Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Dell baterie se nenabíjí,když je notebook zaplý

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Dobrý den,
    obracím se na Vás všechny s velikou prosbou o pomoc. Před pár dny jsem si zakoupil novou baterii do svého notebooku Dell Vostro 1510 a mám s ní malý problém. Baterie se mi nabíjí pouze, pokud je počítač v režimu spánku či vypnutý, ale při běžném provozu nikoliv. Zkoušel jsem to vyřešit sám, ale bohužel vůbec nevím, co s tím. Za každou radu předem děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor SHW Avatar uživatele Radan Tuhý
    Registrace
    Sep 2010

Dobrý den,
    možností je více. v zásadě příchází v úvahu následující:
    • Špatná nabíječka, případně (a to je asi pravděpodobnější) nedostatečně výkonná nabíječka vzhledem k použitému typu baterie. Se starou baterií nabíjení funguje? Je možné to vyzkoušet? Je nová baterie stejná jako původní?
    • Je zde jistá pravděpodobnost, že je vadná nová baterie (to se mi ale osobně nezdá)
    • Vadná deska - pokud by se projevoval stejný problém také se starou baterií (případně nějakou jinou), jinou nabíječkou a podobně, může být také vadná deska. To by pak bylo na reklamaci.

Zkuste provést test uvedený v prvním bodě a dejte vědět, jak to dopadlo.

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

je dost možné,že je to tou nabíječkou,dříve jsem měl 90W AC,teď mám pouze 65W AC a při každém zapojení nabíječky mi vyskočí okýnko s varováním,že stávající nabíječka není dostačující a že by mohlo baterii trvat déle,než se nabije. Zítra zavolám do obchodu,kde jsem nabíječku i baterii zakoupil a zeptám se jich na nějakou výměnu.
    Děkuji za názor.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Tak potom je to jasné ..... slabší 65W adaptér jednoducho nepokryje energetické nároky zapnutého ntb a aj nabíjania. Nabíjačka/adaptér sa nevyberá podľa batérie, ale podľa štítku na notebooku

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Dobrý den, taky se mi někdy baterie přestane nabíjet i když je zapnutý notebook, ale ještě k tomu mi zastavuje čas. A to i když se třeba baterie nabíjí - nezávisle na ní. Pořád jen posunuju hodiny. Prosím, poraďte co s tím?

Redaktor SHW Avatar uživatele Radan Tuhý
    Registrace
    Sep 2010

Za předpokladu, že se jedná o dva nezávislé problémy:

• To, že se baterie přestane dobíjet, může ukazovat na vadu baterie, případně špatný konektor, špatné kontakty, špatná nabíječka... chce to prověřit nejlépe s jinou baterií, popřípadě zkusit během nabíjení s kabelem manipulovat a vypozorovat, jestli to má nějaký vliv na nabíjení. Špatný kontakt může být kdekoli
    • Problém s hodinami by mohl ukazovat na špatnou CMOS baterii. Její výměna by neměla být nějak finančně nákladná

Podobná témata

1. Externí baterie pro notebook
    Od Darkhunter v sekci Periferie
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 17-10-2013, 15:14
  2. Dell D400 a nefunkční baterie
    Od pepos01 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 13:20
  3. baterie nenabíjí
    Od xx.macik.xx v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení