Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD7870 Výkon

remsi (4)|15.8.2012 04:26
Zdravim koupil jsem si asi pred 4 mesici new pc a v něm mam komponenty Základni desku GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 Procesor i5 2500k a Grafickou kartu GIGABYTE HD7870. Koukal jsem na ruzné testy teto grafiky na určitých hrách a když jsem tu hru spustil měl jsem o polovinu mene fps nez na testu (Battlefield 3) Také mam hw lagy na hrach treba jako Call of Duty 2 (4) co jsou hry poměrně staré reinstal winu uz jsem zkousel 2x a nic nepomohlo.... V catalystu jsem taky zkousel ruzne nastaveni menit a nic nepomohlo furt stejny problem. Proto sem pisu a budu rad kdyz se nekdo ozve kdo by mi mohl pomoci dekuji
Deee-aN (3834)|15.8.2012 07:20
Jaké jsou paměti a zdroj? Jak hodně karta hřeje?
remsi (4)|15.8.2012 07:23
Karta nepřesáhne vyšší teplotu jak 44 stupňů zdroj mam tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Deee-aN (3834)|15.8.2012 08:33
Předpokládám, že oba šestipiny napájení jsou zapojené a ovladače po čistém reinstalu poslední. RAMky docvaklé (i ostatní konektory), počítač bez prachu, na desce vizuálně žádný problém a ani CPU/HDD se nepřehřívají. Pak bych zkusil free 3DMark vantage. Po projetí testu ti to online ukáže, jak jsi na tom ve srovnání s podobnými sestavami. Benchmark OCCT umí i GPU test, s tím, že po skončení vyhodí haldu grafů, z kterých by se dalo snad něco vyčíst.
Sestava je kupovaná vcelku, nebo stavěná doma? V prvním případě bych jí hodil prodejci na hlavu, ať se stará...

EDIT: BTW, ta diskuse na CZC pod tím tvým zdrojem je docela zajímavá. :(
remsi (4)|15.8.2012 08:54
Vše co jsi tady napsal je dokonale zapojeno jen co koukám tak HDD je docela teplý a co se týče reinstalace ano nainstaloval jsem poslední ovladače zkusím teda ten 3DMark vontage a kdyžtak bych poslal screen nějakého toho grafu a jak tak čtu tak to vypadá že budu muset koupit new zdroj tam dokonce píšou že je to 250 W a u grafiky čtu že potřebuje minimalne 500W
r34ktor (7477)|15.8.2012 09:54
Zdroj je nějaký fake. Jen samotná GK si z 12V větvě ve špičce bere 14A. 20A rozhodně na celý PC nemůže stačit.