Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Aspire One 722 nedetekuje HDD v BIOSu

honzee (187)|5.10.2012 17:16
Zdravim,
koukal jsem kamaradovi na jeho zanovni netbook, ktery nechce bootovat. Snazil se bootovat ze site, coz se mu pochopitelne nedarilo. Po prozkoumani BIOSu jsem zjistil, ze notebook uplne ignoruje HDD, tudiz ho ani nema v boot poradi.

Podival jsem se do netbooku, disk je pripojeny dobre, nikde se nic nerozpojilo. Netbook bez problemu bootuje z flashdisku, v nabootovanem systemu (zde Ubuntu) dle ocekavani disk take nevidim.

Vypada to na spatny disk, konektor nebo rovnou MB. Napadl me jeste flash BIOSu, ale dle historie aktualizaci zadny takovy problem u Aceru nezaznamenali, tudiz by flash byl asi zbytecny. Jedine co muzu udelat je vyzkouset disk jinde, ale majitel novy za svoje penize kupovat stejne nebude (kdyby to nahodou bylo zrovna diskem). Takze to vidim na jasnou reklamaci.

Chci se jen zeptat, jestli treba nekdo z Vas nema s podobnym problemem zkusenosti, jestli mi neunikla nejaka moznost reseni. Tezko se mi smiruje s tim, ze by notebook stihl odejit za necely mesic. Na druhou stranu je to Acer, takze cemu se vlastne divim :)

Honza
zsdx (2098)|6.10.2012 00:55
Jednoznacne reklamace, mam hodne podobnou zkusenost (722 s vadnymi sektory na disku, shodou okolnosti taky cca po mesici).