reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kde nakupujete komponenty?

rhkp (4)|17.10.2012 23:07
Dělal jsem si menší průzkum, kde se dají pořídit nejlevnější komponenty. Sestava, kterou bych si chtěl pořídit
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mě vyšla:

na Alfě 20 417,-
na Alze 22 289,-
na CZC.cz 20 183,-
(bez poštovného - vyzvedl bych si to v Brně)

pak jsem vyhledávač nejlevnějšího zboží na Seznamu a objevil jsem skupinu sesterských stránek
http://www.edgeshop.cz
http://www.fttg-shop.cz
http://www.obchod-provas.cz
na kterých by mě sestava přišla asi na 18 700,- + 129,- poštovný (jsou někde od Zlína).

Co si o nich myslíte? Máte s nimi někdo zkušenosti? Na Heuréka.cz si lidi stěžovali jenom na dlouhou dodací lhůtu.

P.S.: Doufám, že píšu do správné sekce.
j.albi (476)|18.10.2012 09:00
Alfa v pohodě, Alza už nikdy více a CZC neznám. Ještě nakupuji v TS Bohemia. Nejlevnější ne vždy znamená skutečně nejlevnější. Některé velice levné obchody jsou problematické při reklamacích, někdy zašlou jiné nebo poškozené zboží. Mám vlastní zkušenost s Alzou. Navíc platit za osobní odběr je zvrhlost.
Georginek (2957)|18.10.2012 19:37
No, ja nakupuju vyhradne na
1.Alza
2.CZC
3.Alfa

Reklamaci, vraceni zbozi a ruznych pozadavku bylo dost a vzdy mi bylo vyhoveno. Rekl bych, ze ale nejpratelstejsi a nejrychlejsi reklamace a problemy se resi na CZC.
ROME (1)|22.10.2012 10:22
Naposledy jsem nakupoval v :
1. Alze - vrácení do 14 dnů i uznání reklamace zboží v pohodě, bez keců
2.wifi aspa - velký výběr bezdr. techniky, vše proběhlo v pořádku
3.tntrade - tam něco otec vracel ve 14 denní lhůtě - chtěli po něm 100kč za očištění routeru, který jsme měli doma 5 dnů a byl naprosto čistý; nj zaplatil, nechtěl se s nimi rozčilovat :)
r34ktor (7477)|22.10.2012 16:02
Doporučuji nakupovat tam, kde máte dlouhodobě dobré osobní zkušenosti. Pár ušetřených stokorun se může v budoucnu řádně prodražit. Obecná doporučení jsou ošidná, protože pobočky jednoho prodejce mohou mít na různých místech dosti rozdílnou kvalitu.
dzandra (1368)|22.10.2012 16:27
Alfa , czc, reklamace bez problémů , vkurýr od alfy velmi vstřícný, sem tam exasoft.
hugostieglitz (907)|22.10.2012 19:37
alza+czc
důvod-vysoká pravděpodobnost že tu budou i za dva roky a to za těch pár stovek stojí(v některých věcech jsou i dost levnější než konkurence)
jinak nejhorší zkučenost czechcomputer-po zakoupení zboží za cca 16000.- do půl roku změnily vlastníka který mi emailem vyjádřil poděkování a těšení se na další spolupráci a v dalším odstavci se nový vlastní zbavoval odpovědnosti za zboží zakoupené před převzetím sro novým majitelem
zsdx (2098)|22.10.2012 22:19
czechcomputer (pokud vim) majitele nemenil.
Sommer (384)|22.10.2012 23:14
[QUOTE=zsdx;516941]czechcomputer (pokud vim) majitele nemenil.[/QUOTE]

Přesně, pokud vím, tak od začátku má stejné majitele, v současné době jsou tři.

Jinak k tématu: Téměř výhradně nakupuju na CZC, vždycky spokojenost i co se reklamací týče - vyhovuje mi pobočka v místě bydliště. Vždy mi byli schopni zajistit i zboží, co neměli v ceníku.
VencaX (3686)|23.10.2012 14:25
Já jsem velmi spokojený s obchodem Lan-Shop (Plzeň). Vždy mi správně odpověděli, pokud jsem měl otázky ke zboží, bezproblémové reklamace, slušné ceny.
S CZC mám také docela slušné zkušenosti, co se spolehlivosti a reklamací týká, navíc teď chtějí mít pobočku v každém okrese...
hugostieglitz (907)|23.10.2012 16:23
[QUOTE=zsdx;516941]czechcomputer (pokud vim) majitele nemenil.[/QUOTE]

přesněji rádoby firma "české počítače sro" s CZC nemají nic společného
Kotty (186)|31.10.2012 11:06
Alfa, CZC, Ok computers - se všemi mám dobrou zkušenost a vybírám mezi nimi v podstatě jen podle ceny. Občas i Alza a T.S.Bohemia díky široké síti poboček (možnost osobního odběru), ale neslyšel sem na ně nic dobrého ohledně reklamací a zákaznické podpory.