reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Miniaplikace zere RAM

Georginek (2957)|23.7.2012 21:12
Stalo se Vam to taky? Nevim, jak je to mozny, ale na strarym systemu jsem pouzival Aplikaci pro monitorovani cinnosti CPU, HDD a RAM konkretne CPU meter III G.5, vse bez problemu.

Ale kdyz sem si koupil novy notas a XP nahradil W7, nainstaloval jsem si tam taky tuhle miniaplikaci a zpozoroval ze zere pamet. Po spusteni pomalu ale rychle proste zere a zere. V prumeru 100kb/s :D Nekdy to i klesne ale vic to stoupa nez klesne.
Jedna se o proces sidebar.exe. Kdyz vidim, ze mam skoro plnou pamet, aplikaci zavru, znova otevru a zase to zacne znova.
Setkal jste se s tim nekdo?
To same nyni zpozoruji u sveho desktopu. U notasu mi to nevadi, smazal jsem ji, ale na desktopu je to pro me uzitecna aplikace a nerad bych se ji zbavil.....

Dekuji
durib (1141)|23.7.2012 23:00
Že by to ukládalo log do paměti? Tváří se to jako paměť zabraná, nebo k dispozici?
r34ktor (7477)|23.7.2012 23:21
Já tohle řešil na Vistě po upgradu na IE9. U některých miniaplikací začalo docházet k chybám zobrazení, nebo paměťovým leakům. Pokud autor nevydal aktualizaci, musel jsem najít náhradu.
Georginek (2957)|25.7.2012 23:51
Jak se to pozna? Log tam tam nastaveny neni, tak by se nic ukladat nemelo.
durib (1141)|26.7.2012 10:22
Do start vyhledávání napiš "sledování" a spusť sledování prostředků. U ENG to bude něco s "monitor". Pak paměť a podívej se na využití. Pokud roste jen ta pohotovostní, pak se to ještě dá (v případě potřeby se uvolní pro proces, který ji "používá")
r34ktor (7477)|26.7.2012 11:13
Spusť Sledování výkonu (Start > Spustit > perfmon), a přidej si sledování Pracovní sady a Vrcholu pracovní sady všech procesů sidebar.exe. V případě potřeby uprav nastavení měřítek. Pokud jsou hodnoty pracovní sady a jejího vrcholu shodné (a dále rostou), jeden, nebo více gadgetů, leakují. Jejich postupným uzavíráním odhalíš viníka(y) (doporučuji po každém jednotlivém uzavření postranní panel restartovat).
Georginek (2957)|26.7.2012 18:05
Roste Potvrzeni , Soukromé i Pracovní sada. Nevím jak si to myslel..

To R34ktor: Program jsem spustil ale vubec nevim co dal, to co jsi napsal jsem tam nenasel.....Pripadne asi neco delam blbe..... :notsure

Gadget mam pouze jeden. Jiny nepouzivam.
durib (1141)|30.7.2012 22:48
[QUOTE=Georginek;510099]Roste Potvrzeni , Soukromé i Pracovní sada.[/QUOTE]
No tak to je na prd. A to se děje jenom u tebe?
Georginek (2957)|31.7.2012 21:33
Ne, zkousel jsem to na 4 pc s W7 a je to vsude stejny.....takze asi blba miniaplikace...... Ale je to blby, protoze uz jsem zadnou takovou nenasel........ :mad::mad:
r34ktor (7477)|31.7.2012 23:16
Já používám CPU-V Monitor. Můžeš ho zkusit. Třeba ti bude vyhovovat.