Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak vkládat obrázky do SHW fóra

trodas (1753)|12.9.2012 20:14
Svět HardWare fórum (krátce SHW) je fórum, na kterém si jeho provozovatel dobře uvědomuje důležitost obrazových sdělení (obrázků) v příspěvcích. A také chronickou nespolehlivost neplacených služeb na obrázky, které pak jednoho krásného dne prostě zmizí a to aniž by někdo daný příspěvek editovat. Může za to např. to, že služba přestane existovat, nebo změní své podmínky (např. omezí počet zobrazení obrázků a celkový počet nahraných obrázků - můj Imageshack.us účet má pres 4300 obrázků a nově je zdarma jen do 500 obrázků, tedy další mi nehrávat nepovolí), případně uživatelovi obrázky smaže. Např. proto, že nahraje obrázek který někomu hne žlučí - ať již politicky nekorektní či pornografický - svoboda slova a informace zkrátka končí tam, kde začíná práh citlivosti provozovatele - cenzora.

Stručne řečeno, pro mnoho důvodů obrázky mizí a tím mizí i hodnota příspěvku pro čitatele. Jak hodnotné by bylo např. toto téma o Prime 95 testu stability bez obrázků, ukazujících nastavení testu?
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17363-otestovani-stability-pocitace-programem-prime95
Anebo toto téma, ukazující následky špatných kondenzátorů?
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/14301-nasledky-spatnych-kondenzatoru

Bez obrázků by to bylo naprosto k ničemu. Proto SHW fórum hostuje (pokud tuto možnost využiješ a je to více než žádoucí pro budoucnost) obrázky v příspěvcích uživatelů.

Jak tuto možnost využít? Snadno!

Nahoře nad oknem ve kterém píšeš text příspěvku jsou ikonky s funkcemi. Jedna z nich je podstatná pro obrázky, a to sice ta s stromečkem:
[ATTACH=CONFIG]26773[/ATTACH]

Po jeho stisknutí na tebe vyskočí okno, ve kterém můžeš buď z webu (obrázek je už někde jinde na webu) anebo z vlastního PC nahrát obrázek do SWH fóra:
[ATTACH=CONFIG]26774[/ATTACH]

Vybraný obrázek (resp. jeho jméno) se ti zobrazí v seznamu, do kterého můžeš přidávat i další obrázky, anebo jen kliknout na tlačítko "Upload souboru" a jakmile je upload hotov, tak se ti v textu tam, kde jsi měl kurzor naposledy než jsi klikl na ikonku "Vložit obrázek", objeví text jako např. tady ten zvýrazněný:
[ATTACH=CONFIG]26775[/ATTACH]

Nu a na tomto místě se ti v textu tvého příspěvku zobrazí tebou nahraný obrázek. Bude-li větší, bude zmenšen automaticky (ale s velikostí to moc nepřehánět :) ). Chceš-li ho jinde, tak ho prostě jako text přesuň a je to :)

Je to tedy enormně snadné, jednoduché a bezvadně promyšlené. 3x hurá za tento nápad :thumb
navod na obrazky 1.png navod na obrazky 2.png navod na obrazky 4.png