Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus M50V

veca (49)|3.1.2013 23:29
Dobrý den , rad bych se nejak dopídil jestly ten to model jde Upgrade ze 4GB Ram např. na 8GB Ram ? dekuji za odpovedi
VencaX (3686)|4.1.2013 01:03
M50V podporuje max 2x2GB DDR2 paměti.
veca (49)|4.1.2013 01:12
tak to je skoda :( rad bych ramky zvíšil
VencaX (3686)|4.1.2013 01:14
Otázka je, jestli bys více RAM využil. K čemu notebook používáš nebo proč ti velikost RAM nedostačuje?
veca (49)|4.1.2013 01:20
kdyz mam pusteny prohlizec , program na hrani pokru ,skypa tak mi ramky jedou na 90% uz ho mam par let tak bych se ani nedivil jestly se semnou louci :(

pocitac ze 4GB vyuziva jen 3GB ?
VencaX (3686)|4.1.2013 01:29
To je docela dost 90% RAM, ale i tak, RAM nebude to, co tě zpomaluje. zajímalo by mě, co si bere kolik pamětí.

Ano, pokud máš 32-bitový systém tak ano, ten dokáže adresovat maximálně cca 3GB paměti RAM.


EDIT: Otázka je taky, jestli ti tam zbytečně neběží nějaké procesy, které si berou hodně paměti a k chodu PC je vlastně vůbec nepotřebuješ.
veca (49)|4.1.2013 01:32
ano mam 32-bit , mam sedmičky , kdyz sem mel vistu tak bych rekl ze mi tohle nedelal , ale zas byl pomalejsi . zapomel sem dodat ze hraju online hry a kdyz se podivam do spravce uloch tak prohlizec mi bere okolo 700MB ramky
VencaX (3686)|4.1.2013 01:35
700MB u prohlížeče je docela normální. Co třeba sidebar.exe - máš ho zaplej? Je to podle mě docela zbytečnost, která ale když chce, tak umí dost využívat CPU i paměti.
veca (49)|4.1.2013 01:41
sidebar.exe sem schavne vypl , ted mam jen prohlizec a skypa a z ramem mi to bere 1.7GB . proto sem uvazoval o zviseni ramek na 8GB
VencaX (3686)|4.1.2013 01:47
To je úplně normální, to bych vůbec neřešil... systém si stejně tu paměť uvolní, pokud bude potřebovat, ale při takovémhle využití stejně tolik paměti nepotřebuješ. Já mám 8GB paměti (na 64-bitovém systému, který si sám o sobě bere víc) a mám tu puštěný film, programovací nástroj a prohlížeš a využito mám 3GB, takže to není nic nenormálního. Každopádně pokud bys měl tu možnost upgradu na 64-bitové sedmičky, tak bych to zkusil, sice si samy berou trošku víc paměti, ale zase ti odblokují ten jeden GB, který ti teď systém nealokuje.
veca (49)|4.1.2013 01:55
jo mam moznost , to neni spatny napad, no hledam tady po fornu nejaky mini pc , a nejak se mi nedari :D
r34ktor (7477)|4.1.2013 17:43
Pokud je na ntb předinstalovaná Vista, je nejlevnější možnost upgrade na Windows 8 (do konce ledna v akci).

Místo rozšíření paměti spíše pořiď SSD. To probere k životu i starou lemru. ;)
veca (49)|5.1.2013 20:45
co myslite ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
AandysekkS (7)|7.2.2013 16:21
Dobrý den, chtěla bych se Vás optat, kde seženu na tento notebook M50V zvukovou kartu, nejede mi zvuk, ale když zapnu sluchátka, jede. Bude to asi zvukovkou, že? Přeinstalovávala jsem si zvukový ovladač a nic. A když pc zapnu, tak zvuk windowsu při zapnutí jde, ale pak už dál ne. A vyměním si zvukovku sama, když už nemám notík v záruce?Děkuji :-) :-)
zsdx (2098)|7.2.2013 16:43
To vypada na poskozeny jack konektor na zakl. desce, ktery si stale mysli, ze jsou pripojena sluchatka. Resenim by mohlo byt bud simultani zvuk repro+sluchatka (pokud to ovladac umoznuje) nebo externi zvuk.karta (nejspise USB, protoze slot PCMCIA ci ExpressCard to nema). Zvukovku na desce nemas vymenit.
AandysekkS (7)|7.2.2013 19:18
Ok a co s tím mám dělat, stačí teda vyměnit výstupy audio?Zvukovka je integrovaná tudíž asi nejde vyměnit samostatně, co?No v servisu mě řekli za vyměnění těch jacků od 1500Kč jelikož je to zaletované...nechce se mi to moc dávat....
r34ktor (7477)|7.2.2013 19:22
Nejlacinější řešení je koupě [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
AandysekkS (7)|7.2.2013 19:23
Opravdu??A to vložím do USB konektoru a pojedemi ten zvuk???

---------- Doplněno v 19:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:23 ----------

A je jedno jakou koupím do tohoto notebooku??
r34ktor (7477)|7.2.2013 19:34
[QUOTE=AandysekkS;525471]Opravdu??A to vložím do USB konektoru a pojedemi ten zvuk???[/QUOTE]
Ano. ;)

[QUOTE=AandysekkS;525471]A je jedno jakou koupím do tohoto notebooku?? [/QUOTE]
Pokud ti jde jen o běžný zvuková výstup, tak je.
AandysekkS (7)|7.2.2013 19:42
Dobře, ale já nechci jen zvuk poslouchat ve sluchátkách...pojede i přes to normálně zvuk do repráčků na notíku?Asi si myslíte, že jsem blbá, ale prostě mě to nejde do hlavy, třeba když zapnu notebook, při zapnutí je takový teb zvuk windowsu, tak ten mi normálně jede v reprákách, ale jak už si pak chci třeba pustit cokoli na netu nebo v pc mp3 tak zvuk nejede a když si zapojím sluchátka, tak mi zvuk jede. Je to na palici. A výchozí nastavení zvuku mám v pořádku. Prostě si myslím, že je v kelu zvukovka a ta je integrovaná. Takže se omlouvám, že mi nejde do hlavy, že tento USB to vyřeší. Děkuji.
r34ktor (7477)|7.2.2013 19:47
Ne, přes externí zvuk do interních repráků nepůjde. Ale můžeš nechat aktivní obě. Jen si musíš přenastavit výstup, když budeš chtít poslouchat skrze sluchátka.
zsdx (2098)|7.2.2013 19:51
[QUOTE=AandysekkS]při zapnutí je takový teb zvuk windowsu, tak ten mi normálně jede v reprákách, ale jak už si pak chci třeba pustit cokoli na netu nebo v pc mp3 tak zvuk nejede a když si zapojím sluchátka, tak mi zvuk jede.[/QUOTE]

Tak to bude spis jen spatne nastavene, ne?
r34ktor (7477)|7.2.2013 19:57
Hmm, nené mi moc jasné, proč servis navrhuje výměnu výstupů, když podle tebe fungují. Ledy by bylo mechanicky poškozeno odpojování interního reproduktoru, ale to by nešel vůbec. :notsure
AandysekkS (7)|7.2.2013 20:02
Já si myslím, že to mám nastavené dobře...podle mě je v kelu zvuková karta celá nebo se něco pokazilo, když mě dcera zalomila do jednoho jacku sluchátka a nejde to ven....
Georginek (2957)|7.2.2013 20:20
Nejak se v tom ztracim.....
Dle Tebe: Kdyz zapojis sluchatka do JAGU - tak to normalne funguje?
Zlomeny konektor JAG je kde? Kdyz muzes zapojit sluchatka ,tak bude zlomeny v mikrofonu ne? Pokud ano, muze to samozrejme delat problemy. Vypni mikrofon, pripadne ho uplne deaktivuj. Zkus to vyndat.
Kdyz zvuk funguje z integrovanych repro pri spousteni woken, musi fungovat i potom. Musis mit neco blbe nastavene. Ovladace, Windows Nastaveni, kodeky......... Neni mozny, aby to slo a pak zas ne.

Vymena JAGU je otazka 5 minut. Dulezity je, jestli pujde deska dobre ven. Nejakou tu hodinu to slozeni/rozebrani zabere......

Pripadne si muzes koupit externi repracky za 100-200Kc a pripojovat je tam, kam ted pripojujes sluchatka.
robky (3195)|7.2.2013 20:22
Pokiaľ ti ide zvuk spustenie win, ale ostatné zvuky nie ... bude imho ako spomínal zsdx vo vlastnostiach zvuku niečo nastavené zle ( typicky zaškrtnuté stlmiť alebo stiahnutá hlasitosť)
[ATTACH=CONFIG]27983[/ATTACH]
sound.jpg
AandysekkS (7)|8.2.2013 13:37
Divejte, zkusím se to napsat srozumitelněji....jsou 3 dírky jagu, v prvním mám zalomený sluchátka, a ten druhej je nějak poškozenej, a tudíš si asi zřejmě můj počítač pamatuje, že jsou zaplý sluchátka, asi tam nedoklapla ta páčka ve vnitř. A proto podle mě mi nejde zvuk do normálních repráčku na notebooku. Rozumíte mi?Prostě mám šikovný 2-letý dítě, který si samo zapojilo sluchátka a poslouchalo muziku a ty jagy mě podrbal....nastavený mám vše v pořádku, měla jsem to u jednoho pána a ten mi řek, že si pc myslí, že jsou furt zapojený sluhátka a proto mi nejde zvuk. Jelikož když do toho jednoho jagu co je rozdrbanej, sluchátka zapnu, tak ve sluchátkách zvuk jde. Prostě nevím, zda bude stačit koupit toto http://www.dily-notebooky.cz/ntb/eshop/28-1-Konektory/0/5/1877-USB-Audio-konektory-Asus-M5OV a sama si to vyměním, jelikož firma abax, servis počítačů chce 1800Kč bez DPH.
Georginek (2957)|8.2.2013 16:17
Ano, dle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je to ono.....

Je nutne vyndat v tomto poradi
baterku, RAM, HDD, klavesnici, LCD display, ramecek pantu displeje, optickou mechaniku, ramecek pod klavesnici, pak se odhali zakladni deska a bude mozno vymenit konektor.....

Viz zde...... http://forum.notebookreview.com/asus/260993-asus-m50sv-disassemble-guide.html

Nicmene je to pouze navod pro "simple references only"...... Takze tam bude jeste hafo kabelu, a konektoru....

Tenhle notas sem konkretne nerozebiral, takze nevim, co pouzit za naradi, nicmene krizovy maly sroubovacek urcite a potom mozna "hvezdicku"

AD Abax - jo nechaj si to zaplatit, ale delaj to poradne. Muzes si zkusit najit servis ve svem meste - urcite tam naky bude.

:rules
PS: No vdyt jsem to psal - ze to dela zlomeny konektor v JAGu :idea
AandysekkS (7)|8.2.2013 19:23
Děkuji mnohokrát za radu pánové, doufám, že to nějak rozeberu, nějak jsem se do toho pustila, ale mám strach, že ty plasty urvu :-D Povedlo se mě vytáhnout ten jeden zalomenej jag :-DAle ten druhej je KO, takže to chce vyměnit, jen někde sehnat ten díl, to už bude těžší :-(
Georginek (2957)|8.2.2013 19:46
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

pripadne zkus dhgate nebo alibaba.....