Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Výběr Wi-Fi routeru 2,4 + 5 GHz

Občasný diskutér Avatar uživatele @NUB!5
    Registrace
    Dec 2010

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně výběru nového wi-fi routeru. Rozhoduji se mezi těmito dvěma modely:

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00872Z92UM1NYA
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00872Z92UM1CGU

Bydlím v bytě panelového domu, ve kterém je již cca 10 - 12 wi-fi sítí, proto jsem se rozhodl přejít na 5GHz pásmo. Chci se zároveň poradit, zda již někdo má nějaké zkušenosti s routery s integrovanými anténami routerů v panelových bytech a s jejich sílou a úrovní signálu. U prvního routeru TP-LINK se mi líbí možnost odnímatelných antén a 2 USB porty, u druhého zase v základu podpora IPv6. Ostatními parametry a vlastnostmi jsou si jinak podobní, až na větší RAM a ROM paměť prvního routeru TP-LINK.

Předem díky za názory,
    Adam
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Doplnujici, lec zaludna otazka - jsou tva koncova zarizeni vubec schopna prijmu 5GHz? Nenasel by se volny nezaruseny kanal?

K dotazu, ja bych sel do TP-linku.

Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    Doplnujici, lec zaludna otazka - jsou tva koncova zarizeni vubec schopna prijmu 5GHz? Nenasel by se volny nezaruseny kanal? K dotazu, ja bych sel do TP-linku.
    Jedno PC vybavím touto Wi-Fi síťovou kartou:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00040000001KKT

Druhé PC je připojeno kabelem, notebook a netbook mají integrovanou síťovou kartu, která připojení v pásmu 5GHz zvládne připojit. Jinak tedy zvolím ten router od TP-LINKu.

Děkuji za postřeh a radu,
    Adam

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

řeším skoro to stejné, jen proti TP-Linku ( http://www.czc.cz/tp-link-tl-wdr4300/109829/produkt ) stojí WNDR4000 http://www.czc.cz/netgear-n750-gigab.../90781/produkt

USB porty netřeba, hlavní je dual-band a slušná rychlost

Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    řeším skoro to stejné, jen proti TP-Linku ( http://www.czc.cz/tp-link-tl-wdr4300/109829/produkt ) stojí WNDR4000 http://www.czc.cz/netgear-n750-gigab.../90781/produkt

USB porty netřeba, hlavní je dual-band a slušná rychlost

Já půjdu do toho TP-LINKu, hlavně kvůli těm dvěma USB a odnímatelným anténám, protože si nejsem jist úrovní signálu u routerů z integrovaných antén. Možná kdybych bydlel v rodinném domě, pak ano, ale v panelovém bytě s hrubými železobetonovými zdmi budou budou na tom dle mého lépe odnímatelné antény, které lze v případě nutnosti vyměnit. Navíc tady podle SSID okolních sítí chytám sítě i z vedlejšího domu. Pokud má ještě někdo zkušenosti s routery s integrovanými anténami, bylo by dobré se podělit o své zkušenosti a postřehy.

Registrace
    May 2006

Já už mám ten TP-Link doma

zatím spokojenost
    // Kdybys chtěl něco vědět tak se klidně ptej
    Naposledy upraveno uživatelem Salamander: 28-09-2012 v 07:41

Registrace
    Dec 2010

Já už mám ten TP-Link doma

zatím spokojenost
    // Kdybys chtěl něco vědět tak se klidně ptej

Tak jsi mě předběhl Zajímalo by mě, zda je ve web manageru možné nastavit:
    1) zvlášť standart, na kterém router poběží (tedy 802.11a, b, g, n)
    2) úroveň vyzařovaného signálu
    3) jaké jsou možnosti nastavení integrovaného firewallu

Dále by mě zajímalo, tedy pokud máš možnost to vyzkoušet, zda-li se chytne tiskárna připojená do USB a také třeba USB flash nebo externí disk a jak jsou pak viditelné v síti.

To by mi zatím stačilo vědět, víc mě teď nenapadá. Předem díky, odpovědi nespěchají, zkrátka jak to půjde

Registrace
    May 2006

Jo, má normálně zvlášť nastavení pro 2,4GHz a 5GHz síť, kompletně oddělené včetně SSID, standartu apod. mají i jiné MAC adresy.
    Nastavení FW ti ještě popíšu, ale teď nejsem doma
    Printserver vyzkouším, flashku taky, nastavení tam k tomu je, tak nevidím důvod proč by to nemělo fungovat.

Jinak signál v pohodě po celém bytě, můžu se ti mrknout kam až to dosáhne, ale řekl bych že takový průměr ...

Registrace
    Dec 2010

Jo, má normálně zvlášť nastavení pro 2,4GHz a 5GHz síť, kompletně oddělené včetně SSID, standartu apod. mají i jiné MAC adresy.
    Nastavení FW ti ještě popíšu, ale teď nejsem doma
    Printserver vyzkouším, flashku taky, nastavení tam k tomu je, tak nevidím důvod proč by to nemělo fungovat.

Jinak signál v pohodě po celém bytě, můžu se ti mrknout kam až to dosáhne, ale řekl bych že takový průměr ...

Fajn, zatím díky moc za info Ta úroveň signálu by taky byla dobrá změřit. Mě by zajímala úroveň signálu přes 2 stěny či místnosti od routeru. Jinak v pondělí si už jej taky objednám a když tak bychom se pak mohli podělit o postřehy v tomhle načnutém threadu:

http://www.svethardware.cz/forum/sho...z-1Gbps-2xUSB.
    Naposledy upraveno uživatelem @NUB!5: 28-09-2012 v 21:17

Registrace
    May 2006

Promiň, nebyl vůbec čas to nějak rozumně otestovat ... ale přes 2 stěny to projde, na 5GHz trošku hůř, ale je to pořád na rozumné úrovni. V nejhorším se dají vyměnit antény, žejo

Jinak o zkušenosti se samozřejmě časem podělím

Registrace
    Dec 2010

Promiň, nebyl vůbec čas to nějak rozumně otestovat ... ale přes 2 stěny to projde, na 5GHz trošku hůř, ale je to pořád na rozumné úrovni. V nejhorším se dají vyměnit antény, žejo

Jinak o zkušenosti se samozřejmě časem podělím

Super, díky moc za info, už jej mám taky doma a zatím velká spokojenost Jen by mě zajímalo, co znamená údaj EIRP a jeho hodnota <20dBm. Našel jsem to ve specifikacích, tak by mě zajímalo, co to znamená. Je to maximální možná hodnota, kterou mohou vyzařovat antény routeru? Pokud ano, je to součet výkonu všech antén nebo jen jedné?

Registrace
    Dec 2010

S těmi anténami už je mi to jasné.

Otázka pro Salamandera: Prosím tě zkoušel jsi už na tom routeru Print server? Mi se tam odmítá nasdílet má tiskárna HP LaserJet 1320, přitom v podporovaných tiskárnách je, tak nevím jestli dělám něco špatně.

Díky, Adam

Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od @NUB!5 Zobrazit příspěvek
    S těmi anténami už je mi to jasné.

Otázka pro Salamandera: Prosím tě zkoušel jsi už na tom routeru Print server? Mi se tam odmítá nasdílet má tiskárna HP LaserJet 1320, přitom v podporovaných tiskárnách je, tak nevím jestli dělám něco špatně.

Tak už nic, už jsem na to přišel, mohl za to AVG Firewall, zase.

Podobná témata

1. Výběr Wi-fi routeru
    Od Hadejkoho v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-01-2013, 14:25
  2. Výběr-routeru.
    Od 3hardware3 v sekci Sítě
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-06-2011, 22:54
  3. Výběr routeru
    Od P1D4 v sekci Sítě