reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TP-LINK WR741ND - rychlost wifi

ttomm (5)|12.5.2012 22:06
Dobrý den,
koupil jsem tento router v době, kdy jsem využíval net od UPC 10/1 Mb. Využívám routování přes wifi a při této službě byla rychlost podle stránky speedtest, ale i podle dalších jiných měření opravdu 10 Mbit. Prakticky stejnou rychlost jsem na tomto routeru naměřil přes wifi i přes kabel. Teď po zvýšení poskytované rychlosti na 30/1 Mbit se přes wifi nedostanu na rychlost vyšší než 22 Mbps. Přes kabel je to prakticky i těch avizovaných 30.
Bydlím v paneláku a sítí je tu okolo dost, takže jsem se alespoň pokusil vybrat s prográmkem inSSIDer nejméně využívaný kanál. Nicméně jsem zkoušel různá nastavení, různé šířky pásma (20 a 40 MHz), ale wifi mi do noťasu víc než 22 nepošle. Router mám nastavený jako b/g/n mix a notebook má wifi adaptér Ralink RT3090.
Jde mi o to, že ztráta skoro třetiny rychlosti mi přijde podezřelá, signál mám vynikající a když to porovnám se situací s 10 Mbit, kdy nebyla ztráta skoro žádná, tak je mi to divné. Nemá někdo podobnou zkušenost s tímto routerem? Případně s adaptérem v noťasu?
|Mio| (1333)|13.5.2012 08:22
Ten wifi prijimac v notebooku vic neda, nebo to brzdi pusteny antivir a tak podobne.

WR741 v1 az v2.7 uroutuje a prenese pres wifi 50Mbit pri 40MHz sirce kanalu a 32Mbit pri 20MHz sirce kanalu.

U novych levnejsich WR741 v4.0 a vys je to bohuzel jen 40 a 30 Mbit.


Samozrejme pokud mas zarusene pasmo je pravdpodobne ze to pojede pomaleji, byt ti treba inssider neukazuje zadnou sit na tom kanalu, muze tam byt kolize s jinymi normami ve stejnem pasmu, pocinaje bluetooth a konce modelari.