Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Grafickou kartou nebo se slotem na GK

Rengman (4)|2.11.2012 21:31
Zdravím.
Potřeboval bych radu ohledně PC. Zde je příběh.
Používal jsem grafickou kartu Nvidia 7300GT ( počítač je určen na kancelářské použití). Z ničeho nic se mi restartoval počítač ( při práci ve Wordu). po restartu mi psal monitor, že nepřijímá signál. Zkoušel jsem vyndat a zandat GK. Nešlo to ( přes interní grafiku šel obraz "ok"). Odvodil jsem si, že odešla grafika. Koupil jsem novou ( MSI R6450) a nové windows 8. Naformátoval disk, nainstaloval windows a zkusil zapojit novou grafiku. Neúspěšně. V biosu jsem vypnul interní grafiku - nešlo to. Restartoval jsem Bios. Zkoušel jsem to připojit jak přes VGA tak DVI kabel. Kabely jsem otestoval v jiném monitoru, grafiku v jiném PC. Jediné co mi zbylo je, že odešel slot na grafiku na základce. Grafiku nevidím ani ve windows.
Osmama by to být nemělo, jelikož to nešlo ani v sedmách, které ale byli nelegální a tak jsem kvůli tomu koupil legál osmy.
Otázka: Není možnost jak otestovat tento slot? Či nenapadá Vás jiné řešení?
snad jsem se v tom moc nezamotal a je to pochopitelné.
Jiná vlákna jsem samozřejmě četl, ale žádné mi přímo nevyhovovalo a nepomohlo vyřešit můj problém.
Děkuju moc za odpovědi.


Parametry:
Základní deska: Gigabyte GA-MA74GMT-S2
CPU:QuadCore AMD Phenom II X4 840, 3171 MHz (16 x 198)
RAM: 4096 Mb
GK: MSI R6450
Zdroj: 400W
OS: Windows 8
Georginek (2957)|3.11.2012 10:49
Ja bych to skutecne videl, na vadny slot. Pokud si vyzkousel, tohle co si napsal, nevidim jinou moznost...... Zkusil bych procistit kontakty ve slotu konzervacnim a cisticim prostredkem, treba je tam prach ( to nekdy pomuze ). Zkus tam tu kartu zapojit a nehcat jako primarni integrovanou a pak koukni do spravce zarizeni, jestli je tam ta graficka karta videt ( ale asi nebude )
Zdroj tam je jakej?
Rengman (4)|16.11.2012 21:57
[QUOTE=Georginek;517714]Ja bych to skutecne videl, na vadny slot. Pokud si vyzkousel, tohle co si napsal, nevidim jinou moznost...... Zkusil bych procistit kontakty ve slotu konzervacnim a cisticim prostredkem, treba je tam prach ( to nekdy pomuze ). Zkus tam tu kartu zapojit a nehcat jako primarni integrovanou a pak koukni do spravce zarizeni, jestli je tam ta graficka karta videt ( ale asi nebude )
Zdroj tam je jakej?[/QUOTE]

Tak jsem tam dal tu starou kartu a dělá to tohle. Čili ten slot na ní nějakym zvláštním způsobem reaguje.
foto 1.jpg foto 2.jpg
Rengman (4)|8.12.2012 00:50
[QUOTE=Rengman;518767]Tak jsem tam dal tu starou kartu a dělá to tohle. Čili ten slot na ní nějakym zvláštním způsobem reaguje.[/QUOTE]

Někdo nějakou radu? Už mi nešlape docela dlouho.
r34ktor (7477)|8.12.2012 01:24
Ať už je slot vadný, nebo jde o nekompatibilitu, je řešením koupit novou základní desku.
Rengman (4)|26.12.2012 14:09
[QUOTE=r34ktor;520360]Ať už je slot vadný, nebo jde o nekompatibilitu, je řešením koupit novou základní desku.[/QUOTE]

Jako na tu desku je ještě záruka - kupovat novou desku je docela voser, jelikož už na tom mám win 8 oemka - s ti mteda souvisí další dotaz - jak je přenést ( ty vidle).
VencaX (3686)|26.12.2012 15:19
[QUOTE=Rengman;521723]...už na tom mám win 8 oemka - s ti mteda souvisí další dotaz - jak je přenést ( ty vidle).[/QUOTE]

OEM je nepřenositelná licence vázaná na konkrétní desku. Takže jedině desku na reklamaci nebo možná koupit na chlup stejnou desku. Holt nevýhoda OEM licencí.
j.albi (476)|26.12.2012 19:45
[QUOTE=Rengman;521723]Jako na tu desku je ještě záruka - kupovat novou desku je docela voser, jelikož už na tom mám win 8 oemka - s ti mteda souvisí další dotaz - jak je přenést ( ty vidle).[/QUOTE]
Přechod na novou desku by měl být bezproblémový. V případě problému s aktivací stačí zavolat na podporu.