Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Regulace otáček ventilátoru Geforce 9500 GT

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím
    potřabobal bych poradit jestli na této kartě vůbec jdou regulovat otáčky. Větrák jede stále na 100 % a je to opravdu děsný rámus. Zkoušel jsem všechny možné programy, které jsou tady na foru doporučovány na podobné problémy (Rivatuner, Experttool, EVGA Precission), bohužel ani v jednom se mi tu otáčky nepodařilo nějak zmenšit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

O jakou kartu se přesně jedná (modelové označení)? Pokud je ventilátor připojen dvoužilovým kabelem, s velkou pravděpodobností regulovat nepůjde.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ventilátor je připojen dvoužilovým kabelem. No nevím přesně co je myšleno modelovým označením. Snad je to něco tady z těch údajů co jsem vytáhl z různých programů.

Nvidia Geforce 9500 GT, 128-bit G96 (A1, 32sp).

Napadlo mě jestli by to nešlo vyřešit nějakým kabelem. Na kartě jsou dva 2pin sloty, jeden je volný, v druhém je zapojen ventilátor. Šlo by regulovat otáčky pokud bych ventilátor přes nějaký prodloužovací kabel napojil přímo na 3pin slot na desce?
    Tady je přesně ten kabel, který bych potřeboval, ale nějak se mi ho nepodařilo vypátrat v žádném českém eshopu.
    http://www.priceangels.com/3-Pin-to-...er-s76122.html

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od milan85 Zobrazit příspěvek
    Nvidia Geforce 9500 GT, 128-bit G96 (A1, 32sp).
    To je modelové označení čipu, nikoli karty.

Citace Původně odesláno od milan85 Zobrazit příspěvek
    Napadlo mě jestli by to nešlo vyřešit nějakým kabelem. Na kartě jsou dva 2pin sloty, jeden je volný, v druhém je zapojen ventilátor. Šlo by regulovat otáčky pokud bych ventilátor přes nějaký prodloužovací kabel napojil přímo na 3pin slot na desce?
    Teoreticky by to šlo (když seženeš odpovídající kabel), ale umí tvoje deska dvoužílu vůbec regulovat?

IMHO nejlepší cestou by byla výměna celého chladiče. Např. za Arctic L2 Pro. Další možností je vpájet do kabelu vedoucímu k ventilátoru odpor, který sníží otáčky.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    To je modelové označení čipu, nikoli karty.
    Asi budu potřebovat nasměrovat kde najdu toto označení. Netuším co by to mohlo být.

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Teoreticky by to šlo (když seženeš odpovídající kabel), ale umí tvoje deska dvoužílu vůbec regulovat?

IMHO nejlepší cestou by byla výměna celého chladiče. Např. za Arctic L2 Pro. Další možností je vpájet do kabelu vedoucímu k ventilátoru odpor, který sníží otáčky.
    Pokud to tedy nepůjde regulovat softwarově asi zkusím ten kabel. Zdá se ale, že najít přesně ten co bych potřeboval bude složitější. Možná, že by se snad dal použít tenhle.
    http://www.patro.cz/objects/1074969164.html

Nový chladič je trochu dražší řešení. Tuto kartu jsem chtěl jen kvůli jedné trochu náročnější hře a pokud se mi nepodaří nějak ty otáčky snížit do PC půjde zpět moje stará Nvidia 6600.

Podobná témata

1. Chlazení procesorů: Regulace otáček ventilátoru
    Od TommykCZ v sekci Chlazení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 24-05-2011, 10:15
  2. Regulace otáček ventilátoru na základě teploty
    Od Kozouš v sekci Volná témata
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 13-02-2011, 18:27
  3. regulace otáček gtx 260 soc
    Od Master414 v sekci Grafické karty