Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pc nenaběhne

marekpevný (347)|26.8.2012 09:49
Ahoj.Stal se mi menší problém.Když zapnu svoje pc naskočí mi na obrazovce spouštění windows 7 ale boéhužel už pak se pc dál nehne.po restartu by mi mělo na pc naběhnout jestli ho chci spustit běžným způsobem ale ani to se neděje.Prostě mi tam pořád svítí spouštění win 7.jakej by jste zvolili postup ke zjištění problému?
jenom trocha přiblížím parametry sestavy:zdroj seasonic 500w,zákl. deska asus m2n-e,procesor amd x2 6000-3ghz,grafika asus gts450,6 gb ram kingston ddr 2.
r34ktor (7477)|26.8.2012 09:56
Nouzový režim funguje?
marekpevný (347)|26.8.2012 10:09
ahoj.tak nakonec mi to naběhlo.systém už tam mám 2 roky.Budu to asi řešit reinstalem
marekpevný (347)|26.8.2012 17:30
ahoj.tak problém je asi většího rázu než jsem čekal.pc sice ráno naběhlo ale pak celý den nic.Dokonce mi několikrát pc ani nereagovalo na tlačítko zapnutí.zkusím to zhrnout. pc se mi sekne při startu.píše spouštění windows ale nic se neděje.Myslel jsem že je klasicky zbořenej systém.Mám ho přes dva roky a her a programů jsem tam měl opravdu hodně.Když jsem zapl. klasické bootování a vložil instalační dvd trvalo hodně dlouho než naběhla nabídka s možností instalace.Jakmile jsem klikl na další zůstalo mi na obrazovce kolečko jako že pc pracuje ale nic se nedělo.Ani mu nevadilo že jsem vyndal instalační dvd z mechaniky.Do nouzáku se sice dostanu ale po zvolení kterékoli možnosti pc přestane pochvilce pracovat.asi to bude vypúadat na nějakej hardwerovej problém.Může mi někso poradit jak by se nejrychleji dalo zjistit co to může způsobovat?
marekpevný (347)|26.8.2012 17:43
teploty jsou podle mne taky o.k.
teploty.png
Georginek (2957)|26.8.2012 17:53
Muze to byt klidne vadny HDD, ci vadna RAMka. Klidne i deska ci zdroj. Musis to nejak udelat vylucovaci metodou.
Odpoj vse, co neni potreba, nabootuj HirensBootCD a otestuj disk treba pomoci HDRegenerator na vadne sektory ( to zpusobuje nebootovani ci zaseky pri instalaci WIN, ci dlouhe cekaci doby pri instalaci). Muzes tez spustit HD Sentinel, ktery ti ukaze detailni vypis SMART a celkovy stav HDD.
Pokud je disk v poradku, zkusil bych otestovat RAMky pomoci GoldMemory, ci Memtestu. Nevim jake tam mas, pro urychleni by si mohl zkusit system spustit jen s 1 kusem v DIMM1 a kdyby to padalo z druhym kusem. A pak je otestovat.
Taky by nebylo na skodu, jestli mas moznost prohodit zdroj za jiny.......

Edit: Kdyz PC nereaguje na start, zkousel jsi to pomoci tlacitka na case, predpokladam. Zkus propojit PINy na zakladni desce treba sroubovakem, jestli neni chyba treba v tlacitku. Tez muze pomoci odpojeni zdroje od proudu.
marekpevný (347)|26.8.2012 18:50
moc moznosti na testovani nemam protoze pc mi nabehne mozna jednou za den.jinak hdd bych vyloucil protoze tam mam dva a ikdyz jsem jeden odpojil uplne taj i natom druhem mi instalace nesla.respektive nereagovala.navic v crystalinfo mi pise ze hdd je v dobrem stavu.asi zkusim postupne ty ramky.jinak tlacitko jsem mel namysli na case.a jak jsem psal obcas to spustim a obcas ne.
marekpevný (347)|27.8.2012 13:10
Ahoj.tak jak jsem psal začal jsem v pc vyndávat paměti a pc hned začalo komunikovat.Nicméně at jsem vylučovací metodou dělal cokoli tak jsem na nic nepřišel.Mám dvě paměti 1gb a 2*2gb.přišlo mi jako kdyby se chyba objevovala v prvním slotu.Nutno říct že pamět která tam byla nemá pasivní chladič a byla hodně zaprášená.Závěrem tedy:vysál jsem sloty a prohodil paměti.zatím vše o.k.jedinné co mě pořád vyskakuje při startu pc je hláška viz. obr.poradte vrátit zpět?nebo se nato vykašlat?za dva dny budu dělat reinstall.
IMG_1372.JPG
r34ktor (7477)|27.8.2012 15:44
Pokud občas nejde PC vůbec zapnout, jde zjevně o HW problém. Následné chyby jsou jen jeho důsledkem. Pravděpodobně vadný zdroj, nebo základní deska. Jestliže nemáš jiné na vyzkoušení, zbývá ti jediné - navštívit servis.
marekpevný (347)|29.8.2012 14:48
ahoj.Mám dva dotazy co se týče reinstalu.mám základní desku asusm2n-e.potřebuju stáhnout ovladač protuto desku.budu instalovat win 7 64 bit.
dále mě zajímá jestli budu muset taky potom nějak řešit instalaci routeru zyxel nebo jestli mi to vše pojede stejně tak jak dosavadně na pc.díkes za odpověd
zsdx (2098)|29.8.2012 15:32
Asus pro tuto desku a uvedeny OS zrovna ovladaci nehyri :( Budes se muset spolehnout na vestavene nebo pohledat u nVidie, prip. pouzit ty pro Visty64.
Router ma sve nastaveni ulozeno v sobe, toho se preinstalace nedotkne. Pripojis po kabelu/WiFi a frcis.