Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolísavá DPC latence

Nihillus (6)|25.8.2012 17:18
Zdravim..
Nedávno jsem si koupil notebook značky Acer, model Aspire 5750G-2458G75Mnkk a po chvíli používání jsem zaregistroval, že se vyskytují problémy při přehrávání videa (na internetu i z HDD) a dokonce i v některých hrách - záseky, praskání zvuku.
Částečnou spásou pro mě bylo objevení tohohle topicu: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/62546-Software-sekani-pri-prehravani, díky kterému jsem zjistil, co je to DPC latence a že skoky k hodnotě 500 000 jsou lehce nad přijatelnou normou.. postupoval jsem tedy podle rad v topicu, až se mi podařilo snížit skoky z 500 000 v průměrném intervalu 30sec na skoky na 40 000 v průměrném intervalu 4min, což pro mě ale stále nebylo přijatelné.
DPC Latency Checker s povolenýmy adaptéry:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Protože jsem v průběhu mého bádání zjistil, co výchylky způsobuje (stáhnutím nejnovější verze driveru jsem výchylky snížil na zmiňovaných 40 000 max), zkusil jsem záškodníka vyřadit z provozu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Verze driveru:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
DPS Latency Checker s vypnutou WiFi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

V tenhle moment by to bylo ideální, kdybych ovšem mohl využívat připojení k WiFi a nebyl nucen se upnout na kabel.. zkusil jsem tedy vyřadit z provozu kabel a nechat pouze WiFi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
verze driveru:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
S překvapením jsem zjistil, že nejen že WiFi způsobuje občasné výkyvy v latenci, ale taky se očividně nesnese s kabelem.
DPC Latency Checker s vypnutým kabelem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

I když je pro mě přijatelné mít vypnutý kabel a využívat jen WiFi (když už se mezi sebou tak nesnášejí), pořád bych se rád zbavil těch výchylek (i když už nejsou tak markantní).. vypadá to, že jediné, co za nimi stojí, je WiFi adaptér, na který jsem ale už stáhnul nejnovější driver, který jsem našel.. nějaké rady, jak se výchylek zbavit? Vše, co jsem udělal, mělo za následek postupné snižování jejich frekvence a velikosti, nejradši bych se jich ale zbavil úplně.
DrZelenka (2491)|25.8.2012 20:45
Vím jak i ty občasny lagy jsou nepříjemný (ten "zvuk lagu" při poslechu- fuj!). U mě to byla síťovka a pomohly jiný ovladače - ALE NE NEJNOVĚJŠÍ
Nihillus (6)|26.8.2012 15:59
Zkusil jsem stáhnout starší verzi ovladače WiFi adaptéru.. nepomohlo
Moroght (86)|25.4.2014 18:42
Dobrý den. Nedávno jsem přeinstaloval Windows předtím W7 a teď pouze reinstal a všiml sem si problému se zvukem a zdá se že je to stejný problém jako tento, několik dní se ho snažím vyřešit ale zatím nic nepomohlo, zkoušel jsem nejnovější drivery atd. ale zatím nic nepomohlo díval jsem se do správce zařízení ale vážně nevím který program, nebo utilita za tím mohla stát. Pomohl by mi s tím prosím někdo? Děkuji :)
plocha 1.png plocha 2.png latence.png
bastlir (328)|25.4.2014 22:32
Můžou to dělat (a někdy to je vážný problém) aktualizace od Microsoftu.
Moroght (86)|26.4.2014 09:21
Nechal jsem počítač běžet přes noc a ráno přijdu, počítač se mi zdál takový zpomalený a potom se zkusil latency nevím co k tomu říct :) maximálně jak moc mě toto obtěžuje, zkusím aktualizace snad pomůže, jinak díky za radu
ultra latence.png
Moroght (86)|26.4.2014 21:45
Možná že na těch Windowsech asi něco bude zkusil sem jinej program na latency a tem mi asi nejspíše našel ty ''záškodníky'' co mi škodi ale teď nevím co s tím....
latencemon.png
DrZelenka (2491)|26.4.2014 22:36
Zkousel jsi i starsi ovladace? Uz na vice masinach jsem delal downgrade ovladacu zvukovky ...
Moroght (86)|27.4.2014 09:24
No zkusim to.. díky :)
Moroght (86)|27.4.2014 09:56
Tak jsem drivery na audio úplně odinstaloval....windows update si tam stáhnul nějaký starší ale pořád je to na nic latence je pořád vysoká.
Ventero (1280)|27.4.2014 16:36
[QUOTE=bastlir;555816]Můžou to dělat (a někdy to je vážný problém) aktualizace od Microsoftu.[/QUOTE]

JJ - Windows Update občas nabídnou svoje drivery i přesto, že má člověk již nainstalované aktuální od výrobce. Při automatice nebo nevšimnutí si a odkliku si člověk přeinstaluje drivery a většinou za horší.
Moroght (86)|27.4.2014 19:34
Snažím se něco najít na internetu ale nenašel jsem nic kloudného co by pomohlo... Jinak díky že se snažíte pomoct.
Moroght (86)|7.6.2014 20:30
Tak sem na to přišel a zapomněl jsem samou radostí napsat. Opravdu za to mohli update od Windowsu špatně se nainstalovaly a bylo vymalováno, takže jsem znovu reinstaloval snad je pokoj :) Díky všem za pomoc