reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

minidump

marekpevný (347)|13.4.2012 13:02
Ahoj.při defragmentaci pevného disku mi vyskočila modrá obrazovka.Potom se mi to stalo jěště při spuštění pc.bohužel sem nemůžu dostat pomocí správce příloh obsah složky minidump.Když ji chci uploadovat tak mi to napíše neplatný soubor.Jak to se mám dostat?
marekpevný (347)|13.4.2012 13:19
přidávám minidump v zipu.
superdrooper (208)|13.4.2012 13:41
[quote=marekpevný;499657]přidávám minidump v zipu.[/quote]

On Fri 13.4.2012 10:51:21 your computer crashed
This was likely caused by the following module: afd.sys
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFA0009B754E0, 0x1, 0xFFFFF80002B5BDF4, 0x7)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: D:\WINDOWS\system32\drivers\afd.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Ancillary Function Driver for WinSock
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.
marekpevný (347)|13.4.2012 16:14
poířád ale nevím kde je chyba:-)))nerozumím tomu co je psáno v minidumpu.
superdrooper (208)|13.4.2012 17:46
[quote=marekpevný;499686]poířád ale nevím kde je chyba:-)))nerozumím tomu co je psáno v minidumpu.[/quote]

Bug check 0x50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

Objeví se po instalaci vadného hardware nebo v případě chyby již instalovaného hardware (většinou špatná RAM).

Takže disk odpoj, nabootuj GoldMemory a testuj.
marekpevný (347)|13.4.2012 18:14
zítra se nato vrhnu.Nicméně je mi divný že by se mi tam hzádala ramka.Bral jsem ramky corsair ddr3 1066 2*4gb které jsem našel v doporučení od výrobce zákl.desky.jemo žné že je třeba modul špatný.uvidíme
r34ktor (7477)|13.4.2012 19:04
IMHO jsou to pořád ty staré problémy.
marekpevný (347)|16.4.2012 12:34
Ano.V poslední době mi to vyhodí modrou obrazovku po chvilce strávené na netu.Tady dávám včerejší bsod.Zkusím tedy gold memory.Jenom taková otázečka.Zvládne mi tento program plně testnout tyto pamětové moduly?http://www.corsair.com/memory-by-product-family/xms-classic/cmx8gx3m2a1333c9.html
r34ktor (7477)|16.4.2012 16:57
[quote=marekpevný;500001]Zvládne mi tento program plně testnout tyto pamětové moduly?http://www.corsair.com/memory-by-product-family/xms-classic/cmx8gx3m2a1333c9.html[/quote]
Nezvládne. To je výsadou placené verze. Použij Memtest86+, nebo Memtest86.
marekpevný (347)|17.4.2012 08:05
Ahoj.Už začínám bejt zoufalej.Jěště dneska zkusím projet paměti memtestem ale to už mi tady radili a tuším že paměti byly o.k.Ale zkusím to znova.Včera jsem začal vylučovací metodou a jeden modul vyndalAkle dnes ráno po spuštění se mi pochvilce pc seklo a znova modrá obrazovka.viz příloha.No nic zkusím vyndat a prohodit tu druhou pamět:-)Příjde mi že pc funguje jako auto.Dokud se nezahřeje tak ze startu se mu prostě nechce.
mrknite na minidump.
john (877)|17.4.2012 17:00
kdyz uz jdes po jednotivych RAM, tak pred osazenim vycisti kontakty RAM i slotu isopropylem...
pripadne se mrkni na vlastnosti RAM a jejich nastaveni v BIOSu, pripadne jim mirne zvedni v BIOSu napeti...
BTW: jak je sestave stara? / kondiky na MB, zdroj atd.... /
edited: BSOD 0x50 ma velice casto co delat s RAM, pripadne ovladaci...
r34ktor (7477)|17.4.2012 17:31
V posledním dumpu nastala chyba v modulu aswfsblk.sys (avast! File System Access Blocking Driver).

Chyba může být v paměti, disku, chybné komunikaci řadiče (kabel), rootkitu, či Avastu. Přes ftp Avastu můžeš zaslat vývojářům dump k analýze (ideálně kernel dump). Podobný problém se řeší např. zde. K dispozici je i česká sekce.
john (877)|17.4.2012 18:44
[quote=r34ktor;500183]V posledním dumpu nastala chyba v modulu aswfsblk.sys (avast! File System Access Blocking Driver).
[/quote]

Avast bych nepodezrival / sam jej pouzivam /, jinak vse ostatni, co jsi napsal muze byt../., chyba 0x50 muze byt zpusobena mnoha vecmi, pripadne kombinaci vice problemu, ja pri teto chybe v prvni rade koukam na RAM / coz samozrejme nemusi byt pravda /...
edited: ma posledni chyba 0x50 udkazovala na ovladace ATI, problem byl v RAM 2x2GB A-Data EE, pod WXP sporadicky vyskyt, po instalaci W7x64 pravidlem, reklamace pameti vse vyresila / testy pameti pritom dopadly po nocni sichte testu RAM OK /
marekpevný (347)|20.4.2012 16:29
Ahoj.Jelikož mi pak začal padat systém tak jsem se rozhodl ho přeinstalovat.Zatím jede vše o.k. žádná modrá obrazovkaAle to ze začátku taky nedělalo.Jestli se budou problémy opakovat tak si zapůjčím jiné paměti a uvidíme.Jedinné co mě začalo zlobit je asi zdroj.Mám seasinic 550w novej.Problém se objeví když vypnu pc a následně vypnu i zdroj tlačítkem vzadu.po-té co zdroj pak tlačítkem zapnu tak se mi nastartuje pc.Někdo mi tvrdí že je chyba ve zdroji.Nemůže to být i v biosu?imho tomu ale já moc nevěřímZdroj mám v záruce tak bych tuto věc asi neřešil -třeba až za 1,5 roku.máte stím někdo zkušenost?
a jěště bych potřeboval dopuručit nějakej program podobnej expertoolu.Používám to jen při hraní her abych zvedl otáčky ventilátoru na grafice.expertool mi dělal neplechu.Grafiku mám gainwar 9600gt a po delším hraní vyleze i k 60 stupnům ale i to bych u grafiky neviděl tak černě.Díkes za rady a postřehy a trpělivost
john (877)|20.4.2012 17:59
[quote=marekpevný;500571]Zatím jede vše o.k. žádná modrá obrazovka.Ale to ze začátku taky nedělalo.Jedinné co mě začalo zlobit je asi zdroj.Mám seasinic 550w novej.Problém se objeví když vypnu pc a následně vypnu i zdroj tlačítkem vzadu.po-té co zdroj pak tlačítkem zapnu tak se mi nastartuje pc.[/quote]
uvidis, co to bude delat po instalaci aktualnich driveru...., podle toho co pises, bych to videl na MB / jeste si nenapsal, jak je zakladni deska stara? /
marekpevný (347)|21.4.2012 13:29
Ahoj.Desku jsem koupil na aukru.Měla být uplně nová ale přišla mi v neorig. krabici nicméně zabalená jako nová.Záruka byla ale na paragonu jenom 6 měsíců.Nicméně pořád platí.
marekpevný (347)|21.4.2012 19:42
po reinstalu mi skočila zase modrá smrt.Písnite mi někdo co přesně popisuje tento minidump.začnu prohazovat komponenty.díkes
marekpevný (347)|21.4.2012 19:42
jěště ten minidump.-)
marekpevný (347)|23.4.2012 07:50
Ahoj.Vidím že minidump se asi nepodařilo nikomu rozlousknout.Jelikož potřebuju aby to pc jelo(přiznám se že už mě moc nebaví se stím otravovat) hodlám začít odebírat komponenty.V první řadě zkusím dát jinej hdd.pokud nezabere odeberu grafiku gainward 9600gt.(deska má integrovanou).no a pokud ani to ne vyhodím paměti a zkusím tam dát jinou.mám tam tam tyto http://interlink.tsbohemia.cz/dimm-ddr3-8gb-1333mhz-dc-kit-2x4096mb-corsair-xms3-cl9-9-9-9-24-chladic_d126471.html
potřeboval bych doporučit nějakej 2gb modul kterej bych v budoucnosti mohl k páru od corsairu přidat.(myslím tím že 2gb. pamět koupím na ozkoušení)-pakliže by se ukázala vadná deska a měnil bych za jinou abych tam mohl ten modul přidat.Desku mám v záruce tudíž bych měl stejnou.Jěště přidám odkaz na desku http://interlink.tsbohemia.cz/zakladni-deska-msi-760gm-e51-fx-amd-760gm-am3-4xddr3-esata-hdmi-glan-matx_d133173.html
příp. odkaz na pamět prosím ze stránek ts bohemia.Děkuji
strapaty12 (55)|23.4.2012 09:00
nabootuj z nejakeho disk manage utility a sprav full format disku.... a potom skus eset raz instalovat... pokial nie je problem v biose ani v ramkach otestoval by som disk.... full format by mal pripadne chyby odstranit
marekpevný (347)|23.4.2012 11:17
zdarec.tak jsem vyhodil grafiku a odinstaloval i její ovladače.Hdd jsem tam zatím nechal a zkoušel testnout v hdd tune.tady je pár obrázku.Přiznám se že nevím co si ototm mám myslet.diske je v testu na chyby o.k. ale v jiném okně to píše warning.
hd.tune.obr.png hdd.n.png hdd-obr.png
strapaty12 (55)|23.4.2012 12:20
skontroluj kable na disku ci mas dobre zasunute a spusti testy este raz.....
r34ktor (7477)|23.4.2012 13:19
Z posledního dumpu nic konkrétního nevyplývá. Ale test HDD do toho vnáší nové světlo. Vysoké hodnoty Ultra DMA CRC Error Count jsou alarmující. Dochází k chybám při komunikaci, což pravděpodobně vede k poškození dat a pádům systému.

Jak již bylo doporučeno, v první řadě vyměň datový kabel. Pokud by poté hodnota i nadále rostla, může jít o vadu řadiče na straně desky, nebo disku. Svou roli může hrát i potenciální přehřívání jižního můstku čipsetu, ve kterém je řadič integrován.
strapaty12 (55)|23.4.2012 13:23
hodnoty teplot chipsetov mas ake....
marekpevný (347)|23.4.2012 16:13
ahoj.Tak jsem vyměnil kabel ale hd tune mi hlásí pořád stejnou chybu.Nutno říct že po vyřazení grafiky nemám od rána žádný pád systému ani modrou smrt.nutno podotknout že po vyndání grafiky jsem taky vyměníl sata kabel u hdd a navíc ho v desce dal do jiné sata zdířky.Tady přikládám nějaké měření teplot.
cccc.png
r34ktor (7477)|23.4.2012 16:17
[quote=marekpevný;500882]Tak jsem vyměnil kabel ale hd tune mi hlásí pořád stejnou chybu.[/quote]
Důležité je, aby nadále nerostla. To signalizuje odstranění problému.
marekpevný (347)|23.4.2012 16:43
počet chyb které byly žlutě zaznačené neroste.nicméně pokaždé když zmáčknu update rostou dvě hodnoty:
07-seek error rate
c3-hardware ecc recovered
jinak mezi náma v jaké je opravdu hdd kondici?
měl bych raději koupit novej?mám tady systém a nerad bych ho a všechno ostatní instaloval třeba za 14 dní znova.tot taky otázka jestli to způsoboval hdd nebo třeba ovladače od grafiky.Tu grafárnu co jsem tam měl v pci slotu tam sice byla zacvaklá ale šroubek kterým je chycená karta vzadu tam nebyl.ve slotu ale držela dobře.
r34ktor (7477)|23.4.2012 16:55
[quote=marekpevný;500890]počet chyb které byly žlutě zaznačené neroste.nicméně pokaždé když zmáčknu update rostou dvě hodnoty:
07-seek error rate
c3-hardware ecc recovered[/quote]
Naprosto normální.

[quote=marekpevný;500890]jinak mezi náma v jaké je opravdu hdd kondici?[/quote]
Projeď ho nástrojem výrobce (SeaTools).

[quote=marekpevný;500890]tot taky otázka jestli to způsoboval hdd nebo třeba ovladače od grafiky.Tu grafárnu co jsem tam měl v pci slotu tam sice byla zacvaklá ale šroubek kterým je chycená karta vzadu tam nebyl.ve slotu ale držela dobře.[/quote]
Vrať kartu zpátky, a uvidíš.
marekpevný (347)|23.4.2012 17:12
sea tools kde stáhnu verzy pro win 7?
marekpevný (347)|24.4.2012 15:44
Ahoj.tak včera pc běželo bez problémů.před chvilkou jsem nainstaloval mozilu jako prohlížeč na kterej jsem zvyklej a pochvilce zase modrá obrazovka.připomínám že včera jsem jel na exploreru a žádnej pád.prostě vše o.k.je možné aby mi to dělal třeba prohlížeč?mrknite na minidump a já jdu testovat ten hdd.
john (877)|25.4.2012 20:08
ja bych v tomto stavu provedl kompletni rozborku/sborku s dukladnym vycistenim od prachu a vycistenim kontaktu...
PC bych skladal po castech a postupne pridaval "nadbytecne" komponenty...
BTW: jako uplne prvni bych zkusil jiny / zapujceny / zdroj..., ono je tezke radit, kdyz to clevek nevidi na vlastni oci...:(
marekpevný (347)|27.4.2012 20:59
asi to tak budu muset stejně udělat.Nejhorší je že ten zdroj je jedinná věc kterou náhradní nemám.Mám nějakýho fortrona 350w ale ikdyž jak tak přemýšlím tu sestavu s integr. grafikou by utáhnout na zkoušku asi mohla že?ale co mi opravdu nejde do hlavy je to jak funguje ten bios.jakmile je defaultní nastavení tak mi třeba pc v režimu spánku nejde zbudit.Musím zajet do biosu a nastavit buzení klávesnicí a myší ručně.jinde to funguje normálně.