reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Občasné sekání her

VencaX (3686)|2.8.2013 11:18
[QUOTE=polooko;538952]Tak nikdo asi neví co s tím že ? ..Každopádně můžu zkusit reinstalovat windows, na f3 je MSI recovery ...jen se chci zeptat,když tuto možnost vyberu,napíše mi to,že budou smazána data jen na C ..ono je ze základu na tomto notebooku jen C..ale já si udělal programem sám i D ....také píšou,že to přeformátuje HDD, zůstane to D nedotčené a nebo se přeinstaluje vše zpátky a bude tam jen zase C ?[/QUOTE]

záleží na tom, zda jejich recovery systém umí vybírat, kam a jak obnoví. Systém od Lenova funguje tak, že si můžeš vybrat, jestli přeformátuješ jeden oddíl, přeformátuješ všechny oddíly nebo vrátíš do původního nastavení (v původním nastavení jsou oddíly cca 50% C a 50% D). MSI jsem moc v ruce neměl a když ano, tak ne na reinstall, tak přesně nevím. Zkusil bych načíst recovery, jestli ti dá na výběr.
polooko (74)|2.8.2013 12:07
Právě že tam píšou jen o oddílu C..na výběr nemám..asi počítaj jen s tím,že tma je ze základu jen oddíl C....tak právě nevím,nemám jak zálohovat momentálně data,tak bych to vše přesunul na D..proto se ptám...
VencaX (3686)|2.8.2013 12:51
Nemáš možnost si od někoho půjčit externí disk?
polooko (74)|2.8.2013 12:53
bohužel...leda koupit
r34ktor (7477)|4.8.2013 20:34
[QUOTE=polooko;538952]Tak nikdo asi neví co s tím že ?[/QUOTE]
Problém je, že se to chová zvláštně. Při hraní v okně sice není procesor vytížen na plno, ovšem teploty jsou vyšší a přesto ke snižování frekvence nedochází. Vypadá to na problém BIOSu, ale to těžko vyřešíme, když nevíme, jak je rutina řídící throttling naprogramovaná, respektive jaké zohledňuje parametry. Pokud je takhle teorie správná, přeinstalace nepomůže. Tohle jedině řešit s podporu výrobce, případně reklamací.
polooko (74)|17.8.2013 14:16
Takže se přeinstaloval windows a nepomohlo,problém je tu stále... to ho mám jít po roce reklamovat ? Chtěl bych s tím něco udělat, nějak resetovat BIOS,dát ho do základního nastavení nebo tak něco..prostě znovu,ale to asi bohužel nejde že ?
r34ktor (7477)|17.8.2013 16:10
V BIOSu není volba pro návrat do továrního nastavení?
polooko (74)|17.8.2013 17:00
Je,ale to jsem už bohužel také zkusil a nic...:/
r34ktor (7477)|17.8.2013 17:24
Tak ho pošli na reklamaci.
polooko (74)|17.8.2013 19:49
Tak jsem se spletl, je tam jen load setup defaults ..... není nějaká rada,jak to prostě vyresetovat,fakt se mi nechce dávat ho reklamovat,zvláště,když nemám na co hodit data a ještě k tomu čekat tři měsíce,než se vyprdelej se zprávou,že je nakonec vše v pořádku...a vše pracuje jak má...asi to zkusím zanést do servisu a přímo jim to ukázat co to dělá... vážně bych byl vděčnej ...za cokoliv, jinak jsem to hodil ještě na jedno forum a tam po mě chce týpek abych testnul v HD Tune ..zkusím ještě tohle...
polooko (74)|18.8.2013 11:08
Teď jsem zkusil nahrát BIOS 10L co sem kdysi dával ještě jeden frajer co se mi snažil poradit a taky nic...:/ zkusil jsem přehrát i Firmware..stále nic..achjo..
polooko (74)|18.8.2013 11:42
Každopádně jsem dostal nápad a nesu novinky, nahrál jsem tam ten nejstarší firmware co jsem na netu našel...a hle...hra se seká jen na začátku a pak jde v pořádku tak jak má...pěknej haluz... takže chyba bude opravdu nejspíš někde tam (nebo se jen nějak náhodně ten notebook dobře zapl ?) Každopádně budu informovat jak to probíhá dál, ale byl bych rád,kdyby se k tomu někdo vyjádřil ,kdo tomu rozumí...bylo by fajn,tomu trošku víc porozumět a kde by mohla být celková chyba,protože se mi zdá,že pokud to takhle bude fungovat dál,vyřešil jsem problém jen částečně :/
r34ktor (7477)|18.8.2013 11:58
Pochybuji, že tu bude někdo schopen rozklíčovat, kde udělalo MSI ve firmware chybu/omezení.
polooko (74)|18.8.2013 12:14
Každopádně mě to trápí ...zvláštní je to...že ten nejstarší firmware nakonec pomohl..jen nechci opravovat ale mám MSI ...snad nedělá na msi Asus firmware..to bych se potom snad ani ničemu nedivil,že to dělá bordel :) ...tak evidentně mám zase na nějakou dobu klid..každopádně,začínám šetřit na novej ntb,nebo stolňas...protože tohohle šmejdu se chci zbavit co nejdříve...
r34ktor (7477)|18.8.2013 13:55
[QUOTE=polooko;540378]jen nechci opravovat ale mám MSI ...snad nedělá na msi Asus firmware..[/QUOTE]
Chyba. Opraveno.
polooko (74)|18.8.2013 14:58
Takže abych to shrnul, downgrade na ten nejzákladnější a nejnižší firmware co jsem našel a to drobné sekání ze začátku jsem vyřešil updatem grafických ovladačů ... zapomněl jsem je totiž nainstalovat když jsem reinstaloval windows ...no..zdá se,že jsem to vyřešil,každopádně všem děkuji za účast a pomoc, bez r34ktor bych na to asi nepřišel a tu chybu na firmware a biosu vůbec nejspíš nehledal ...všem moc dík za čas :)

kdyby se to zase asi podělalo,hodím to asi zpátky do servisu,nebo už rovnou pro jistotu na reklamaci...snad to bude alespoň rok zase chodit...
polooko (74)|6.3.2014 00:56
Zdravím,takže dnes celý den se snažím rozlousknout znovu tu samou chybu...tentokrát jsem ale do notebooku upgradoval procesor, místo původního i3 jsem tam dal i5 2430m. Notebook byl zrovna řádně vyčištěn a zapastován. ( servisákoj jsem koukal přes rameno ) ráno mu budu volat,jestli se na to jukne.
Ale kdo by to nečeka,zase se frekvence CPU samovolně snižuje a dělá to zase jeden a ten samej bordel.
Jelikož jste mi tu pomohli už v minulosti s tímto problémem,zkusím se na Vás zase obrátit.

Sestava je tedy MSI GE620DX
procesor: i5 2430m
RAM: 8GB
GPU: GT 555m

problém je ten,když zapnu hru,tak hned po zapnutí, cca10 - 15 vteřin, aniž by se CPU přehřálo,teploty jsou na CPU 55C (podotýkám,že tento model se má vypínat až při překročení 100C )
A na GPU 60C ( s GPU problém není,maximální teplota je též kolem 100C a vždy byl problém jen s tím procesorem )
frekvence skočí dolů a neskutečně se hra seká,zkoušel jsem update nového biosu,teď nedávno vyšel R10,takže BIOS mám aktuální a firmware též 4.16 aktuální, minule pomohl downgrade, tentokrát ale přeinstalovávám BIOS a Firmware celej den neustále dokola různé verze,ale stále je to stejné,momentálně jsem tam dal aktuální verze a čekám jestli se časem třeba nerozhoupe,ale pochybuji.
Už vážně nevím,co s tím,
děkuji za každou radu,protože každou chvilku ho mám chuť opravit ruským způsobem a to s hasákem v ruce :)

PS: prosím o jakýkoliv nápad,třeba nás něco trkne.
Děkuji
johny__g (6387)|6.3.2014 09:17
Takže se to seká jen těch 15 vteřin na začátku a pak to jede normálně? Co dělá disk v době kdy se to seká?
polooko (74)|6.3.2014 10:08
Ne,ne, disk je v naprostým pořádku a hra se seká v průběhu od začátku dejme tomu hned po zapnutí po celou dobu zapnutí v rozmezí 5 vteřin
polooko (74)|6.3.2014 10:25
Jediné co prostě viditelně kolísá,je frekvence CPU bez jakékoliv příčiny si to dělá co chce, právě jsem notebook zapl,přes noc studenej jak led, hra běží 5 vteřin a hned se to seká s tím, že dalších 5 vteřin to jede jak má a je to stále se takto opakující nepříjemný problém. Ještě přidám,že to sekání doprovází i sekání zvuku,nebo nepříjemné praskání, ale každá hra se chová jinak,například jedna jde v pořádku když jí přepnu do okna, u jiné to zase nepomůže.
polooko (74)|7.3.2014 00:04
po dvou denním reinstalování firmware a biosu, hry chodí pouze okně,jinak jsou všude nízké FPS,po přehození do okna,jde vše tak jak má, každopádně,je tu zpátky ten smajem problém,co na začátku.
nějaké nápady,jak to vyřešit,nebo program pro nastavené frekvence CPU na tvrdo ?