Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s WoW

lordzata (7)|26.6.2012 10:52
Zdravím, dopředu bych se chtěl omluvit jestli téma spadá do jiné kategorie.

Můj problém spočívá v tom že mám pubertálního syna, který tráví veškerý čas hraním WoW. Máme doma internet pouze pomocí routeru přes wifi, a muj dotaz je na to jestli jde nějak na routeru zablokovat pouze tuto hru. Vím že mužu zakázat přes MAC adresu připojení na notas, ale to nechci. Nevím jestli to vůbec jde ale potřeboval bych aby syn byl normálně na notasu na internetu ale při připojení na hru by se mu nenačetla. Kdyby to šlo, nejlíp bych to udelal nejak na routeru, ale klidně i nejak jinak, hlavně aby to bylo jednoduché na provedení a aby to syn nemohl zrušit. na jeho notebooku je windows 7 x64 professional, ale používá profil administrátora. a podmínka je aby internet a všechno ostatní fungovalo jenom prostě zamezit WoWku přístup na internet.

routr je to Evolve Connect AP699

Prosím o různé nápady jak na to. Jsem lajk. díky
Salamander (6177)|26.6.2012 11:24
mělo by stačit zakázat port[FONT=Arial] 1119 (TCP) a WoW by se neměl připojit
případně ještě [/FONT][FONT=Arial]3724 a 1120
internet to nijak neomezí[/FONT]
lordzata (7)|26.6.2012 12:04
dobře díky, a mužete prosím nějak podrobněji popsat kde to mám zakázat? jsem uplný lajk....na tom routeru?
Salamander (6177)|26.6.2012 16:02
nevím jak vypadá firmware toho Evolve routeru, ale musel by mít v možnostech nastavení Incoming Traffic, tam bys to mohl nastavit, jinak by šel ještě určitě použít nějaký software pro Parent Control, nebo nějaký SW Firewall, co má zaheslované nastavení (tuším u ESETu se to dá nastavit)

Případně si se synem vážně promluvit :)
lordzata (7)|26.6.2012 20:36
na routeru ve složce Firewall sem našel Port Filtering, tak to nějak zkusím. myslite ze by to mohlo byt ono?


a mohl bych poprosit port treba seznamu? abych vyzkoušel jestli to funguje dobre?
Salamander (6177)|26.6.2012 20:49
No to by mohlo byt ono.
port seznamu neni, musite zakazat cely web - to je port 80, resp. 8080 :)
lordzata (7)|27.6.2012 10:29
moc všem děkuju, ono to opravdu funguje :-D
lordzata (7)|22.2.2014 21:54
zdravím tak po 2 letech obnovuji téma, koupil sem nový router TP-link TL-WR741ND, a řeším stejny problem. Ale bohuzel nemužu v nastevení routeru najít kde mám porty zakazat. Našel sem jenom ve složce Forwarding
- Virtual Servers
- Port Triggering
- DMZ
- UPnP

myslím že by to mohl být ten port triggering nebo se pletu? Jinde sem žádnou možnost s porty nenašel. Bude to tedy ono nebo to bude jinde?
Díky za odpovědi
lordzata (7)|24.2.2014 08:40
jinak sem ted zkoušel v tom Port Triggering zakazat porty, nakonec sem zkusil zakazat i 80 resp. 8080 jestli se mi načte seznam, ale bohuzel všechno fungovalo takze to asi nebude ono. Mohl byste mi prosímte nekdo poradit jak zakážu portu na TP-Linku? děkuji
Salamander (6177)|24.2.2014 11:20
Pokud jde o urcite webove stranky, na TP-Linku byva Parental Control kde se da hodne veci zakazat.
lordzata (7)|24.2.2014 13:29
no tam je nastevení pres MAC adresy ne přes porty viz 1. obrazek
2. obrazek je kdyz dám Add New

poradí někdo jak to nastavit na ty porty?
wow1.png wow2.png