokud budeš dělat primárně na něm, tak bych klidně zauvažoval i nad touhle variantou.
alfah4ns (1040)|9.6.2012 16:58
Já v tom začínám mít solidní zmatek.
V/Z jsou na tom o něco lépe, jak E320.
Ale mají horší servis, chybí jim thinkpadí vychytávky (E320 dostaneš v idle do plně pasivního chlazení, ideapady ne), mají jiný servis (centrální v Polsku namísto sítě servisních partnerů, díky čemuž se k nim ani nedá dokoupit NBD onsite záruka), atd. A lesklý displej.

Jinak, jo 13ka při používání s externím LCD stačí.
Ale ještě jednou ti raději připomenu, že má naprosto stejně velké pixely (a jemné zobrazení), jako 15,6 1600x900, která ti přišla příliš drobná. Tak já pak nevim, jak na tom s tím LCD jsi :)
VencaX (3686)|9.6.2012 17:34
No moje V370, pokud jsem pouze na internetu nebo pracuji, tak mi běží pasivně bez problému a slyším pouze pevný disk, který stejně nejspíš budu nahrazovat SSDčkem. Tedy samozřejmě pokud zapneš něco, co vytěžuje procesor nebo grafickou kartu, tak se ventilátor rozjede, ale buď není slyšet nebo je přehlušen reproduktory, takže ani tam bych nějakou obrovskou výhodu E320ky neviděl. Takže matný displej a záruka pro E320, kvalita a cena pro Zko?

Jinak mě stejně V370 oproti E320 přijde kvalitativně hodně podobná, ale to už je asi můj subjektivní pocit.
alfah4ns (1040)|9.6.2012 17:44
mi přijde, že když chytneš hruběji V370 a začneš s tím trochu kroutit, brání se více, než E320.
s tím chlazením jsem myslel výhodu v možnosti překonfigurování větráku v TPFanControlu, kdy to umí být pak fakt zticha třeba až do 60°C na CPU, jak si nastavíš.
Zbytek viz výše, jako multimediál je V/Z lepší, na práci E s NBD nebo jiný ntb.
Btw. protection záruku může mít ale i V ;-)
jen to prostě do toho PL chvíli trvá, no...
five-min (113)|10.6.2012 22:00
[quote]Jinak, jo 13ka při používání s externím LCD stačí.
Ale ještě jednou ti raději připomenu, že má naprosto stejně velké pixely (a jemné zobrazení), jako 15,6 1600x900, která ti přišla příliš drobná.[/quote]
Jenže pokud bych chtěl něco mobilnějšího, tak mi nic jiného nezbývá. V 13" ani jiné rozlišení není možné. Jediný kompromis by byl 14" E430/E420 nebo něco jiného s 14". Ale tam už tak velký rozdíl ve velikosti asi nebude oproti 15", takže bych si moc nepomohl.

[quote]Takže matný displej a záruka pro E320, kvalita a cena pro Zko?[/quote]
Ten matný nebo lesklý displej bych moc neřešil. Lesklý displej mi moc nevadí a navíc má lepší barvy. (Měl jsem toshibu s lesklým displejem a nevadil mi. I když je fakt, že tam byla nějaká povrchová úprava) Většinou stejně pracuji v místnosti. Jedině bych tu menší třináctku mohl uplatnit při dlouhé cestě autobusem, ale tam by to taky nemuselo moc vadit. A ta Z570 má asi nějakou povrchovou úpravu. (alespoň v nějaké zahraniční recenzi o tom byla zmínka...)
VencaX (3686)|10.6.2012 22:36
Hlavně bys s tou 14" asi za malou cenu velikosti přišel o numerickou klávesnici.
A s tím rozlišením to je pak už jen o zvyku podle mě. Měl jsem před mojí V370 patnáctipalcovýho Asuse s 1366x768. Taky jsem si říkal, že 13" s tímhle rozlišením bude málo a teď si stěžuju, jak je to na 15" hrozně velký rozlišení :D.

Často jezdím do školy vlakem, takže vím, jak to je s odlesky a rozdíl bude asi v tom, že ti u matného bude stačit menší jas displeje na to, abys na tom něco viděl. Ale pokud lesklý nevadí...
five-min (113)|10.6.2012 22:48
No co se týká numerické klávesnice, tak to neřeším. Zvykl sem si na notebooku už používat shift...

Nad čím spíše ještě váhám je ta záruka. Dříve jsem to nějak neřešil, ale teď co mi odešel notebook a nedávno jsem mobil odesílal na reklamaci a musel na něj pak čekat skoro měsíc, jsem si uvědomil, jak je to důležité.
I když zase na druhou stranu, není jisté jestli lepší záruku nějak využiji a bude ji potřebovat.
five-min (113)|12.6.2012 08:41
Taková drobná otázka nad tou toshibou R850.

Jaký je rozdíl mezi tou kterou jsem uváděl: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a touto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Já jen že má slabší CPU a nic lepšího a přitom stojí víc. Ptám se proto, jelikož na tu druhou R850-150 jsem se právě díval v alfě, tak jestli ta levnější bude stejná a bude mít stejnou konstrukci atd., nebo aby nebyla horší co se týká kvality vzhledem k menší ceně.
VencaX (3686)|12.6.2012 09:43
Kvalitativní rozdíl mezi nimi nebude žádný. Rozdíl je opravdu pouze v procesoru.
five-min (113)|12.6.2012 10:00
Ok, díky moc za odpověď. Jinak je to zvláštní, jelikož ta levnější verze má procesor výkonnější (2,2GHz) a má i větší disk. :-)
five-min (113)|12.6.2012 17:25
OK, díky za rady. Snad se už nějak sám rozhodnu. Asi nejvíc uvažuji nad tou toshibou tecra R850-1CX.

I když pořád váhám nad tím rozlišením. Jestli jít kvůli přenášení do něčeho menšího 13" i když tam bude rozlišení podobné jako u 15" 1600x900. 15" s 1600x900 by mohlo být na práci zase pohodlnější, ale budu si asi více ničit oči a písmo a jiné prvky budou malé. Nebo jít do 15" s 1366x768, kde ale kvalita displejů je hrozná. Tam jedině pak třeba podobnou toshibu s tím rozlišením: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(nebo něco lesklého, kde je lepší kvalita displeje a zároveň i velikost písma při tomto rozlišení)
Osobně by mi samotné rozlišení na práci vadit nemuselo, jelikož jsem zvyklý na 1280x800 na 15,4". Vůbec mi to nevadí, jen se musí člověk naučit pracovat ve photoshopu s tab-em a skrývat si nástroje, panely, vrstvy atd... Jen ta kvalita panelů je hrozná... (i když zase nevím, jak mi to bude nebo nebude vadit, až si zvyknu na externím monitoru na větší plochu)

Snad se nějak rozhodnu. Řeším to tak moc proto, jelikož chci častěji chodit mimo domov a dělat "mimo něj" (coworkingová centra, knihovny, kavárny). Nebaví mě to sedět doma. Je fakt, že barvy pak budu muset doma doladit na monitoru každopádně, ale jinak bych více rád dělal s notebookem mimo domov (takže i výdrž na baterii přijde vhod). Takže musím najít nějaký kompromis v tom rozlišení, šetrnosti pro oči a velikosti notebooku...

Zatím díky a snad se nějak už konečně rozhodnu.
five-min (113)|13.6.2012 09:40
Ještě bych se chtěl zeptat, než objednám, jak na tom bude displej a velikost písma, prvků atd. na 15,6" s 1600x900 v porovnání s netbookem 10" 1024 x 600 na kterém teď už asi týden dělám (samozřejmě ne grafiku, to bych se na netbooku načekal)? Našel jsem na netu nějakou DPI/PPI kalkulačku, ale moc mi to nic neříká a moc tomu nerozumím co to v reálu znamená...
zsdx (2098)|13.6.2012 10:08
Bude to +/- stejne ostre, jen budes mit vetsi plochu ke zobrazeni.
five-min (113)|13.6.2012 10:30
Od té tecry mě spíše odradila teď tato recenze: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[quote]Nemilo nás prekvapili pozorovacie uhly. Už od hodnoty asi 30 až 35 stupňov sa obraz začína výrazne a prudko meniť. Zhora je presvetlený, zdola tmavne a zboku dochádza ku výraznej zmene farieb. Sú to typické neduhy TN panelov, no v tomto prípade sú nezvykle intenzívne.

Podanie čiernej farby nás tiež neohúrilo, no keďže nejde o multimediálny model, neprikladáme tomu vysokú dôležitosť.

Podsvietenie je mierne nerovnomerné, silnejšie pri dolnom okraji displeja.[/quote]

Především kvalita displeje a rovnoměrnost podsvícení. Mám dojem (i podle pohledu v alfě) že v tecra S11 je ten displej kvalitnější. (Monžá je to tou tenkostí R850 a dávají tam jiné, tenčí a méně kvalitní displeje) Jedině si ještě připlatit cca 200Kč a jít to lenova edge s 1600x900, jen nevím, jestli si tím nějak polepším a nebude ten displej podobný. Ta tecra R850 se mi líbí totiž více (rozměry, tenkost a váha + výdrž)
alfah4ns (1040)|13.6.2012 10:43
Jenže, ty nevíš, jaký konkrétní displej v tom notebooku najdeš, těch 1600x900 je několik, od různých výrobců a mezi sebou se kvalitativně liší.
Furt to není takové zlo, jako obyč. panely.

(to platí pro všechny ntb s 1600x900)
five-min (113)|13.6.2012 19:45
Co si myslíte ještě o 14" Edge E430. Původně jsem nad 14" moc neuvažoval, ale po přečtení recenze vypadá jako tichý, kvalitní a pevný stroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
five-min (113)|14.6.2012 11:56
Jaký je prosím vás rozdíl mezi integrovanou grafikou "Intel HD Graphics" a "Intel HD Graphics 3000". Je to to stejné, nebo ta s 3000 v názvu je lepší/novější/výkonější/jiná?

Jde mi o grafiku v té toshibě: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a v tom lenovu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jestli je to to stejné, nebo jiná/lepší/horší?

Děkuji.
alfah4ns (1040)|14.6.2012 12:26
Ta grafika je stejná, je dána procesorem (ve kterém taky je).

Jinak 14' notebooky ohledně kvality displeje nic moc, a to ani ty s vyšším rozlišením.
five-min (113)|14.6.2012 12:34
njn, jenže ty displeje jsou tím pádem všude nekvalitní. Jedině ty 15" s vyšším rozlišením jsou o něco lepší, ale tam nevím, jestli do něj jít. Teď totiž dělám na tom netbooku a po nějakém čase mě bolí oči a občas i hlava.

Je fakt, že doma budu mít monitor a doma jej nebudu používat, jen na cestách pokud bude potřeba něco udělat atd. ale i tak si nechci moc zatěžovat a ničit zrak. Tak nevím. Dneska to už musím nějak rozhodnout a objednat to, tak aby to zítra popřípadě přišlo, nemůžu už čekat a pořád se rozmýšlet.
alfah4ns (1040)|14.6.2012 13:37
tak tu 14ku zkus někde zkouknout, třeba ti bude vyhovovat.

Jinak osobně bych dal přednost starší E420 před E430, pokud seženeš.
Plnohodnotný touchpad s čudlíkama, panty umožňující úplné otevření.
Procesorově to bude nastejno, protože na ivy bridge se furt ještě čeká a i nové modely zatím jedou na sandy.

Jinak je e420 pevnější než e320.
Bohužel i těžší, no.
five-min (113)|14.6.2012 13:42
Nikde vystavená není. Zkusím ještě kouknout do alfy, ale tam taky myslím není vystavená (ani žádná jiná 14"). Tam je jen 15" a 13" myslím.

[quote]Plnohodnotný touchpad s čudlíkama, panty umožňující úplné otevření.[/quote]
Ty panty mi nevadí a upřímně nechápu, proč každý řeší to plné otevření...
Touchpad je mi taky celkem jedno, jelikož používám většinou vždycky myš.

A ta E430 se mi podle recenze na notebook.cz zda kvalitnější a pevnější, nebo ani ne?

Jak moc je ten displej hrozný? Já jen aby to bylo použitelné na cestách aspoň na net + nějaké kódování, office atd... :-)

EDIT: těžší asi je, ale zase je lehčí než jakákoliv 15". I lehčí než ta tenká 15" toshiba.
alfah4ns (1040)|14.6.2012 13:49
Hmm, posledně tam byla T420, tak už asi ne no :(

na office, net, atd. je použitelný každý displej, to neboj :)

jinak jsou to jen drobnosti. Klávesnice je více vpředu, tím pádem jsou menší opěrky rukou.
A LCD je díky popelnicovému víku o něco níž, než u klasického uchycení.
ohledně úhlu otevření, já kolikrát mívám otevřený ntb o dost více, pokud ho mám třeba na kolenou a sedím na něčem nižším, je pradva, že jsem ale dost velkej :)
quality bude podle mě obdobná.
five-min (113)|14.6.2012 16:11
Jo tak byla tam T420i. I když mě trošku u ní zmátlo to rozlišení, jelikož na netu mají napsané 1600x900 a to stejné měli i na cedulce vedle notebooku. Ale když jsem se díval ve windows, tak tam bylo nastavené 1366x768 a žádné jiné vyšší, tak asi má těch 1366x768.

Na 14" jdou (stejně jako na E520) vidět ty svislé čáry. Není to ale tak moc výrazné jako na E520 a není to tak hrozné, takže by to snad nemělo moc vadit. Možná se na to dá i časem zvyknout a člověk to přestane nějak vnímat, nevím...

--

Tak nevím, ta E420 nevypadá špatně a je celkem OK, i když na grafiku to moc asi nebude.

Navíc mi to ještě zkomplikovala E320, která svou velikosti vypadá pěkně. Nevím, prostě ta představa, že bych nemusel v batohu tahat něco tak těžkého (2,7 kg) a velkého (15") jako teď tahám je pěkná :-) (i když zase tak hrozné a obtěžující to není)

Ta toshiba R850 nevypadá taky vůbec špatně, jen nevím jak mi bude/nebude vadit to rozlišení, když po delší práci mě bolí/pálí oči. Sice to bude alespoň v případě potřeby použitelné na grafiku, pokud bude potřeba. Ale zase při normální práci/surfování na netu/kódování/office to bude asi zbytečná zátěž pro oči. A hlavně mám obavy o hlučnost, ta je u edge 14" asi ok, ale nevím jak na tom bude ta toshiba.
alfah4ns (1040)|14.6.2012 16:29
Tecry obecně alespoň v klidu moc hlučné nebývají. Přímo R850 jsem sice déle neměl, ale předchozí generace byly poměrně ok a 13' R830 je v klidu taky v pohodě.

Hodně pěknou recenzi máš i tady, včetně měření hluku a povrchových teplot:
http://www.notebookcheck.net/Review-Toshiba-Tecra-R850-11P-Notebook.54676.0.html

rozlišení bych při office neřešil, zoom v dokumentech funguje spolehlivě.

Jinak OS může vyřešit zvětšením dpi.
Jak se chovají ostatní tebou používané programy při zvětšeném dpi, si můžeš zkusit už teď na svoji mašině, kterou používáš (najdeš v nastavení zobrazení v systému), win7 by na tom měl už být poměrně slušně (a i plno notebooků s hi-res panelama, teď mám na mysli dnes už neprodávající se specialitky typu 15.4 1920x1200, apod., mívaly zvětšené dpi už přímo by default).
Pokud ti nebude větší dpi dělat nikde problém (ono některé prg s tím mohou mít problémy, hl. ovládáací prvky mohou zůstat menší + popisky se zvětšit, pak to vypadá divně, apod), pak klidně 1600x900, zvětšit si to a užívat si lepší jemnější panel.
(ovl. panely -> zobrazení -> velikost textu).

EDIT.
teď jsem třeba zkoušel, win7 jako takový vpoho, pspad se třeba přizpůsobí, word taky, ale trochu se ti sníží kvalita ikonek v nabídce.
Opera si zvětší ovládací prvky, písmo na stránkách pak jak kde, některé (toto fórum třeba) zůstanou stejně velké, ale dají se zvětšovat zoomem, seznam.cz se třeba při 150% zobrazení ve win7 překrývají odkazy, apod.. Při zvětšování se samozřejmě rozmazávají obrázky.
five-min (113)|14.6.2012 16:49
Díky. Jinak tu recenzi jsem četl (vlastně jsem jich četl už snad pomalu všechny :-)), ale na notebook.cz (http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2011/toshiba-tecra-r850) mě zarazilo toto:

[quote]Nemá velkou hlasitost, ale (možná i kvůli kombinaci se 7200rpm pevným diskem) jeho zvuk nemusí být pro některé jedince příjemný – kromě zvuku proudícího vzduchu je slyšet jakési svištění.[/quote]

Proto ta obava o ten hluk, ale snad to není nic hrozného.
VencaX (3686)|14.6.2012 16:58
Takové svištění slyším z mé V370, pokud je kolem úplný klid, nic hrozného. Chlazení neslyším vůbec, ale pevný disk ano. To ale může být různé kus od kusu, disk od disku, takže potom taky záleží, který disk zrovna měli na skladě, když montovali tvůj notebook.
five-min (113)|16.6.2012 11:56
Co si myslíte o novém edge E330. Myslíte že bude kvalitnější a pevnější? Podle pár obrázků na czc vypadá dobře a i ten výdech ventilátorů má vlevo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

I když na czc nemají žádný levnější (černou verzi), tak nevím, jestli někde v jiném eshopu je levnější černá verze (jestli bude časem, tak na to nemám čas čekat). Přes 18k už jít nechci a ani se mi to u toho edge nevyplatí...
five-min (113)|17.6.2012 09:34
Jak to má toshiba se servisem? Posílají se notebooky někam mimo ČR, nebo jak je to? Kdybych potřeboval časem třeba tu R850 vyčistit od prachu atd., kde pak najdu servis? Jsou asi notebooky do kterých se dá snadno dostat kvůli vyčištění, ale toshiba to má celkem složitější a je třeba ji celou rozebrat (takže se sám do toho raději nepouštím).
VencaX (3686)|17.6.2012 10:59
Pokud vím, tak Toshiby mají servis v Brně.

btw. http://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-edge-e330-nzs2kmc/
five-min (113)|18.6.2012 18:32
Nakonec jsem šel do toshiby. Doufám, že nebude s velkým rozlišením problém a nebudu muset notebook vracet. Je fakt, že na netbook jsem si zvykl a teď už nemám s tím moc problém, ale přece jenom 15,6" je větší displej a člověk jej má dále od očí, tak nevím.

Co se týká fl studia a tvorby hudby na tom displeji, tak já nedělám jen v flku, ale poslední dobou asi nejčastěji v reaperu: http://reaper.fm/

Tam nejsou tak ta okna jako v fl, takže by to i u nižšího rozlišení nemuselo vadit. I když obavy jsem měl o ten mixák co je dole v programu, který mi třeba na netbooku zabere půl displeje a na stopy už nezůstane moc místa. Z toho jsem měl obavy, protože displeje jsou přece jenom užší, širokoúhlé s 768px na výšku. Ale zase na 1280x800 mi to moc nevadilo (i když občas jsem potřeboval vidět více stop a nadával jsem) a rozdíl mezi 800px a 768px asi není moc velký.

Ale tak uvidím. Přece jenom doma budu mít monitor a mimo domov si snad moc oči nezničím... (a zase při práci člověk asi moc neostří jako při čtení, kde v prohlížeči není problém si zoom-nout text)

Ono si člověk moc nevybere, buď je viditelný rastr, nebo je to moc malé.
Richmond (8084)|19.6.2012 13:29
Kdyžtak jestli sháníš zvukovku tak jsem tu měl Focusrite 6 USB a má to krásně čistý zvuk na obyč mikrofón za pětikilo :eek: latence nulový i s filtrama :thumb Podle mě by ti bohatě stačila ta základní Scarlet 2i2 http://zvukove-karty.heureka.cz/focusrite-scarlett-2i2/ (je levnější než M-Audio)
five-min (113)|19.6.2012 18:04
Ta vypadá pěkně. Co se týká nějakého nahrávání na mikrofón atd. tak to zatím nepotřebuji a myslím že tak brzo nebudu potřebovat. Jediné co potřebuji je ta malá latence u midi USB kláves (takže asi nutnost podpory asio ovladačů, nevím, vůbec těmto věcem zatím nerozumím...).

Ale tato se mi líbí i vzhledem k její ceně.
Richmond (8084)|19.6.2012 18:18
Připojení na midi měla ta USB 6 (přímo vstupy na klávesy, ta 2i2 má pouze XLR/Neutrik nicméně Focusrite je má přizpůsobené např. pro elektrické kytary nebo klasické se snímačem takže nedochází k vazbení narozdíl od cinchů, které mají znatelně slabší citlivosti).

http://zvukove-karty.heureka.cz/focusrite-saffire-6-usb/

O pár stovek levněji to samé umí M-Audio Fastrack PRO (tu bez PRO nebrat!!!) - tu jsem půl roku používal a nebýt nedostatku výstupů (což by tobě vůbec netrápilo) tak si chrochtám dodnes :thumb
http://zvukove-karty.heureka.cz/m-audio-fast-track-pro/

edit: kdyžtak na Prodancu mají za zajímavou cenu Ťapko (má ho tady z fóra myslím meee a taky si na ní nestěžoval) http://eshop.prodance.cz/linkfw460/d-88876/ ale je to "jenom" zvukovka bez midi vstupu (třeba ve FL nebo ProToolsech ti nebude "kreslit" stisky kláves takže na to bacha nicméně na FL apod. nebude "koktat")
five-min (113)|19.6.2012 19:44
Já si o těchto věcech budu muset zjistit něco víc. Nechápu jak funguje midi a jak je to s těma vstupama.
Ty klávesy totiž můžu připojit jenom pomocí USB, žádný jiný konektor nemají...
meeee (1110)|19.6.2012 20:02
[quote=Richmond;507104]
edit: kdyžtak na Prodancu mají za zajímavou cenu Ťapko (má ho tady z fóra myslím meee a taky si na ní nestěžoval) http://eshop.prodance.cz/linkfw460/d-88876/ ale je to "jenom" zvukovka bez midi vstupu (třeba ve FL nebo ProToolsech ti nebude "kreslit" stisky kláves takže na to bacha nicméně na FL apod. nebude "koktat")[/quote]

Jj, Ťapko mám, ale ne Link.FW, ale Link.USB. Jak píšeš, je to jenom zvukova, používám ji jenom jako běžnou náhradu integrovaný pro slušnější výstup na sluchátka a symetrikou připojený monitory. Jako taková slouží dobře, jak je na tom s tvorbou, jsem v reálu nezkoušel. Má přibalený Mackie Tracktion, tak snad by použitelná byla. Ta cena je hezká. :thumb
five-min (113)|26.6.2012 19:07
[QUOTE=Richmond;506036]
edit2: ještě mi napadlo že by se ti mohla hodit konzole, která má v sobě zvukovku - ceny začínají na nějakých 3-4tis. Místo 2-3 krabiček bys pak tahal jen jednu[/QUOTE]

Můžu ještě poprosit o nějaký odkaz? Hledal jsem, ale nic jsem nenašel, ani na muzikantovi, ani na kytary.cz