Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koolance Exos-2 V2 - Black

OdMajkla (369)|13.11.2012 23:19
Zdravím,
jelikož došlo na pořízení nové sestavy, rád bych ji do budoucna vybavil vodním chlazením. Když už jej budu instalovat, chtěl bych do okruhu zapojit chlazení základní desky, cpu i vga.
Padl mi do oka tento chladič, který je na vrch skříně, a není třeba řešit místo uvnitř case, i když by s tím nebyl u této skříně myslím problém. Myslíte, že by níže uvedený hw tento vodník uchladil, a zda by tento hw uchladil i při rozumném oc ? Díky za radu

Sestava:
skříň_Corsair Obsidian 650D [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
deska_Asus Maximus V Formula [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
grafika_Gigabyte 670 GTX [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
cpu_i7 3770K 3900MHz
Alphacool Support (1563)|14.11.2012 09:51
Dobrý den :)

ten koolance vypadá jako dobrý produkt, ale to je asi tak jediný důvod, proč to koupit - vzhled. Já bych ho nedoporučil. Těch důvodů proč je více:

1) Odejde Vám v tom Koolance jedna část a musíte reklamovat komplet - jste bez PC. Když Vám odejde ve vodníkovi z dílů jeden díl, dá se vždy rychle sehnat náhrada a ne čekat měsíc na reklamaci od koolance. A u vodníků z dílů může odejít maximálně pumpa, tzn reklamace na pár dnů, protože náhradní pumpy máme pořád skladem...
2) Vodník z dílů bude výkonnější.
3) Vodník z dílů bude spolehlivější (tyhle exosy nejsou co se týká spolehlivosti nic extra, odchází pumpy a regulace - elekntronika).
4) Vodník z dílů bude rozšiřitelnější - do toho exosu, pokud nechcete přijít o záruku, se nepodíváte. Tzn výměna pumpy za silnější nebo větší expanzku nebo cokoliv podobného je nerealizovatelné.

Pokud chcete něco podobného "all-in-one" tak bych rozhodně doporučil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - cena je někde jinde oproti exosu, to uznávám, ale stejně tak je někde jinde výkon, spolehlivost a konfigurovatelnost. Když koupíte ten aquaduct, tak Vám z těch čtyř bodů co jsem psal výše zbude jen ten první.

Ale stejně bych raději doporučil vodníka z dílů, obzvláště když máte bednu, do které se dá bez problémů nainstalovat 2x120mm, 1x120mm a 1x200mm radiátor. To Vám uchladí jakýkoliv jeden cpu a dvě grafiky naprosto bez problémů a taktovat můžete do aleluja :D

Pokud se bojíte montáže tak není problém k nám poslat/přivézt Vaše PC a my tam vše namontujeme a otestujeme...
OdMajkla (369)|14.11.2012 18:08
Tak to je pro mě docela zklamání, že tento vodník nesplňuje požadavky.
Mohl by jste tedy doporučit součástky pro stavbu na požadované chlazení Core i7 a 670GTX + do okruhu zapojení desky.



[QUOTE=Alphacool Support;518617]Ale stejně bych raději doporučil vodníka z dílů, obzvláště když máte bednu, do které se dá bez problémů nainstalovat 2x120mm, 1x120mm a 1x200mm radiátor.[/QUOTE]
Zde jste měl asi na mysli ventilátor a ne radiátor že ? :)
Alphacool Support (1563)|14.11.2012 18:41
Tak z výroby tam jde 2x140mm a 1x120mm radiátor. A pokud se odšroubují přední 3.5" pozice tak tam jde místo nich 200mm radiátor.

Nenapsal jste rozpočet - pokud budu předpokládat, že chcete kvalitní (ale ne nutně nejdražší) komponenty, tak by to vypadalo takto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokud je rozpočet nižší nebo byste naopak chtěl něco lepšího, tak napište...nebo kdybyste měl jakékoliv dotazy ;)
OdMajkla (369)|14.11.2012 20:12
Tak s touto sestavou jste se i trefil do mého vkusu. Líbí se mi expanzka do 5,25" pozic. Modré podsvícení je možno nějakým způsobem změnit na červené? ( je to prkotina ale mám celou sestavu do červena. Přišlo by to vhod :thumb ) Celkově to vypadá slibně.
1 dotaz. jak jsou chlazený ventilátory? To je celé pasivní ?
2 dotaz. blok na vga je pro 680 GTX. Já mám 670 GTX

EDIT: Navíc tato expanzka nejen skvěle funguje, ale i vypadá - samozřejmostí jsou připravené otvory pro LED podsvícení. Čili to je naprosto perfektní :)
Alphacool Support (1563)|14.11.2012 20:41
Podsvícení expanzky není součástí produktu, je to jen obrázek pro ilustraci, jak to vypadá. Nahoru do té expanzky se akorát vejde toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a vypadá to pak moc hezky.

ad 1) Ventilátory nejsou v nabídce, protože každému se líbí něco jiného a většinou i zákazníci mají doma ventilátory z původních vzduchových chladičů atd. Samozřejmě budete potřebovat 2x 140mm a jeden 120mm ventilátor.
ad 2) Ta Gigabyte 670 GTX má PCB od 680 GTX, takže proto ten blok.
OdMajkla (369)|15.11.2012 11:12
Fajn, děkuji za navržení sestavy. Líbí se mi a v brzké době ji pořídím.
Alphacool Support (1563)|15.11.2012 19:15
Není za co :)