Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Čím nahradit displej v notebooku ASUS PRO66IC-JX110V ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Snad jsem ve správné sekci.
    Potřebuji vyměnit displej u notebooku ASUS PRO66IC-JX110V (prasklý)
    Nový originál je nekřesťansky drahý.
    Staré NB na díly zatím nejsou v nabídce bazarů a prodejců starých dílů.
    Nevěděl by někdo z odborníků na HW, jestli by se nedal diplej nahradit jiným?
    Díky za pomoc a každou radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tímto bych začal. Přece jen hledat display na základě notebooku není zrovna nejjednoduhší.

http://lacnydisplay.sk/ako-vybrat-display

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

-> kompani - nemusí to být jednoduché. V prvé řadě otevři notebook (jestli si na to troufneš) a zjisti interface displeje. Pokud je displej samostatná unit s například VGA rozhraním, pak máš z půlky vyhráno a stačí hledat displej se stejnými mechanickými rozměry a konektor se už přizpůsobí (nebo si tam dáš externí displej).
    Pokud displej nemá standardní VGA rozhraní, což tak bývá, ale je to holý LCD displej, pak je to špatný a výběr displejů se výrazně zužuje. Budeš muset hledat nejen se stejnými rozměry, ale také elektrickými parametry (ke kterým se dostaneš obtížně). Ty parametry, nejde jen o napěťové úrovně, ale také o umístění signálů na konektoru. Způsob připojení těch displejů bývá většinou plochým plastovým páskem, připomíná to ohebný plošný spoj. Jestli jsi z Prahy, můžu se ti na to kouknout. Elektroniku spravuju, na úroveň součástek i SMD. Potíž je ale se speciálními součástkami, který jsou obtížně dostupné a drahé.
    Naposledy upraveno uživatelem psychosalam: 15-06-2012 v 13:38

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

skoro žádný dnešní běžný ntb nemá displej jako samostatnou jednotku s rozhraním, všechno jsou jen samotné panely přes LVDS.

dle mých informací potřebuješ 16' 1366x768px s 40pin rozhraním a LED podsvícením.
    Na ebayi bys měl sehnat kolem 150-200USD i s poštou.
    Z jetého poškozeného ntb je nědy šance získat displej levněji.
    p.s. někdy mohou být i rozdíly v tloušťce jedn. LCD, proto by bylo fakt nejlepší, kdybys to rozdělal, vyfotil štítek LCD a na základě toho poptával.

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Díky všem za pomoc.
    xmarek - to jsem zkoušel jako první - drahé - přes 4 tis Kč. To bych v Aukru kpupil jiný jetý NB

psychosalam - asi se za tebou raději zastavím - pls napiš mi na SZ kam a kdy mám přijet.

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Tady jsem našel v Číně za 60€ + 41€ doprava. http://jdem.cz/xyt84 To je moc a asi bych do toho nešel. Bůhví jak by to dopadlo.
    -> psychosalam - psal jsem soukromou zprávu. Kdy a kam se za tebou mohu v Praze zastavit?
    možná by to spravil jen ten kablík k LCD http://jdem.cz/xyua6 protože když s ním zahýbám, tak se obraz trochu zlepší. Nevíte někdo kde ho sehnat?

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Co se týče toho focení štítku displeje, stačí to číslo LTN160AT06 ?

Podobná témata

1. Cim nahradit 8800gt
    Od lumiror v sekci Grafické karty
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 29-08-2013, 18:04
  2. tmavý displej na notebooku
    Od valda84 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-05-2013, 14:44
  3. GeForce: Čím nahradit Nvidia NX6800GS?
    Od Sivan03 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 29-03-2011, 10:57
  4. Radeony: Čím nahradit ATI 1950Pro?
    Od interfernet422 v sekci Grafické karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-08-2010, 15:18
  5. Čím nahradit Athlon X2 4850e?
    Od Martík v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 17-06-2010, 21:29