reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus P5Q3- no post

Benbow (340)|2.2.2013 10:32
Zdravím zdejší uživatele. Koupil jsem si tuto desku přes aukro, ještě v záruce a mám problém že po složení sestavy PC po zapnutí jede ale na obrazovce je černo. Indikuje aktivitu HDD i když není žádný připojen. Zdroj, RAM, CPU i grafika náhradní a odzkoušeny v druhém PC. Vypadá to jako kdyby byla v řiti baterka na CMOS a něco se podělalo s BIOSem.
johny__g (6387)|2.2.2013 11:03
Možná by jsi mohl prozradit i zbytek sestavy, nechce se mi to hledat. A dle čeho soudíš že deska jede? Že se roztočí větráky? Nebo je slyšet úvodní znělka win? Jinak deska může jet i úplně bez baterie, jen pokaždé najede s default nastavením. V tom bych problém neviděl.
Benbow (340)|2.2.2013 11:20
No tak teda 2x2 GB RAM Vengeance, 500 HDD WDC WD, 2X Intel pentium (různé druhy, oba funkční) 2X PCIe grafika obě funkční. Jde o to že diagnostická karta by mě řekla že deska je K.O jen signalizuje že nemůže najít bios tzn. mě přijde že původní majitel jenom zmrvil aktualizaci biosu a teď ho prostě nenačte. Desku prodával funkční. Ještě jsem se v tom nějak nehrabal- co teda mám udělat jako první?
VencaX (3686)|2.2.2013 11:26
Zkusil bych tam dát jen jednu RAMku a odpojit vše prozatím nepotřebné (jako disky, mechaniky atd.). To asi jako první i když nevím, jestli to pomůže.
Benbow (340)|2.2.2013 11:43
OK rozjel by se PC i bez procesoru? Deska se chová jako kdyby nebyl připojen druhý konektor napájení. No nic. Vyzkoušel jsem vyměnit baterie a přehodil jsem jumper na Clear CMOS a nechám ho tam tak půl hodiny třeba si dá říct.
VencaX (3686)|2.2.2013 11:52
PC bez procesoru nenaskočí. Zkus jestli máš domáčknuté všechny konektory a všechny karty do slotů. U Clear CMOS by mělo dojít k resetování BIOSu prakticky okamžitě a půl hodiny čekání tomu moc nepomůže.
robky (3195)|2.2.2013 12:03
O aké pentiá sa jedná? Sú doskou podporované?

Vyskúšaj na usb kľúč hodiť súbor s biosom (nájdeš na stránke výrobcu) a pc spustiť so zasunutým usb kľúčom :notsure
johny__g (6387)|2.2.2013 20:19
Myslím že Robky má pravdu, deska umí funkci Crash Free Bios, což by mělo pomoct pokud je jen špatně flashnutý. Pokud je ale poškozený vlastní čip kde je Bios uložený, máš smůlu a koupil jsi mrtvolu. Procesory snad deska umí všechny, kromě nějakých starých P4 a Celeronů.
Benbow (340)|2.2.2013 21:51
Ještě jeden dotaz- může to dělat PSU? PC se chová úplně stejně jako kdyby jste nezapojili přídavné napájení CPU.
Benbow (340)|21.2.2013 22:42
No tak to tady malinko oživím. Desku jsem poslal přes známého do jednoho servisu kde se zabývají opravou těchto zařízení. No a zkoušel začít vše přeměřovat, kontrola kondíků a pořád vše OK, tak PC sestavil zapl a ejhle vše OK. Nainstaloval OS stress test na 12 hodin vše ok. Ale zvláštní že jak zkoušel jiné procesory tak to bylo jak loterie jednou šel jednou ne a zjistil že to dělají jen procesory na frekvenci 2,2 Ghz, ale nejdou i procesory které jsou v seznamu listů. Podle něho to dělá nejnovější BIOS a až najdu CPU se kterým to zapnu tak ať downgraduju.