Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Frozen BOOT

Deexer (365)|1.9.2012 21:53
Zdar mám ptoblém, který řeším už asi rok cca a už jsem zahnaný na pokraj zoufalství. Jednoduchej popis, nebudu to zbytečně okecávat. Když bootuje PC obrazovka zamrzne na obrazovce kde bliká v levo nahoře kurzor. (ano vím MBR chybnej.... BLBOST!) PC nezamrzá pravidelně občas po zapnutí někdy po restartu.

Napíšu vše co jsem zkusil:

1) Výměna HDD teď tam je WD Velociraptor a bezezměny
2) BIOS do defaultu bezezměny
3) Vyměnil jsem jsem i kabel na SATA G6 bezezměny
4) Prohodil jsem ze saty 6gb na 3gb sata bezezměny
5) Grafiku mám novou ale tu jsem nekupoval kvůli tomu...
Koukal jsem na desce zda při tom zámrzu nezůstane svítít kontrolní dioda bootu nesvítí žádná ! (takže deska neidikuje žádnej problém)
6) BIOS nejnovější...
7) WINDOWS nespočetně krát přeinstalován
8) MBR můžete opravit kolikrát chcete je to jedno... stejně nic. (Navíc čistá instalace by to už dávno opravila)
9) naistalované v OS všechny ovladače k desce čipset i SATA

Opravdu jsem zkoušel co se dalo VŮBEC NECHÁPU CO TO JE ?! Nemám ponětí co způsobuje zamrz před BOOTEM OS.

Opravdu se budete smát, ale už mě napadá poslední možnost je to už čiré zoufalství jestli nedělá nějakou neplechu moje zvuková karta Soundblaster... ? Nebo můžete mě někam nasměrovat co bych mohl ještě zkusit, ale moc toho není :-x
Co se týče samotného PC funguje naprosto v pohodě když už běží...
Já snad udělám to že koho rada to vyřeší dostane basu PIV :D:D:D (Už jsem dopracován v takovém stadiu, že to poletí z vokna a je jedno co to stálo.)

BUILD:
Enermax Revolution 920W
Asus Sabertooth P67 rev 3.0
Intel i7 2600k
Sound Card: SoundBlaster X-fi fatality
Kingston Grey edition 8GB
WD Velociraptor
Geforce GTX 680 2GB
Deee-aN (3834)|1.9.2012 22:35
Paměti jsi testoval (MemTest, Goldmemory)
Deexer (365)|1.9.2012 23:46
[QUOTE=Deee-aN;513480]Paměti jsi testoval (MemTest, Goldmemory)[/QUOTE]

No ještě zkusím jak dlouho mám nechat běžet memtest abych měl jistotu že jsou v cajku ?
trodas (1753)|2.9.2012 01:33
GoldMemory přes noc a ráno tomu dej Prime95 pořádný test:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17363
Suprak (408)|2.9.2012 10:28
Měl jsem podobný problém, kdy mi PC zamrzl po POSTu a také nepravidelně. Vyřešil jsem to až výměnou zdroje, nicméně bylo to dost zvláštní protože všechna napětí byla OK, stejně tak po ohledání součástek PSU jsem nenašel nic neobvyklého. Navíc ten zdroj teď běží bez problémů v jiné sestavě, která je ještě více energeticky náročnější než ta moje, paradox... To jsou ty příbuzenské vztahy, když se zdroj rozhádá se základní deskou :D.
Compkilla (22)|2.9.2012 12:09
Možná to je stupidní rada, ale pokud je BIOS v defaultu, nemáš náhodou o bootování nastaveno na 1. místě USB? Pokud ano, tak stačí mít v PC píchnutou flasku nebo externí HDD a bude to dělat přesně tohle.
Deexer (365)|2.9.2012 18:32
[QUOTE=trodas;513486]GoldMemory přes noc a ráno tomu dej Prime95 pořádný test:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17363[/QUOTE]

memtest běžel 8hodin bez chyby

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Suprak;513496]Měl jsem podobný problém, kdy mi PC zamrzl po POSTu a také nepravidelně. Vyřešil jsem to až výměnou zdroje, nicméně bylo to dost zvláštní protože všechna napětí byla OK, stejně tak po ohledání součástek PSU jsem nenašel nic neobvyklého. Navíc ten zdroj teď běží bez problémů v jiné sestavě, která je ještě více energeticky náročnější než ta moje, paradox... To jsou ty příbuzenské vztahy, když se zdroj rozhádá se základní deskou :D.[/QUOTE]

Zdroj jsem kupoval novej s grafikou...

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Compkilla;513502]Možná to je stupidní rada, ale pokud je BIOS v defaultu, nemáš náhodou o bootování nastaveno na 1. místě USB? Pokud ano, tak stačí mít v PC píchnutou flasku nebo externí HDD a bude to dělat přesně tohle.[/QUOTE]

:) Ne opravu nemám to byla první věc co jsem kontrolova
Deee-aN (3834)|2.9.2012 18:46
Tak možná načutlá deska. Co třeba studený spoj?
Deexer (365)|2.9.2012 19:26
[QUOTE=Deee-aN;513533]Tak možná načutlá deska. Co třeba studený spoj?[/QUOTE]

Těžko to zjistim... a navíc taky opravim ... kdyb ano
Deee-aN (3834)|2.9.2012 20:07
Bez tý zvukovky jsi to asi zkoušel. Procesor můžeš otestovat třeba OCCT a jestli projde, tak poslední, co zbývá, je MoBo...:(
Ono OCCT dokáže otestovat i zdroj, ale varujou tam, že na vlastní nebezpečí. Já to radši nezkoušel :D
Deexer (365)|2.9.2012 22:26
[QUOTE=Deee-aN;513551]Bez tý zvukovky jsi to asi zkoušel. Procesor můžeš otestovat třeba OCCT a jestli projde, tak poslední, co zbývá, je MoBo...:(
Ono OCCT dokáže otestovat i zdroj, ale varujou tam, že na vlastní nebezpečí. Já to radši nezkoušel :D[/QUOTE]

Ne, bez tý zvukovky jsem to ještě nezkoušel...

Na zahraničním forum mi doporučili vrátit zpět BIOS, ale toho se docela bojím-otázkou je spíš jde to udělat oficiálně přes BIOS ? :eek: (Každopádně než já udělal update tak vše fungovalo OK, ale háček je že to nevím jistě, protože to řeším dost dlouho a už mi to splývá co bylo jak bylo atd.. Další problém je že nevím jakou jsem měl tu stabilní verzi.)

CPU ? KIDDING ME ? :D to mi běželo od doby co jsem to namontoval na 4,7Ghz bez problému atd... (teď je na továrním nastavení) jak říkám ta deska není blbá (jak v čem teda :D) kdyby něco závažného s CPU svítila nebo by blikala dioda CPU na desce. To samé paměti (které jsou v pořádku memtest nic neodhalil)

Ještě zkusím tyto věci

Pravděpodobně asi mám v hajz** SATA řadič.
hugostieglitz (907)|2.9.2012 22:45
bordel ve slotu(uvnitř škvíry)pro paměti
Někdy i malnkatá železná pilinka třeba od šroubku v case udělá divy-vyfoukej
Deexer (365)|3.9.2012 14:49
[QUOTE=hugostieglitz;513563]bordel ve slotu(uvnitř škvíry)pro paměti
Někdy i malnkatá železná pilinka třeba od šroubku v case udělá divy-vyfoukej[/QUOTE]

:mistake
Deexer (365)|5.9.2012 18:54
Ehmm,
Dotaz...
Předem říkám, že zatím nechci zkoušet prasárny s BIOSem. Takže jsem chtěl zkusit použít "oficiální metodu" Asus EZ-Flash 2 přes kterou jsem chtěl downgreadovat BIOS.
1) Proč mi to hlásí když chci načíst starší BIOS že " toto není BIOS" (kdyby to nechtělo vzít starší verze BIOSu čekal bych třeba hlášku že nelze nahrát starši a blablablabla)
2) Jak to má Asus vyřešený s crashem ? Asus sice nemá dualní BIOS jako Gigabyte, ale má dvoustupňový EZ-Flash je separátně oddělen podle mě. (takže by se měl načíst jen EZ-Flash ?)
3) Hodně teď schromažduju informace než začnu něco dělat co dělat když... (Musím počítat i s tím že se to nepovede a pokusit se vyřešit případnej crash...)
robky (3195)|5.9.2012 20:23
1. na akom médiu je uložený súbor s biosom?
2. Asus má funkciu crash free bios - pri prípadnom nepodarenom flashnutí biosu postačí v CD/DVD mechanike mať vložené najlepšie origo médium od dosky alebo médium so súborom biosu v roote ...
Deexer (365)|5.9.2012 22:44
[QUOTE=robky;513788]1. na akom médiu je uložený súbor s biosom?
2. Asus má funkciu crash free bios - pri prípadnom nepodarenom flashnutí biosu postačí v CD/DVD mechanike mať vložené najlepšie origo médium od dosky alebo médium so súborom biosu v roote ...[/QUOTE]

BIOS byl ulozen na disku C: tam sem to chtěl načíst... (normálně jsem to šlo když jsem updatoval UP)
Uvidíme jestli až se to podělá zda bude stačit CD od desky :rolleyes: