Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NZXT KRAKEN X60 All-In-One Kit - 2x140mm

GeNeRaL_91 (0)|2.1.2013 04:29
Chtěl bych se zeptal. zda má někdo zkušenosti s tímto vodním chladičem? Původně jsem chtěl koupit Corsair H100, ale slyším na něj špatné ohlasy ohledně pumpy. Údajně má vydávat jakýsi rušivý zvuk a právě pumpa u NZXT má být podstatně tišší. Také by mně zajímalo, jestli se KRAKEN X60 vejde do horní pozice do CORSAIR 550D? Našel jsem recenze, které říkají, že se vejde 240mm radiátor v pohodě (asi hlavně pro H100), ale o 280mm radiátoru nikde nepadlo ani slovo. Díky moc všem.
Alphacool Support (1563)|2.1.2013 10:01
Dobrý den,

bez převrtání děr tam podle mě ten kraken nepůjde nainstalovat, protože 550D má mezery mezi dírami pro vrchní 140mm ventilátory 20mm, ale Kraken je standardní 2x140mm radiátor, takže má rozteče jen 15mm. Pokud už tu case máte, tak to změřte a budeme vědět na 100%. Je to ten rozměr mezi středy otvorů s dvěma červenými tečkami, které jsem udělal na tomto obrázku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pokud máte doma vrtačku, tak je to úprava na pár sekund, ale ne každý chce vrtat do case ;)

Pokud byste tisícovku přidal, tak jde poskládat toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] což je mnohem lepší řešení, protože:

1) Radiátor má 20mm rozteče, tudíž nemusíte nic vrtat.
2) Bude to mnohem výkonnější.
3) Bude to do budoucna rozšiřitelné například o blok na VGA...
Neregistrovaný (0)|3.1.2013 17:29
Wow, tak to je perfektní odpověď. To jsem ani nečekal. Já bych asi raději převrtal otvory, protože mám 0 zkušeností s vodním chlazením a jeho údržbou a chtěl jsem raději jít do all-in-one setu, kterých poslední dobou čím dál tím víc. Upřímně řečeno jsem původně chtěl jít do vodníka, ale odrazuje mně údajná velká údržba a cenová náročnost. Každopádně děkuji za radu.
GeNeRaL_91 (7)|3.1.2013 19:04
Tak přece jenom kdybych šel do plnohodnotného vodního chlazení, vybral bych asi takto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Dá se to? Nekoliduje něco s něčím? Chladil bych jen procesor. Grafiku bych nechal na vzduchu. Stejně bych to asi všechno do Corsairu 550D nenarval...
Alphacool Support (1563)|3.1.2013 20:33
No já s těmi integrovanými sety moc dobré zkušenosti nemám. Nebo spíš zpětnou odezvu od zákazníků - obvykle po záruce začíná vrčet pumpa (jako kdyby to bylo schválně) a můžete vyhodit celé chlazení...těžko říct, jak na tom bude tohle NZXT, je to úplná novinka a dělá to Asetek a ne CoolIT, takže by to nemuselo být zlé...ale kdo ví. Vodní chlazení je modulární, jakoukoliv část můžete vyměnit nebo upgradovat...

Co se týká údržby - musí se dolévat kapalina. Čím větší expanzka, tím méně časté dolévání. Když vezmete třeba nějakou expu do dvou 5.25" pozic, tak stačí dolít trochu vody ani ne jednou za rok. Což mi nepřijde tak hrozný :)

K tomu výběru - chybí tam expanzka a k ní dvě fitinky. Jinak je to OK. Proto jsem původně nabízel pumpu, co má expanzku integrovanou, ušetří se místo. Pokud chcete něco do 5.25" pozic tak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a pokud chcete něco klasického tak třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Kdybyste chtěl chladit i grafiku (ty to většinou ocení víc než CPU, protože VGA je většinou uřvanější a teplější), tak by stačilo dokoupit nějaký blok na VGA a jeden malý radiátor dozadu do case...
GeNeRaL_91 (7)|4.1.2013 07:51
Výborně. Moc Vám děkuji za pomoc. V červnu/červenci budu pořizovat novou PC sestavu (Intel Haswell 1150) a v Alphacoolu si koupím vodní chlazení. Co jsem se díval, je to obchod s obrovským výběrem a nikde jinde není tak super výběr. Ještě jednou děkuji.
Alphacool Support (1563)|4.1.2013 11:04
Tak se pak ještě ozvěte, třeba do té doby bude k dispozici něco lepšího :)
GeNeRaL_91 (7)|4.1.2013 15:57
Ještě jsem se díval na vodní pumpy s expanzkami a musím říct, že možností je mnoho. Zajímalo by mně, zda by tato pumpa [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] mohla pracovat při nižším napětí, třeba 10V nebo 8V? Údajně je docela hlučná a nepřecházím na vodní chlazení, abych vyměnil hlučné ventilátory za hlučnou pumpu. Chtěl bych něco do 5.25 pozice, protože zase nechci tahat hadičky až dolů do casu, když radiátor bude v horní pozici a chladit budu jen procesor (vodně). Jestli by se ta pumpa nezničila nebo nějakým způsobem nepoškodila? Díky
Alphacool Support (1563)|5.1.2013 11:33
Což o to, výběr veliký je, ale s kvalitou, poruchovostí a hlučností některých modelů to je už podstatně horší. Proto jsem navrhoval tu Magicool pumpu, protože za 1500,- Kč dostanete pumpu i s expanzkou, neporuchovou, tichou a celkem slušně výkonnou.

Co se týká té XSPC - dříve ty XSPC byly opravdu hrozné co se týká poruchovosti, teď už tam dovnitř dávají nějaké lepší pumpy, takže by to mělo být OK. Nedokážu posoudit hlučnost, nepoužívám je takže opravdu nevím. Ale kdyby to byla nějaká hrůza tak to samozřejmě můžeme vyměnit za něco jiného - já třeba dám ruku do ohně za kombinaci [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ale to jsme pak v trochu jiné cenové relaci...

Podle mě by ta XSPC pumpa měla na 8 nebo 10V fungovat bez problémů a vadit by to nijak nemělo.