Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

siet a VISTA

palino78 (1)|21.6.2007 09:44
Vie mi niekto poradit, ako sa vo VISTE nastavuje domaca siet? doteraz som pouzival pc na ktorom je internet a XP a notebook, tiez s XPckom a slapalo to v pohode. Teraz mam notebook s Vistou a musim pravdu povedat, vobec sa mi nedari to rozbehat.
Takze suma sumarum : Potrebujem zosietovat XPcko s VISTOU.
Vie mi niekto poradit ako na to?
Lamak (96)|28.6.2007 21:09
Mam s Vistou neco malo zkusenosti z prace, kde je domenove prostredi a beha to bez problemu stejne jako XP. Pokud mas domaci sit, zalezi jaka je topologie a co presne vyuzivas. Chtelo by to asi lepe popsat jak a co presne ti nejede. Propojit ty 2 pocitace mezi sebou, sdileni prostredku a nebo co? To co jsi napsal asi nikomu nic nerekne.....asi tak jako bys googlu rekl ze mas problem a cekal, ze ti da relevantni odpoved. Pokud ti to nejde vubec propojit je asi nejjednoduset nespolehat se na na Automatic Private IP Adressing (APIPA)....ten pokud nenajde DHCP a neni nastavena alternativni konfigurace prideli IP sam. Ale nevim jak je to ve Vistach......na XP to existuje a funguje. Ale predpokladam, ze IPcko si nastavit na tvrdo umis. Pokud ti nefunguje sdileni slozek tak se pokus to lip popsat a nebo napis kde jinde mas problem. Jinak na datovou vymenu mas lepsi FTP a jeste si dej pozor na nastaveni firewallu....pokud se to nedari je lepsi to zakazat uplne....jinak prikaz ping ti napovi ;). To je asi tak vsechno co se ti da rict na tvou otazku....