Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomalý web z notebooku (na desktop běží OK)

plaskotch (89)|21.8.2012 16:47
internetové připojení mi doma funguje slušně na desktopu, ale jakmile se manželka připojí s firemním notebookem, buď to nefunguje vůbec, anebo to alespoň bývá dosti zpomalené (např. při psaní emailu doskakují písmena apod., prostě na cvokárnu).

V první řadě bych rád zjistil: proč se někdy vůbec nepřípojí
a za druhé: proč je to někdy tak příšerně pomalé

Vypadá to, že tam má nějaký program, který to nějak zpomaluje, ale jejich IT jaksi nejsou schopni rozumně pomoci. Ke svému překvapení jsem nyní zjistil, že i můj laptop je oproti PC výrazně pomalejší a netuším proč. Podobné téma tady někdo řešil nedávno, ale pak mu to přestalo a téma je nedořešené, tak nevím.

Moc díky za tipy.
r34ktor (7477)|21.8.2012 22:31
Dotaz je poněkud obecný.

Přes Správce úloh lze zkontrolovat, zda nějaký program nadměrně nezatěžuje PC. Pokud NTB běží na baterii, může dle nastavení dojít ke snížení frekvence CPU z důvodu úspory energie, a tím zpomalení jeho odezvy.

Co se týče internetu, může mít firemní notebook přednastaven nevhodné parametry sítě (IP, DNS). Zkontroluj, zda odpovídají nastavení domácího routeru. Pokud ne, musíš sjednat nápravu.
dzandra (1368)|22.8.2012 07:21
Jo ono tohle dělá někdy zasviněné chlazení, kdy je nb přehřátý.
plaskotch (89)|23.8.2012 15:21
aha, a lze to nějak podomácku vyčistit?díky!
plaskotch (89)|23.8.2012 15:29
je to obecné, to je fakt :-( musím to ještě proštudovat.

zkusím mrknout přes správce souborů. ten tip s tím během na baterii je zajímavý. Akorát bych řekl, že mi to dělalo i když sem byl zapojený s síti, ne na baterku.

nejsem si te´d jist, ale myslím, že jsme to nastavení u toho ntb kontrolovali a bylo v pohodě. ale radši to prověřím až bude squaw doma.
plaskotch (89)|16.12.2012 21:38
[QUOTE=r34ktor;512407]Dotaz je poněkud obecný.

Přes Správce úloh lze zkontrolovat, zda nějaký program nadměrně nezatěžuje PC. Pokud NTB běží na baterii, může dle nastavení dojít ke snížení frekvence CPU z důvodu úspory energie, a tím zpomalení jeho odezvy.

Co se týče internetu, může mít firemní notebook přednastaven nevhodné parametry sítě (IP, DNS). Zkontroluj, zda odpovídají nastavení domácího routeru. Pokud ne, musíš sjednat nápravu.[/QUOTE]

Tak se vracím k problému. Poslední dobou to vypadá spíš tak, že se nedá na internet připojit vůbec. Tedy vypadá to většinou tak, že se třeba podaří otevřít seznam, ale pokud se pokusím přihlásit na gmail, už to nejde. Skype údajně běží....vypadá to, jakoby něco omezovalo průchodnost dat...nevím, nerozumím tomu, možná je to hovadina.

Tou baterií to nebude, pač ten ntb je normálně připojen k síti.

Díval jsem se na nastavení mého pc které je připojeno k síti i zapojení notebooku, ale já z toho moc nevykoukám. Nicméně přikládám.

[ATTACH=CONFIG]27517[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27518[/ATTACH]
Nemá někdo tip, kde by moh být zakopaný maxipes? dííííky
můj pc, který normálně funguje na stejné síti.JPG notebook mé wife.JPG
r34ktor (7477)|16.12.2012 22:30
IP adresa je přidělena korektně. Víc se z toho vyčíst nedá. Zkoušel si jiné DNS (např. Google - 8.8.8.8)?
plaskotch (89)|16.12.2012 23:36
nezkoušel, protože moc nevím o co go. vyzkoušet jiné dns, to znamená to ručně nastavit někde v těch vlastnostech inet připojení? nebo se to dělá jinak? dík
astec (1823)|16.12.2012 23:55
Takže net se spomalí, jamlile se NTB připojí
1) jaký je router, jak je daleko NTB od routeru
2) když se připojí NTB na další kabel, jak jede
3) kolik je wifin v okolí, neperou se kanály?
r34ktor (7477)|17.12.2012 16:17
[QUOTE=plaskotch;521149]nezkoušel, protože moc nevím o co go. vyzkoušet jiné dns, to znamená to ručně nastavit někde v těch vlastnostech inet připojení? nebo se to dělá jinak? dík[/QUOTE]

Ano - http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016704
plaskotch (89)|18.12.2012 20:06
super :-). mimochodem mezitím jsem ještě zkoušel svůj notebook. taky vše na baráku funguje, wifi i kabel. ale ten manželčin furt nee. tak se du kouknout na to DNS.