reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy s notebookem

cuaron (105)|9.1.2013 21:47
Kamaradka ma tenhle problem s notebookem (uz neni v zaruce): "je silene zasekanej, otevrit cokoliv trva cely minuty, neustale to 'neodpovida' a hrouti se. po zapnuti je vzdycky rok 2005, coz znamena ze nic nefunguje protoze vsecky licence jsou pozdejsi a tudiz to spolu nekomunikuje. takze se musi vsecko znovu prenastavit a restartovat, coz trva dalsich 15 minut, nez se to pomalu vypne a jeste pomalejc zapne."
Co byste poradili?
astec (1823)|9.1.2013 21:57
baterie, vyčistit, format c:
cuaron (105)|9.1.2013 22:06
Takze nejlepe preinstalovat Windowsy, a kdyz to nezabere, tak radsi koupit novej?
Georginek (2957)|9.1.2013 22:11
Zalohovat dulezita data, i kdyz pochybuju ze nekdo necha dulezita data na tak zasvinenym systemu.

Pokud je tam Recovery, spustit Recovery a nechat zformatovat disk a nahrat cisty system - defakto jako z vyroby. Pokud tam neni, fotky a dalsi kraviny co potrebuje nahrat jinam, disk naformatovat a nainstalovat znova wokna.

Notas je starej .... let, a je zde velka pravdepodobnost ze zpomaleni muze zpusobovat vadny HDD!!!! Takze preventivne bych si sosnul HDTune, zkontroloval SMART a udelal test povrchu disku.
Muze se jednat tez o vadnou pamet ( pokud se notas zasekava ), pripadne pokud je pomaly a vetrak bezi naplno ( muze se prehrivat a throttlovat ) - takze vycistit chlazeni.

Otazka zda-li se Ti to chce delat. Ja mel notas z roku 2004 za 55 000Kc a to se vyplatilo. Nejakej shit za par tisicovek asi vykonu moc nepobral. :rolleyes:

Asi by dopomohlo i dokoupit RAM. Spis napis, co je to za notas.

PS: To mi nejak uniklo. Nutno vymenit baterku.

EDIT: Muj prispevek byl napsan v domneni, ze notas je stary 8 let tedy z roku 2005. Uz jsem zblblej....
john (877)|9.1.2013 22:16
nenapsal's, wo co go z hlediska HW / pokud ma pamet pod 4GB tak WXP, jinak W7, pripadne dokoupit RAM a W7, teda pokud nechces naky linux /, jediny problem, ktery muze nastat pri instalaci OS jsou ovladace, pak uz je to na hledani vhodnych driveru.... / zatim jsem se nesetkal s neresitelnym problemem /...
rychlejsi odpoved nez precteni prvotniho....:mistake
pokud chces zachranit data, tak nejdrive vyhod HDD z NB a pozadovana data pretahni pres jiny stroj na jine uloziste, pak uz muzes delat co chces / data budou doma /...
emsichammer (4)|3.7.2013 16:21
skusit vzmnenit baterii biosu