reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slabý výkon grafické karty

cnbs (10)|20.4.2012 23:32
Zdravim, koupil jsem si novou grafickou Gigabyte GTX 470 SuperOC GDD4 1280MB a mám s ní takový menší problém. Mám prokázané že u mě v počítači prostě nejede na plný výkon, právě sem přišel od kámoše u kterého sem tuto grafiku zkoušel u něj v počítači a u něj hry běží parádně plynule, vše na plné detaily a grafika podává perfektní výkon, zkoušeli jsme třeba Battlefield 3 multiplayer nebo GTA 4. Kamarád má Windows 7 Home Premium x86, procesor Intel X4, asi 2 GHz na jednom jádře... a 4 GB RAM. Problém je tedy v tom že když jí mám u sebe tak grafika nepodává tak dobrý výkon jako u kámoše.. :( Já mám Windows XP Pro SP3, 4GB RAM, AMD Athlon 64 X2 5200, 2,7 Ghz na jednom jádře. Zkoušel jsem přeinstalovat Windows na Windows 7 x64 ale i na x86 ale výkon grafiky se zhoršil ještě víc než na Windows XP, poraďte prosím, už si s tim fakt nevím rady.. Mohlo by to třeba být tim, že ke grafice nemám dostatečně výkonný procesor? Budu rád za každou radu, Děkuji moc, mějte se :)
alfah4ns (1040)|20.4.2012 23:35
Jj, cpu by to chtělo silnější. to že máš 2.7 GHz je sice pěkné, ale ten cpu je technologicky starý. (nejsou GHz jako GHz)
-> můžeš zkusit o něco přetaktovat, trošku to pomůže, jinak uvažuj, kolik jsi ochoten zaplatit za nový základ (CPu +MB + RAM), starý základ můžeš prodat na aukru (+ jaký máš zdroj)
ten procesor tu grafiku totž nemá šanci nakrmit.
cnbs (10)|20.4.2012 23:49
Díky moc za rychlou odpověď, moje očekávání se vyplnilo, přesně s timhle jsem počítal.. :/ je na hovn* že mám starou základovku :/ takže budu muset kupovat prakticky všechno nový, jen kvůli grafice :X
cnbs (10)|20.4.2012 23:52
Mohl bys mi prosím když tak pomoc s tim taktovánim? Resp. přes jaký program atd... ?