Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poraďte pls! Sekání a padánáí her - už si nevím rady.

Indectructible (6)|14.8.2012 13:03
Zdravím všechny.
Mám problém s padáním a sekáním her a už si nevím rady. Logicky jsem jako první dostal tip na vadnou GK - zkoušel jsem ji tedy v kámošově PC a tam jela krásně bez problémů. Jako další tip jsem dostal vadný zdroj, který nestíhá v zátěži - zkusil jsem tedy silnější zdroj od kámoše, ale problém pořád přetrvává.
Moje sestava: CPU: AMD FX-6100@4.0 GHz
GK: Gigabyte GTX570 OC
MB: Gigabyte GA-990FXA-UD3
RAM: Patriot GSeries (Sector5) 8GB DDRIII 1600 MHz
Zdroj: Corsair GS600

Dost divný je to, že třeba Metro 2033 se mi nikdy nesekalo ani mi nikdy nespadlo, ale třeba Battlefield 3 mi jede taky krásně, ale občas spadne (objeví se artefakty nebo zelená obrazovka a pomůže jen tvrdý restart PC - někdy po 10 minutách, někdy po hodině hraní). Na druhé straně třeba Need for Speed Shift 2 se mi hodně seká už při nabíhání hry (intro) a je to absolutně nehratelné i když by měl HW stačit bohatě. Nevíte někdo čím to může být? Zkoušel jsem různé benchmarky a i procesor podává výkon jaký by měl. Zkoušel jsem ho i podtaktovat zpět na základních 3.3 GHz. Napadá mě už jenom základní deska. U kámoše jsem zkoušel jeho zdroj Corsair GS700 a stejně to NFS u mě nejelo. Když jsem ale dal svoji GK do jeho PC, tak to jelo parádně - má Phenom II X6, MB Gigabyte GA-990FXA-D3 a 8 GB DDRIII - takže dle mě dost podobný HW. Prosím tedy o radu nebo nějaké nápady. Může to být třeba nějaká SW chyba? Ovladačů jsem zkoušel několik a problém je stejný. Pak jsem ještě dostal tip přeinstalovat Windows, tak nevím jestli to může být tím a nebo mám ještě zkusit jinou GK u mě v PC... Díky moc za každou radu...
hugostieglitz (907)|14.8.2012 14:30
ještě pár otázek
1. jsou ty hry origoš nebo jsou cracklý
2. nainstaluj gpu-z zde si ho stáhni- http://www.techpowerup.com/downloads/2158/TechPowerUp_GPU-Z_v0.6.4_w_ASUS_ROG_Skin.html
a spust ho-zaškrtni dole log a zahrej si třeba batllefield,potom koukni na ten log a nahlas teploty grafické karty
vypadá to na přehřívání(v těhlech dnech je to normální)
kevin00 (10238)|14.8.2012 14:34
Otestuj grafickou kartu pomocí [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]u.
Indectructible (6)|14.8.2012 15:32
Ovladače mám aktuální (tuším 301.42). Stáhl jsem si SpeedFan, když jsem taktoval procesor a teploty GK při hraní nebo po testu (3D Mark) nepřešly přes 68°C (chladič Windforce 3X) a teplota CPU po hodinovým Stability Testu v AMD Overdrive nebyla přes 51,6°C (CoolerMaster TX3 EVO). Zkusím ještě asi přehrát celý Windows a nainstalovat vše znovu - to bude asi nejlepší ne? Jinak BF3 i Metro jsou originál, ale NFS je crack. Mám ale i originál beta verzi Counter-Strike:Global Offensive a ten se mi seká stejně jako NFS už při intru a načítání i když je to originál... Ještě mě napadlo zkusit nějakou jinou GK v mojem PC a zkusit to rozjet. Měl jsem nedávno půjčenou HD6870 a třeba ten Battlefield mi nespadl nikdy, ale v té době jsem neměl ještě to NFS ani Counter-Strike, takže jsem to neměl jak vyzkoušet. Myslel jsem, že je chyba GK, ale nejde mi do hlavy proč některé hry jedou, některé jednou, ale časem třeba spadnou a některé nejedou vůbec :-/ Ještě asi od kámoše půjčím tu HD 6870 a jenom zkusím zapnout to NFS a uvidím - kdyby mi to na té jeho HD6870 jelo, tak bych řekl, že je vadná moje GK, ale když kámošovi šlapalo to NFS na té mojí krásně, tak jsem z toho jelen 8-O Každopádně díky za rady :-)
r34ktor (7477)|16.8.2012 20:04
[QUOTE=Indectructible;511744]takže dle mě dost podobný HW[/QUOTE]
Podstatný rozdíl je v procesoru. Bulldozery měly s prvními BIOSy značné problémy s kompatibilitou s některými hrami (viz např. Steam). Je nezbytně nutné mít poslední verzi BIOSu (klidně i BETA), která má implementovánu co nejnovější verzi AGESA.
hugostieglitz (907)|17.8.2012 18:54
poslední bios je F9b beta
ke stažení zde

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3894#bios
r34ktor (7477)|17.8.2012 18:59
[QUOTE=hugostieglitz;512069]poslední bios je F9b beta
ke stažení zde

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3894#bios[/QUOTE]
Na to bacha. Deska existuje ve třech revizích, takže je nejprve potřeba zjistit, jakou má, a podle toho stáhnout odpovídající BIOS.
hugostieglitz (907)|17.8.2012 19:36
nojo na to jsem zapoměl