Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Internet problém ,chyba 105...

dreamer329wd (2)|1.12.2012 12:50
Dobrý den ,
internet jako takový funguje normálně ,weby ,webové prohlížeče ,online hry ,...pouze stránka Facebook.com najede normálně ,ale v rozmezí dvou až pěti minut spadne ,jakoby spadnul celý internet na hlášku "Chyba 105(net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Adresu DNS serveru nelze vyhledat." opakovaně už nenajede ,ostatní známé weby ano. Jestli jsem připojen přes wifi nebo kabel ,je to stejné ,na třech noťasech stejného připojení funguje bez problému ,na bránu Firewall nereaguje. ale při restartu PC najede opět chvilkově ,nebo také najede při odstraňování potíží u Diagnostiky sítě (Centrum síťových připojení) ,kdy se pokouším získat přístup ke konkrétnímu webu či složce v síti a zadám adresu ke které se snažím připojit...po automatickém zjišťování problému Windousem7 mi odpoví ,že žádný problém nenašel ,FB v té chvíli opět najede ,ale problém se bohužel opakuje .... Dík za případné info. MAJKL !!!
Salamander (6177)|1.12.2012 13:08
zkousel jsi kontrolovat soubor hosts?

a i kdyby tam nebyl, mozna by pomohlo ho tam pridat manulane, viz. treba http://freenuts.com/unblock-blocked-sites-by-changing-the-hosts-file/
dreamer329wd (2)|1.12.2012 15:10
v "hosts" jsem žádné blokace nenašel ,...připadá mi to jakoby ,sprostředkovatel sítě dal někomu jinému stejnou ip adresu(třeba novému uživateli) a na přihlašovacích webech typu sociální sítě atd. kde se přihlašujete pod ID(ip adresou) se tyto adresy mezi sebou praly ,chvíli to jde mě a chvíli někomu jinému ,no neumím to přesně vysvětlit ...
např. při onlajn hraní by mě hra nepustila do hry protože hráč se stejnou ip adresou už ve hře je ,nebo mě to odpojí po kráté chvíli při zjištění stejné ip adresy na jednom servru ,.... asi tak nějak si to vysvětluju ,vidím to na telefonát správci sítě :-)
DrZelenka (2491)|1.12.2012 16:03
Ale ty máš (velmi pravděpodobně) stejnou IP jako x dalších lidí :) To je naprosto běžný :)

V nastavení sítě PC zadej ručně DNS server (8.8.8.8), napiš v příkazové řádce "ipconfig /flushdns" a zkus jestli to pomůže.