Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 39 z 39

Téma: Víkendová diskuze: Skřítci v počítači

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Já mám ve svém počítači skřítka. Přesné jeho umístění je v kartě Pcie OCZ Revodrive 120GB. Poprvé jsem nainstaloval Win 7 celkem v pohodě až na modrou smrt po prvním naběhnutí, ale pak systém OK. Systém jsem chtěl přeinstalovat, protože po modré smrti nešlo spouštět třeba systémové nástroje a tak. Takže reinstal, ale ouha Win 7 nemohl na ten disk nic zapsat, tedy vytvořit oddíly. Přeflashování disku, opětovná instalace Win. Win funguje. Jednou za čas, nevím čím to je se skřítek vrátí a nemohu nabootovat z SSD, nebo se vůbec SSD v PC neukáže... Pár restartů, nebo vytažení kabelu ze zásuvky pomůže.. Původně jsem chtěl SSD reklamovat, ale v Linixu se mi nestalo, aby to nenaběhlo. A dělal jsem testy zápisů na disk a funguje bezchybně. Nevím kde je chyba...
    Říkal jsem si příště nebudu kupovat PCIe SSD - zlatý dobrý SATA.

Ještě jsem měl skřítka - přímo skřeta v GPS navigaci TomTom. Jednou u ničeho nic nenaběhla... Musel jsem koupit novou za 200 dolarů, protože jí tady v Torontu potřebuju k podnikání (stěhování, rozvoz). Poslal jsem jí bratrovi, který jí rozdělal, zjistil co je ve flash paměti a bylo tam prý něco špatně zapsáno - asi došla baterie zrovna když něco zapisovala. Tím se skřítek odstranil a bratr GPS v pohodě používá, akorád do ní musel dát evropské mapy..

Také jsem měl skřítka v telefonu. Nejdřív začal "chrchlat" mikrofon, pak začal občas vynechávat display (čárky) a přibývalo skřítků a čárek až se tam asi všichni skřítkové nevešli, nebo měli mezi sebou spory, možná se chtěli rozvést a tak mi telefon přestal fungovat úplně (byl to jediný telefon z CZ, který jsem měl). Takže tady jsem sehnal odblokovanou Motorolu Razr V2 - fungl novou. Jinak pro místního operátora jsem používal různé telefony, ale Český T-Mobile tam nešel. (Omnia II, Nokia N73, Nokia 5230).

Skřítka jsme měli v bytě v elektřině. Ve vstupní hale se pomocí vypínače rozsvěcela světla, ale záhadně nešla rozsvítit. Občas se rozsvítila, občas ne. Po několika měsíčním snažení jsem přišel na to, že tady v Kanadě maj šílený systém. Když jsem to viděl, tak tohle by v Čechách nikdy nikdo nezkolaudoval... Normálně dráty stočené dohromady - bez nějáké přechodky (čokolády) a k těm dvoum drátům se šroubovala taková umělohmotná krytka se závitem, aby to drželo po hromadě (tady je 110V). Takhle byla dělaná elektřina na našem domě v ČR někde v roce 1968 - Takže skřítek byl odstraněn a funguje

Ještě jsem měl skřítka v autě. Občas nechtělo nastartovat. Nový automobil - chtěl jsem ho reklamovat - bylo to v jednání, ale skřítka mi odstranila jedna řidička, která mi nacouvala až na kapotu (z chodníku).Nikdo neví jak se jí podařil takový kousek

Teď mám skřítka v GMC Safari - občas (většinou když to potřebuji) nejde buď odstřikovač, nebo stěrače, nebo oboje na jednou. Málo kdy se to stává... Skřítek neobjeven. Chci jej vyhnat pripojením napřímo z baterie přez přídavný spínač..

Ještě mám skřítka, který bonzuje policajtům. Vždycky, když zaparkuju tam kde nemám dostanu pokutu (minule mě to odtáhli - 270 doláčů v p...). Souseda nikdy nevyhmátli - možná jednou, nebo dvakrát za rok...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

minule mi prestal fungovat digitalny podpis, prave ked som potreboval podpis od kolegu, ktory sa chystal na dovolenku..
    Pri vyvoji a najme pri debugovani sa "skriatkovia" vyburia.. Na druhej strane pri opravach nam obcas pomoze ten japonec "Samo SaTo" ;-)

Neregistrovaný

Máme v práci jednu ČB laserovou kombinaci od Minolty. V prvním roce života projevila touhu dvakrát se projet autem. Pokaždé prokazatelně nefungovala, poté, co se projela autem do servisu, tam zcela způsobně tiskla i kopírovala, totéž po projížďce autem zpátky. To zopakovala dvakrát, než se zjevně skřítkové uvnitř nabažili cestování.

Neregistrovaný

Nejlepší jsou skřítci, co do servisu vydrží a předvedou co umí. Po přezkoušení všech dílů v jiném PC je všechno v pořádku a po vrácení do nefunkčního PC tento začne fungovat. Pak je problém co napsat do protokolu za závadu. Jednou jsem tam napsal "závada opravena, ale nenalezena" a byl z toho průser. Taktéž je riziko něco vyměnit a zákazník zrovna trvá na vrácení vadného dílu, který po odskřítkování je dobrý. Chjo, nějaký nápad co tam napsat, aby to prošlo u šéfa i zákazníka?

kysel

Napiš tam: Závada způsobena skřítky, skřítci setřepáni a zničeni.

Tomas 'Phobos' S.

Zdravím všechny,

zajímavé téma. Přidám Vám také jeden příspěvek. Nedávno mi odcházel počítač a to takovým stylem, že z ničeho nic prostě nešel zapnout. Řešení bylo takové, že když jsem vyndal zdroj a položil ho vedle počítače, tak počítač normálně zapnout šel. Když jsem ale vrátil zpátky zdroj do skříně, už to zase nešlo. Takže jestli byl na vině vadný zdroj to nevím, protože počítač nefunguje vůbec )

s pozdravem Tom

Neregistrovaný

Nekolik let jsem skolil lidi v rekvalifikacnich kurzech Uradu prace - Prace s PC. Mam osobni zkusenosti se skritky :-) Napr.: Me to nefunguje, pojdte sem! Prisel jsem a vse bylo OK. Ale to uz tu zaznelo. U me doma, ma moje maminka PC u sebe v pokoji. Zazil jsem neskutecne problemy s PC, ktere v 99procentech nebyly, kdyz jsem jen stal u PC. Pak jsem si vzpomel, ze byl u nas kdysi clovek s kyvadlem, ktery urcil patogenni zony, ktere v byte jsou. Vzal jsem kyvadlo a zony nasel. PC jsem prestehoval na druhou stranu stolu a od te doby je vse OK. Tak to proste je, a kdo neveri...

Chorybundus

No vidíš to! Takže proutkaři do servisů!!!

Jinak patogenní zónu často zahlédnu v zrcadle... Nejednou jsem něco diletantsky opomněl a nejednou mi též pomohl ten japonec - Samo SaTo.

ComputerConsulter - potíže s RevoDrivem pod win??? Týjo, takový prachy za to a ono to nefunguje, jak má - já bych byl na mrtvici...

Josef5487

Skřítci jistě existují, kamarádovi se stalo tohle:
    Koupil si komponenty a poskládal z nich počítač, který zatuhnul po deseti až patnácti minutách uprostřed instalace Windows.
    reklamace CPU - nepomohlo
    reklamace RAM - nepomohlo
    reklamace základní desky - nepomohlo
    reklamace grafiky - nepomohlo
    reklamace HDD - nepomohlo
    Po měsíci zkoušení jsme to náhodou díky zapomnětlivosti zapojili na můj zdroj a zázračně se to rozběhlo.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Práce v IT?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 22:27
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 00:14
  5. Víkendová diskuze: Jste na svém počítači závislý?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 70
    Poslední příspěvek: 05-11-2008, 19:55