Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s USBflash Toshiba 32GB

kompanik (9)|21.1.2013 17:05
Koupil jsem novou a údajně rychlou USBflashku 32GB Toshiba
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Používal jsem ji na přenos filmů do TV.
Najednou při zasunutí do PC chtěla formátovat a při jejím spuštění nemohl windows formátování dokončit.
Potom se mi už vůbec nezobrazila v průzkumníku. Při zasunutí však dala alespoň zvukový signál.
V Tento počítač>Správce disků se sice zobrazila, ale formátování zamrzlo a po 2 hod. jsem to ukončil.
Pak se už neukázala ani ve windows, ani v linuxu.
Pak nebyla vidět nikde, ani v MiniToolsPowerDataRecovery a při zasunutí a vysunutí nedala žádný signál.
Zkoušel jsem to na několika PC s Win7 i WinXP.
Najednou (!)
po vysunutí a zasunutí to zase dalo signál a chtělo to zase formátovat, ale byla tam kapacita pouhých 8MB a ne cca 32BG co tam mají být. Formátovat stejně nejde ani těch 8MB.

Nemám ji dlouho, stála 400 Kč, je škoda ji vyhodit, dá se USBflash ještě nějak zachránit?
Díky za každu radu
Georginek (2957)|21.1.2013 17:25
Jak formatovala 2 hodiny? :rolleyes: Flashka se prece formatuje radove nekolik vterin. Co ja vim, tak by se nemela formatovat "pomalym" formatovani - obavam se, ze si ji tim znicil.

Vlez do spravce zarizeni a naformatuj ji rychlym formatem.
Kdyz se zobrazi v Tento Pociac, klikni pravym na format a zakrizkuj Rychle formatovani a Vychozi velikost alokacni jednotky - system souboru FAT32
kevin00 (10238)|21.1.2013 18:56
Zasuň ji do slotu, restartuj PC a koukni do BIOSu. Pokud tam není vidět, je mrtvá.
kompanik (9)|21.1.2013 19:40
Georginek - formátoval jsem jak bylo přednastaveno = tychle, FAT32, Výchozí . Znova formátovat nejde jak píšu výše. Hláška "Windows nemohl formátování dokončit". Zkusil jsem marně i některé utilitky k formátování. Přitom vidím kapacitu 8MB místo 32GB
kompanik (9)|21.1.2013 20:10
kevin00 (10238)|22.1.2013 06:25
Nyní bych si stáhl GParted, nabootoval a pokusil se zrušit/vytvořit nový oddíl na USB flash disku. V případě nezdaru už s tím asi moc neuděláš.
john (877)|22.1.2013 12:07
zkusil jsi USBBootDiskFormatTool od HP?, par "mrtvych" sticku mi opravil