Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdvojka VGA

Talacko (3)|7.9.2012 12:35
Zapojil jsem rozdvojku VGA abych nemusel stále přepojovat kabel když si pouštím film na TV. Od té doby monitor bliká ve vodorovných pruzích, zejména když něco otvírám. Lepší je to když nastavím 75 Hz, jenže monitor TV jde jen na 60 Hz. TV je LCD 32" LG. Máte někdo zkušenost jak to odstranit a nemůže to poškodit PC nebo monitor ? Díky !!
Draken (1578)|8.9.2012 01:04
ta graficka karta na kterou pripojes ten kabel nema dva vystupy? co pouzivas za monitor?
Talacko (3)|8.9.2012 10:06
Kdyby měla dva výstupy, tak bych tu rozdvojku nepotřeboval. Monitor je starší, HANNS-G LCD HW173A, ale je spolehlivý. Mám spíše podezření jestli to kmitání nejsou duchy od špatného stínění. Když vyndám z rozdvojky ten kábl od TV tak to hned přestane kmitat. Zatím díky. Jseš hodnej, že se zajímáš, už jsem starej dědek, tak hodně čumíme na filmy.
Draken (1578)|9.9.2012 01:09
aha omlouvám se, měl jsem zvolit vykání ... ale k věci je otázkou jaké možnosti nabízí software ke grafické kartě dalo by se zvolit pro každý monitor jiné nastavení obnovovací frekvence... to, že to přestane kmitat může být i tou grafickou kartou jako takovou neumí se třeba vypořádat s tím kabelem , na stínění bych to neviděl, nebylo by snažší sehnat grafickou kartu se dvěma výstupy? počítám že máte ještě agp slot... nějaká ta skládková GF 5200 která je téměř v ceně pošty by postačila a bylo by po problému... ještě teda můžete mi říct co to je za kartu a jestli se obraz duplikuje pro druhy monitor/TV nebo je rozsireny ? Ten kabel k sobě nemá nějaký software? díky
Talacko (3)|16.9.2012 13:38
Ahoj, moc díky, byl jsem na takové malé dovče, zítra si to trochu promyslím, s tou jinou kartou je to blbé, PC je ještě v záruce, ale jak projde, tak to tak asi vyřeším. Ještě mám docela slušný notebook, zkusím tu rozdvojku tam, co na to udělá, jen jestli to vůbec zvládne. Ta rozdvojka nemá soft, je to spíš taková levná náhražka rozbočovače. Tak zatím...