reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TM2 - kde je problém?

Deee-aN (3834)|29.8.2012 10:12
Zdravím! :)

Semtam mívám něco s Trackmanií :D. Respektive, míval jsem na staré sestavě. V původní konfiguraci: kabel od Ria>router TP-Link>komp (W7HP 64-bit) běhalo všechno na 100%. Teď v sestavě: kabel od Ria>router [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]>komp (W7Pro 64-bit) to zlobí. K routru je připojený ještě NAS. A pár kousků černé elektroniky, ale ty nedělaly původnímu TP-Linku problém.
Offline to běhá v pohodě. Když vlezu na server, kde nikdo není, jede to taky víceméně dobře. Ale když příjdu někam, kde je víc lidí, hází to po cca 10 vteřinách lag.
Zkoušel jsem vypnout firewall v kompu, jestli se nějak netluče s tím v routeru - nic. Zkoušel jsem v nastavení hry vypnout asi všechno, co by mohlo snižovat rychlost (a dřív nesnižovalo) tzn. načítání vzhledů soupeřů atp. - nic. Resetoval jsem router - nic.
Řekl bych, že to bude něco v nastavení routeru, ale nevím co. Patrně nějaká bezpečnostní fíčura, ale vzhledem k úrovni mých znalostí v tomhle směru si netroufám v tom hrabat, abych něco nepo**** :).
Nějaké nápady?
|Mio| (1333)|29.8.2012 20:13
Nemel si ve starym routeru presmerovany nejaky porty?

Nemas v tom D-Linku zaply QOS/Traffic shaping? Ma blbou vlastnost si detekovat rychlosti a omezovat je uplne sam.

A jeste klasicky flashnout router posledni verzi firmware.


Jak si mohl vubec prejit od overenoho TP-Linku k plecce D-Linku??? :mistake
Deee-aN (3834)|29.8.2012 22:14
V TP-Linku jsem nic nepřesměrovával.
QoS je vyplý. Zkusil jsem ho ze srandy zapnout - bez vlivu na funkci.
FW je poslední.
No, ty kamna TP-Link jsem dal sestře a pořídil tuhle gigovou věcičku, co v recenzích vychází velice dobře. A jsem až na tuhle zapeklitost spokojený.


EDIT: Díky za reakci! :)
Teď jsem koukal do anglickýho manuálu na ten QoS, kde zmiňujou i ten Traffic shaping a podle všeho to nějak nastavit jde, ale to už je nad moje angličtinářský a IT schopnosti...:slug:slug:slug:( Chápu, že bych tam měl vyplňovat spoustu adres a dalších věcí, ale...:notsure