reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové přírůstky na trh - víte o něčem?

Paullik74 (149)|12.12.2012 22:31
Zdravím,
zajímalo by mě, jestli někdo náhodou nemáte informace o nějakých nových modelech notebooků, které se chystají objevit na trhu.
Zajímají mě zejména modely osazeny grafickou kartou GeForce GT650M s GDDR5 pamětí, nevíte někdo o nějakých?
Ptám se proto, že se chystám pořizovat nový notebook a chtěl bych v něm tuhle grafiku. Bohužel na, pro mě ve všech směrech nejideálnější a naprosto dokonalej, ASUS UX51Vz nemám finance tak se musím koukat po něčem jiném. Dalším favoritem je Dell Inspiron 7720, tam ale absolutně ztrácím mobilitu a dlouhou výdrž, kterou nabízí ASUS, a kterou bych taky upřednostnil. Ještě je ve výběru HP envy dv7 7235, do toho se mi ale moc nechce. HPčkům sem nějak přestal věřit. I když nepochybuju o jejich kvalitách, nejsou to notebooky pro mě.
Ještě jsem koukal po Samsung 700Z, který nabízí opět dlouhou výdrž, mobilitu a moderní technologie, ale disponuje grafikou GT640M, které zas nevěřím ve výkonu.

Prostě jsem v koncích a nevím, jestli počkat nebo prostě jít do velikána Della a oželit například kartu Intel Wireless Advanced-N 6235, kterou tenhle DELL nemá a přijít tím o 5 GHz pásmo na wifi a technologií WiDi (které mám v plánu v budoucnu využívat). :(
Salamander (6177)|12.12.2012 23:45
Co treba takovy IdeaPad Y580? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Paullik74 (149)|13.12.2012 05:56
To je stejná písnička jako Dell a HP, to už bych šel raději do nich. Modely momentálně na trhu už mám opravdu hodně prošmejděny (vybírám notebook už asi rok :D) a jediné vyhovující by byly právě ty zmíněné a ještě možná pár kousků jako je ASUS G46VW ke kterému bých dokoupil numerickou klávesnici. Ten výkon + malé rozměry (na výšku jen 2,2 cm) + výdrž až 6 hodin díky Optimusu by byla super, navíc má wifi s podporou 802.11ac (která sice ještě nefunguje nikde skoro ale podle mě dobrá příprava na budoucnost). Jediné co mě mrzí je rozlišení ale zas na druhou stranu, FullHD na 14", nevím no, asi bych musel pořídit brýle :D. Koukal sem i na Lenovo IdeaPad Z500, který má GeForce GT 645M, ale prostě se bojím o pozdější výkon GDDR3 grafik, chtěl bych GDDR5.
Kdyby mi zas tolik nevadily větší rozměry (hlavně na výšku) a váha nad 2,5 kg tak bych si asi dokázal lépe vybrat (respektive bych se asi ani moc nerozmýšlel a bral Della). Jenže takový notebook mám teď takže v tom bych si moc nepřilepšil :D. Ale je fakt, že jsem úplně původně chtěl zkusit displej o velikosti 17,3" takže sem s větší váhou atd. počítal. Hmm...
Salamander (6177)|13.12.2012 13:34
17" neni notebook, ale zehlici prkno :D

Osobne me na prenaseni vadi cokoliv vetsiho nez 14":slug
Paullik74 (149)|13.12.2012 15:17
To celkem chápu. Já nosil 15,6" tak to nebylo tak hrozný. Ale ta 17" by byla asi fakt dost no. Teď jsem asi nejvíc rozhodnut pro ten ASUS G46VW. Uvidíme, až dorazí na trh.

Pokud někdo bude mít jakékoli informace, budu za ně moc rád :).