reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nelze spustit - restarty

HonzaSi (142)|18.11.2012 09:52
Večer jsem PC vzdáleně přes VNC lite iOS, vypnul, ráno při pokusu on Wake On LAN došlo k selhání. Dělal jsem to už několikrát, bez problémů až do dneška. PC se zapne, větráky na chvilku roztočí, ale ještě před rozsvícením obrazovky se restatruje, takže se ani do BIOSu nedostanu. Kondenzátory se zdají v pořádku, reset CMOS nepomohl, ani vytažení síťového kabelu. Nevím co s tím a vzhledem k situaci mám taky ztížené možnosti vyhledávání řešení na netu. Tyhle závady bez zjevné příčiny typu "Pane doktore, vy jste se v tom zase vrtal" mi lezou pěkně na nervy. Že vy to bylo zdrojem? Nemám možnost vyzkoušet jiný tak bych rád nejdřív vyloučil ostatní možnosti. Díky za typy.

Gigabyte EP35-DS4
E8400, Scythe Ninja
Gigabyte GF8800GT
A-Data 4x1GB 800MHZ
3x HDD
Seasonic 500W typ ?
stáří 4,5 roku, provoz cca 10 hodin denně, netaktováno

Edit: napadlo mě testovat RAM, pak případně redefinuji problém
john (877)|18.11.2012 15:25
udelej celkovou rozborku/sborku s komplexnim /poctivym/ vycistenim veskerych kontaktnich ploch / sloty, moduly atd. /, rozhod jeste zdroj a udelej to same / hlavne odstraneni prachu /
BTW: procisti i napajeci konektory zdroje/zarizeni/MB/CPU/GPU, pak dej vedet, jak jsi dopad
HonzaSi (142)|18.11.2012 16:41
Podle mě za to můžou skřítci, já to vysvětlit neumím. Druhá domněka, že to bude RAM, se ukázala správná. Mám čtyři moduly a postupnými kombinacemi jsem vyřadil ten "vadný" Jen tak pro zajímavost, na obrázku jsou různé kombinace pamětí ve slotech, co jsem zkoušel. Původní konfikurace byla 1 2 3 4, přičemž lichá a sudá čísla byla v dual-channel. Tato kombinace ráno nefungovala, podezření padlo na paměť 2, jenže ta samotná funguje, dokonce funguje při jiné kombinaci ve slotech 2 1 4 3. Takže PC teď zase jede se všemi čtyřmi moduly, MEMTEST 86 běžel přes tři hodiny bez jediné chyby. Tohle si já nedovedu vysvětlit.
Jasně že jsem PC vyčistil, když už bylo rozebraný, ale až po tom, co to zase začalo fungovat, takže tady asi souvislos nebude.


kombinace RAM ve slotech
[ATTACH=CONFIG]27188[/ATTACH]
RAM test2.JPG