Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: První krůčky s Mega

Pavel Kovač (374)|25.1.2013 09:36
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]První krůčky s Mega[/SIZE]Tento týden vstoupil do světa nový projekt s názvem Mega. Jaký je váš názor na tuto lehce kontroverzní službu? Neotravuje vás mediální masáž, která je s tím spojena? A potřebujeme vlastně vlastně další Cloud?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Luk Skywalker (82)|25.1.2013 13:24
Já žádnou mediální masáž nezaznamenal, možná i proto, že se o cloud nezajímám a nevidím v cloudu nic užitečného. Jedu podle hesla, co je doma to se počítá, protože pak někdy nepůjde net a potom z cloudu neotevřu nic. Pro firmy cloud možná přínos má, ale pro běžného (ne)uživatele moc ne.
Neregistrovaný (0)|25.1.2013 17:04
Na 50GB zdarma slyším. Sice data tam nehodlám ukládat, ale jenom blbiny, bez nichž můžu být. Za celý víkend se mi podařilo založit účet a v týdnu propasírovat 3 soubory. Ale co bych tam chtěl mít, má velikost ke 3GB a to tam nemůžu nahrát. Pořád to jede dokola a neukládá se to. Že by to bylo tím, že není k souboru pro FBI přiložen soukromý klíč PGP?
regine (41)|25.1.2013 21:28
1. Cloud je dobrý pokud tvrdě vše šifruji.:shut a nebo si tam ukládám blbinky (fota z dovolené, ...).
2. Mám pocit, že cloud potřebují hlavně různé "bezpečnostní složky" různých států, a snad je i financují (zpravodajské hrátky).:devil
3. Jen tak z patra, kde vzal Apple "uniklé" firemní informace o kopírování Samsungu?:stupid
vcacky (1)|26.1.2013 09:26
Já bych ho klidně i využil, ale od registrace mi nejde přihlášení :-) Takže zatím nic.
eda.nemec (0)|26.1.2013 13:12
Cloudy jsou švihnutí do prázdna :-) Za pár let po nich pes neštěkne...
Jako dlouhodobému majiteli více než jednoho přístroje schopného práce s mými daty (počítače, notebooky, netbooky, telefony; ne nutně na jednom místě) jsem již nějakou dobu pociťoval potřebu centrálního uložení těchto dat; dá práci to všechno synchronizovat, respektive se mi to nikdy nepovedlo.
Coby čerstvý majitel síťového úložiště za blbých dvanáct stovek krabička (teď už šestnáct) plus odpovídající disk jsem zjistil, že mám v ceně taky Cloud. Dva terabajty bez omezení mi nějakou dobu asi stačí ;-)
OK, upload providera, a tedy přístup k datům z vnějšku, není nic moc. Jenomže to je otázka těch zmíněných pár let.
Kdy jste naposledy použili audiokazetu, videokazetu, disketu, a vlastně už i CD a DVD byly "mrtvé" už při svém uvedení...
Pavel Matějka (11)|26.1.2013 21:07
Mega je naprosto skvělé úložiště - ještě se mi tam za asi deset pokusů během čtyř dnů nepodařilo propasírovat ani bajt - zato Chrome mi byl nabídnut asi stokrát, kliknutí na "Děkuji, nechci" sice okénko zavře, ale za pár sekund vyskočí znovu. Milý Kime, udělal sis z nás srandu a teď táhni do řiti s tím nepodarkem a vlezlou Googlovskou reklamou. Zůstanu na SkyDrivu, ten aspoň funguje.
Neregistrovaný (0)|26.1.2013 21:38
Má to dobře udělané. Až si pro něho přijdou, tak všechny hodí přes palubu. Totiž jako Linuxák jsem vyšetřil pár věcí. Aby to fungovalo, tak je optimální sestava bonzácké widle, bonzácký chrome, bonzácký adobe flash player. Tyto tři softy dělají americké firmy a jsou vázány zákonem, aby se kdokoli mohl šťourat ve vašich datech. Takže na tomto softu se generuje pár klíčů, jehož privátní část ani nedostane, však na co, když je generovaný a uložený v tomto softu.
A jelikož má Linux šifrování kde čeho zabudované v systému, tak nejsem zvyklý, že má data opouští počítač nešifrovaně. Proto uploaduji svá data bezpečně zašifrovaná v dalším šifrovaném prostoru. Za celý týden jsem protlačil pouze 3 zkušební péčka. Dnes jsem se je pokusil stáhnout a bez Flash playeru ani rana. Tedy jsem z livka spustil Chromium, čemuž také nevěřím a uložené soubory šly stáhnout. Ale!!!!! Skončilo to chybou dešifrování.
Tedy po vzoru woknařů jsem péčka upl tak jak byly stažené. A najednou nebyl problém s upnutím i downloadem( přes livko Chromium). Tak takto to jede. Pak jsem vzal zašifrované soubory mým klíčem a odmazal .pgp. A najednou taky není problém. Z toho vyplývá, že Kimečkovi nechutnají soubory šifrované PGP pokud jsou výslovně označené jako šifrované PGP. A proč asi? Že by PGP jako opensource nemělo žádné vrátka a americké služby nemůžou prohlížet soubory co v nich je? Rozhodně toto potvrzuje, že jeho šifrování a žvásty o bezpečnosti dat jsou kydy na hloupé lidi. Jakoukoli bezpečnost už vylučuje trojka potřebného softu k dostupnosti do tohoto úložiště.
Neregistrovaný (0)|27.1.2013 00:23
Láká mě 50GB, snad již brzy rychlost stahování i nahrávání. Sdíleni odkazu na soubor bez nutnosti registrace protistrany. Štve mě nestabilita se kterou se zatím setkávám. nahrávám 10GB soubor a po třech GB chrome ohlásí chybu stránky aje to :(.
Luk Skywalker (82)|28.1.2013 14:50
Já používám onu bonzáckou trojku, ale jelikož, jak jsem psal výše cloudu nevěřím a věřit nejspíš ani nebudu (prostě i blbiny typu fota z dovolené, mám rád u sebe - v tomhle ohledu jsem old school), tak je mi to do jisté míry jedno. Kdyby by to mělo sloužit jako synchronizace dat, tak možná, ale stejně když mám na PC Windows 7 a ve smartphonu Android, tak to není ideální stav, takže synchronizace jsem se vzdal.
durib (1141)|28.1.2013 15:27
To, co Kim vydal je beta verze. Úložiště není připravené na velké objemy dat. Pseudo šifrování mne neoslovilo, 50 GB nepotřebuju. Max kdybych chtěl zálohovat porno. Já si počkám tak půl roku, až se služba zaběhne a takzvaně otrká.
Neregistrovaný (0)|28.1.2013 15:45
[QUOTE=Neregistrovaný;524370]Rozhodně toto potvrzuje, že jeho šifrování a žvásty o bezpečnosti dat jsou kydy na hloupé lidi. Jakoukoli bezpečnost už vylučuje trojka potřebného softu k dostupnosti do tohoto úložiště.[/QUOTE]

To jsi nepochopil úplně správně, šifrování tam není za účelem bezpečnosti tvých dat, ale za účelem obfuskace proti místním státním orgánům.

Citlivé data je nutno šifrovat tak jako vždycky.
keysee (0)|30.1.2013 13:56
Výhodou může být velikost - 50 GB zdarma je pro začátek opravdu dost. Zadruhé, jde o čisté úložiště, tzn. nemusím synchronizovat s daty na PC, jde mi jen o zálohu (potřebuji-li synchronizovat, používám SkyDrive, kde mám 25 GB zdarma).
Nevýhoda - zatím nejsem schopen uložit zazipované DVD s rodinným videem (cca 4 GB,) nejvíce mi načetlo cca 20% a potom pád (soubory do 1 GB bez problému).
Pokud by se toto zlepšilo, byl bych spokojen.
MidWestMan (20)|3.2.2013 17:52
Jako mnoho dalším lidem, i mě láká těch 50GB. jediné, k čemu tuhle služnu potřebuju, je sdílení dat mezi ntb a PC, takže ocením, jestli bude nějaký dobrý SW pro emulování virtuálního disku. Zkoušel jsem, našel jsem spoustu chybek, ale doufejme, že to slovíčko "beta" v levém horním rohu brzy zmizí, a to společně i s chybami :).